Normiranec in davčni obračun?

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Neverjetno je fascinantno, kaj vse ljudje počnejo, "ker menda tako hoče davčna". Stvar dobiva že mitološke razsežnosti, tako kot so včasih gradili spomenike bogovom za zaščito pred strelo ali pa kot so nekoč Azteki vsak dan bogovom žrtvovali mladenko, da ne bi naslednjega dne sonce pozabilo vziti.
grin1.gif


Skratka: nobene excelove evidence ne rabiš voditi, ker ta ni nič vredna ob davčni inšpekciji.

Sam imam za vsako leto mapico excelovih fajlov (1 fajl = 1 račun). Za davčni nadzor pa jih imam sprintane (1 list, 1 račun; 1 mapa, 1 koledarsko leto). Fertik deu.
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Dokler nimaš letno več deset računov je to za normiranca čez glavo dovolj.
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Za višino osnove? Že maja, kot vsako leto.
zmaga.gif


Odločbe o dohodnine verjetno sploh ne bom dobil, ker nimam plače.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tist o višini osnove sem že dobil ja.

mah to, če morem plačat al bom nazaj dobil al koji k...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Govoriš za akontacijo dohodnine od dohodka iz dejavnosti? To si dobil izračunano pri oddajli letnega poročila... In za to nikoli nič ne vračajo...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Eno vprašanje: kaj mora oddat popoldanski sp normiranec vsak mesec. Za naved sp vem, za popoldanca pa ne? Aknotacija dohodnine verjetno, kaj pa ostalo? Prispevki (kateri) plus oddat obrazec v e-davkih kot klasični normirani sp ali ne?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Akontacijo samo plača samo plača, enako prispevke. Oddaje obrazcev ni
Edina razlika je obrazec za obračun prispevkov in plačilo....pri vsem ostalem ni razlik.

Ostalo pa vse enako kot pri klasiičnem s.p.-ju
Lahko moraš oddajati en kup zadev, lahko pa nič.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Če misliš spremeniti način obdavčenja iz sistema dejanskih v normirane - to po 31.3. ni več mogoče, seveda pa se lahko ob začetku opravljanja dejavnosti odločiš za sistem obdavčitve - najkasneje v osmih dneh po odprtju.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
samo vprašanje...odprl bi popoldanski sp in ker ne pričakujem več kot 50.000 eur prihodkov bi se kar tako odločil za normiranca. Ker pa bi imel nekaj storitvenih poslov tudi z EU, sem nekje bral, da bi v tem primeru moral postati davčni zavezanec. Je to res oz. kaj to pomeni za mene? Če že moram postati davčni zavezanec ali potem v tem primeru lahko računam na odbitek davka pri nakupu določenih osnovnih sredstev. Vem, da pri normirancu ti nakupi ne gredo v strošek, ker se osnova računa samo od prihodkov, samo zanima me glede tega vstopnega DDV.
TRR račun mi zdaj v NLB enostavno uredijo tako da imaš osebni - poslovni račun in so stroški enaki kot pri samo osebnem.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Za kakšne storitve gre?
Načeloma pa DA, drži. Če boš opravljal storitve bi se moral registrirati za zavezanca za DDV. Lahko se registriraš za "polnega" zavezanca za DDV, v tem primeru bi si DDV načeloma lahko odbijal. Hkrati pa bi ga moral tudi zaračunati na izdanih računih SLO kupcem., lahko samo za "atipičnega" zavezanca za DDV za poslovanje s tujino. V tem primeru si DDV-ja ne moreš odbijati.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
gre za marketinške zadeve - oglaševanje, kjer kot vem strankam v tujini ne zaračunaš DDV, ker morajo oni storiti pri sebi, strankam iz Slovenije pa izdaš normalno račun z DDV.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Odvisno ali si atipični zavezanec za DDV ali "redni" zavezanec za DDV.
Če si redni potem velja tako kot si napisal, če si atipični SLO kupcem ne zaračunaš DDV-ja.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
samo vprašanje glede tega...če normiranca odpreš recimo 20.6. ali lahko do konca leta še vedno narediš npr. za 45.000 eur prometa. Nekje sem bral, da to ni možno, ker se promet narejen v pol leta prenese kot da bi imel odprto celo leto tako potem presežeš limit 50.000 eur. Samo mi to ni čisto jasno.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
mislim, da se znesek deli najprej z 6 in nato pomnozi z 12 v tvojem primeru, kar je logicno, ce si v 6 mesecih zasluzil 45.000, bi v 12 mesecih 90.000, " po njihovem"
lp
 
Nazadnje urejeno: