Normiranec in davčni obračun?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
skušam oddati davčni obračun za lansko leto. z direktno oddajo na FURS, potem mi pa nekaj teži:

Napaka v strukturi XML dokumenta:

Zaradi spremembe obrazca dokumenta ni več mogoče urejati ali oddati. Dokument lahko oddate tako, da izberete oddajo novega dokumenta.


imam silvester fineus 8.0.0.8 z marca 2017. sicer lahko izberem obdobje 1.1.2017-31.12.2017 ampak potem pa tole sporočilo. sem prezgodnja in moram počakati kako novo verzijo programa?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Točnega odgovora sicer ne vem, je pa res lahko vzrok, da je prezgodaj. Običajno sem tole oddajal v začetku marca, ko je država že pogruntala koliko denarja bi rada pobrala in kako
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Bom izkoristil temo z dodatnima vprašanjema (sem normiranec, polni):

Od občine sem dobil subvencijo za samozaposlitev. Ali obstaja način, kako jo vključim v obračun, da se ognem njeni obdavčitvi? Razmejeval po letih je ne bom.

Od ZZZS sem dobil nadomestilo za začasno zadržanost od dela. Neto znesek na TRR, razliko predstavljajo prispevki.
Kako stvar pravilno vključit? Med prihodke vnesem bruto znesek in ga zmanjšam za višino prispevkov pod "Izvzem prihodkov"? Vnesem samo neto znesek? Kaj tretjega? Moram te prispevke prišteti skupni vsoti pod "Obračunani zneski prispevkov za socialno varnost"?
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Verjeten vzrok je stara verzija Fineusa.
Naložit novo verzijo, ponovni vnos...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ja sem preverila. Verzijo mi kaže najnovejšo 8.0.0.8, res pa da je z marca 2017. Bom počakala do.konca meseca pa preverila, če je kaka novejša. Eh, sem hotela tole danes zrihtat pa pozabit.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Včeraj je bilo na eDavkih objavljeno obvestilo, da naj bi se za davčne obračune za leto 2017 uporabila obstoječa (torej lanska) verzija programa Silvester Fineus. Za 2018 in dalje pa pride baje popolnoma nova programska oprema, tako da Pelias in Fineus ne bosta več v uporabi.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V letu 2017 sem marca odprl s.p. in ga nato konec aprila zaprl (torej dva meseca, obračun in vračilo preplačane dohodnine sem uredil maja). Nato sem avgusta s.p. ponovno odprl in še poslujem.
Ali v letnem obračunu dohodnine navedem poslovanje od marca do decembra ali od avgusta do decembra (ker je bil obračun za prvo obdobje poslovanja že narejen)?
Za akontacijo v letu 2018 izračunam (3+4+8+9+10+11+12)/7 x 12 ali zaradi dveh obdobij kaj drugega?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ja sem preverila. Verzijo mi kaže najnovejšo 8.0.0.8, res pa da je z marca 2017. Bom počakala do.konca meseca pa preverila, če je kaka novejša. Eh, sem hotela tole danes zrihtat pa pozabit.

Jaz sem v pon normalno preko fineusa oddal za 2017, tako da zadeva že deluje
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ja, klinc. Ampak zdej k vem, da ste eni oddali sem pogooglala. Vse podatke zavezanca zabrisati in na novo neki program instalirati. Zaenkrat nisem, sem šla na drug kompjuter. In res... Nekaj je dodano glede gozdarske dejavnosti. Spet vnesem vse svoje podatke zavezanca in potem se enkrat izpolnim obračun. Dela vse do pripravi za furs, pol pa zmrzne. Bom jutri vseeno na prvem računalniku vse zbrisala pa jovo na novo, tam me je dlje spustilo... Jutri, za danes imam dovolj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem zagnal Fineus in je samo ponudlo 2017, goril kliknil original, vnesel podatke in tisto prilogo s prihodki ter klik že uspešno obdelan.

15.1.2018 11:52:04 EDP-XXXXXXXXXXX-55 DDD-DDD 2017 ----------- ---------Obdelan (uspešno) xxxx
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
No, zagonetka rešena. Tudi z njihovim FAQom, pac ena dva vprašanja združila. Meni ni naložilo novega obrazca, ker sem imela v programu že enega za obdobje jan-dec 2017. In sicer ko sem lansko leto delala simulacijo za 2017, ker sem šla sredi leta na porodniško in prosila za znižanje akontacije. Dokler je bilo karkoli od tega obrazca v Silvestrovih mapah - dejanski obračun, arhivih,drafti... Toliko časa ni hotelo naložiti novega obrazca, ker bi tega povozili, starega pa seveda sprejeli niso. Torej sem dobila zgoraj omenjeno napako.

Tako... Vse od obračuna v tem obdobju pobrisat. V vseh mapah in potem bo naložilo novi obrazec. Če bo slučajno kdo imel podoben problem...
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
kako se obračuna nadomestilo za očetovski dopust?
gre to pod: 1.1. Dohodki, od katerih je bil odtegnjen davek na viru, vključno z davčnim odtegljajem?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Nadomestilo za očetovski dopust ni stvar davčnega obračuna tvoje dejavnosti.
Torej dohodka nadomestila za očetovski dopust ne šteješ med dohodke iz dejavnosti.

Razen če otroke delaš v sklopu dejavnosti in je porodniško nadomestilo posledica tvoje dejavnosti ;)
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Velja enako kot pri prejetem dohodku. To je tvoja privatna zadeva, razen če... :D


Skratka upoštevaš dohodke, ki si jih prejel iz naslova dejavnosti + prispevke, ki si jih obračunal v sklopu dejavnosti. Obračunani prispevki po obračunih prispevkov + oproščeni (če si imel pravico do oprositve).