Normiranec in davčni obračun?

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Sicer ne vem če je bilo že povedano, pa bi vprašal še 1x (menda ni bilo)

Recimo, da imam popoldanski s.p., na leto zaslužim 10.000 jurjev od tega je 80 % normiranih odhodkov, davek plačam tako samo za 2000 €, torej 400 eur kot končni davek.

Ko uveljavljam znižano plačilo vrtca, kaj se mi všteje kot dohodek? teh 2000eur? 1600eur? ali sploh nič?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
OK, zdaj mi je računovodkinja oddala bilanco ali kaj je to in Ajpes se mi je lepo zahvalil za pravočasno oddano "nevemkaj". V glavnem sem šla v edavke in imam takole oznaženo:

VII.A Priglašam ugotavljanje davčne osnove na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov: DA
VII.B Obveščam o prenehanju ugotavljanja davčne osnove na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov: NE

Katero stvar moram še pogledati, da bi lahko uveljavljala lanski minus v kolikor bi želela iti nazaj na sistem dejanskih odhodkov in prihodkov (ne normiranec)?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Pravilno izpolnjena priloga 6 davčnega obračuna in morebitne druge priloge, kjer imaš izkazane olajšave v dobro.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
OK, zdaj mi je računovodkinja oddala bilanco ali kaj je to in Ajpes se mi je lepo zahvalil za pravočasno oddano "nevemkaj". V glavnem sem šla v edavke in imam takole oznaženo:

VII.A Priglašam ugotavljanje davčne osnove na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov: DA
VII.B Obveščam o prenehanju ugotavljanja davčne osnove na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov: NE

Katero stvar moram še pogledati, da bi lahko uveljavljala lanski minus v kolikor bi želela iti nazaj na sistem dejanskih odhodkov in prihodkov (ne normiranec)?

Torej PO NOVEM vstopaš med normirance ker imaš pri VII.A označeno DA? Namreč če si tudi lani bila normiranec potem na novo ničesar ne priglašaš ali...? Lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
1.1.2014 sem registriral s.p.. Sedaj pa studiram da bi normalni sp. prestavil na normiranca,... do kdaj ga lahko za leto 2015? danes?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Že zrihtal hvala,.. sedaj pa studirat kaj moram delat
smile-1.gif
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.538
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Jst mam problem v zadnjih minutah, pozabil totalno :p
Vedno sem oddajal obračun davka za koledarsko leto. Lansko leto je bila firma izbrisana iz sodnega registra dne 25.9. Zdaj pa nastopi težava namreč, ko pripravim dokument za furs mi javi napako: "Obrazca se ne more več oddati, ker na izbrani datum niste bili aktivni ali pa je že preteklo obdobje v katerem lahko oddajate obrazce". Kako naj zdaj oddam obrazec. Firma nikoli ni poslovala vedno pa sem oddajal "nulo" Ali lahko kako popravim datum za katerega oddajam dokument? npr. 1.1.2014 -25.9.2014? ali kako drugače sprovedem tole? Če spremenim obračunsko obdobje mi pa tudi napiše " obdobje obračuna se delno prekriva vsaj z enim od že obstoječih" nič mi ni jasno zdaj
frown-1.gif

Upam da je razumljivo napisano.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Naj te potolažim.....ne oddajaš v zadnjem trenutku......









Če je bila firma zaprta 25.09 je rok za oddajo davčnega obračuna že zdavnaj potekel.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sedaj boš ves denar, ki si ga prišparal pri računovodji, dal rajši državi.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Ob prenehanju d.o.o. po skrajšanem postopku sestavi davčni zavezanec (družba, ki preneha) davčni obračun na dan pred izbrisom zavezanca iz sodnega registra ter predloži ta davčni obračun davčnemu organu v 30 dneh od dneva izbrisa iz sodnega registra (360. in 369. člen ZDavP-2).
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Najboljše, da stopiš v kontakt z FURS-om z referentko, ki je imela na čet družbo. Ji poveš svoj problem in skupaj rešita zadevo.

Verjetno bo samoprijava oz. oddaja po roku rešitev.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Torej od vceraj sem normiranc
smile-1.gif


Za potrebe tečaja, kupujem določene izdelke... in seveda so to na S.P.... ampak jih ne prodam naprej. Ti izdelki so vracunani v kotizacijo tecaja. Do sedaj smo te izdelke odpisali,..kako pa sedaj? Vhodna faktura bo,..izhodne pa ne.....
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Normiranec si verjetno od 01.01.2015 dalje. Včeraj si samo priglasil ugotavljanje davčne osnove po normiranih odhoskih.


Ne vem sicer za kakšne zadeve gre in kakšne so vrednosti.
Če rekvizite potrebuješ za izvedbo tečaja ne vidim nobenega problema če imaš vhodno fakturo, izhodni del pa je vkalkuliran v kotizacijo tečaja.....dejansko je tudi izhodna faktura ampak ne direktna. Tudi cimperman ti obračuna izdelavo ostrešja in ne 3.228 žebljev, ki jih je pri tem porabil.