NLB pay

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz sem izvedel že na desetine plačil, v vseh mogočih trgovinah, povsod brez problema. Prve dni sem imel težave samo v Hoferju, potem so pa to uredili.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.816
504
113
Še odgovor iz NLB

Spoštovani,

delovanje je uspešno na vseh POS terminalih, ki omogočajo brezstično plačevanje.

V nastavitvah mobilnega telefona je treba NLB Pay izbrati kot privzeto (default) aplikacijo za plačevanje. Spremembo nastavitve je mogoče opraviti v NLB Pay – Meni / Nastavitve / Izberi privzeto denarnico / NLB Pay in potrditev izbora.

V kolikor kartica ob plačilu ni zaznana preverite ali imate na mobilnem telefonu vklopljen NFC. Priporočamo, da je NFC vedno vklopljen, saj se vmesnik za izmenjavo podatkov vklopi šele v trenutku, ko mobilni telefon odklenemo in ga približamo k terminalu POS. Prevrite, kje na vašem telefonu se nahaja NFC. Večinoma je na hrbtni strani telefona.
Preverite tudi ali ima NLB Pay dovolj unikatnih ključev za izvedbo plačila. To lahko preverite v mobilni denarnici, pri posamezni kartici, in sicer mora biti gumb Plačaj/ Pay obarvan zeleno. Če je gumb obarvan sivo, je morate začasno vklopiti prenos podatkov ali WiFi, odpreti NLB Pay in počakati nekaj sekund. Ključi se naložijo samodejno in gumb Plačaj/ Pay se obarva zeleno

Lepo pozdravljeni

Svjetlana Bronić
svetovalka kontaktnega centra
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ti naši pos terminali imajo premalo kontaktne površine, potrebovali bi drugačne kot na sliki, ker to brezvezno peglanje nima smisla.


Jaz z iPhonom in Apple Pay nisem se nikjer imel problemov glede teh "kontaktnih povrsin" ... niti s telefonom, niti z uro ... pa imam recimo samo v prejsnjem mesecu okoli 40 placil preko Apple Pay ...

IMG_3319-20180608-131651.jpg
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.816
504
113
Po vsem povedanem sklepam da še precej blagajničark ni seznanjeno z možnimi plačili.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
mene običajno gledajo kot 8 svetovno čudo, ko podrajsam s telefonom in se izvede plačilo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
ksz...

Ker je tole primerna tema, kaj pa wave2pay od bivše banke koper kdo uporablja? apple wallet še ne deluje "normalno" pri nas ne?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
BlonG - cist tak me zanima, se je pri tebi tudi zadnje dni google pay kr sam enable-al in ostal tako?
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Ne, ni bil viden med aplikacijami. V "Trgovini Play" je še vedno na seznamu želja, v tem trenutku sem ga spet omogočil - in je sedaj viden. Bom videl, če bo tako ostalo. Sicer pa plačevanje deluje brez težav ali čakanja.

Tudi z uro - v Hoferju jo "prepozna" takoj, brez čakanja. Malo nerodno je čitalec kartic nameščen, pa je potrebno zapestje pravilno obrniti.

Update: "Google Pay" se je spet skril in ni več viden med aplikacijami. V nastavitvah telefona za NFC plačevanje ("Pritisni in plačaj") pa je še zmeraj izbran.
 
Nazadnje urejeno:

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ne, ni bil viden med aplikacijami. V "Trgovini Play" je še vedno na seznamu želja, v tem trenutku sem ga spet omogočil - in je sedaj viden. Bom videl, če bo tako ostalo. Sicer pa plačevanje deluje brez težav ali čakanja.

Tudi z uro - v Hoferju jo "prepozna" takoj, brez čakanja. Malo nerodno je čitalec kartic nameščen, pa je potrebno zapestje pravilno obrniti.

Update: "Google Pay" se je spet skril in ni več viden med aplikacijami. V nastavitvah telefona za NFC plačevanje ("Pritisni in plačaj") pa je še zmeraj izbran.

zanimivo - meni na uri zgine na telefonu pa je sedaj ze 2 dneva.
Se vedno nisem imel priloznosti placati s telefonom/uro. Povej mi - za telefon je dovolj ce samo prislonis? Na uri pa mores startat app?
Kako pa je, ce je potreben pin?
ps: kako prislonis uro?
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Na uri mi (še) ni izginila, pa največ plačujem prav z uro. S telefonom sem le enkrat. Takole deluje:

PIN nisem nikoli vnašal: telefon sicer odklepam s prstnim odtisom; uro pa z vzorcem - ko si jo nadenem na zapestje, potem ostane "odklenjena" dokler je ne snamem. Enkrat, ko je nisem odklenil, Google Pay ni deloval (tako je prav).

Moja ura ima NFC v pasu (kjer se stika z uro, tam je tudi antena za LTE), tako da moram približati ta del k brezstičnemu terminalu. Tu sem našel en video:
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
No evo, uspelo mi je da app dela.. Moral sem samo celoten telefon pobrisati s factory resetom. :/ Ampak ajde, saj bo hiter restore.

Noben na silnem NLB supportu ali pri samih razvijalcih appa ni predlagal česa takega...
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Je blizu teme te diskusije, namreč, tudi Abanka ima podobno aplikacijo Mobidenarnica in sem jo danes naložil, uporabil pa še ne. Me zanima če je mogoče kdo že uporabil. V navodilih za uporabo je videti da naj bi delalo na vseh prodajnih mestih-terminalih ki imajo brezstično oznako. Ali je to res ali pa mora biti termimal še kaj posebej prirejen za uporabo?!
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Je blizu teme te diskusije, namreč, tudi Abanka ima podobno aplikacijo Mobidenarnica in sem jo danes naložil, uporabil pa še ne. Me zanima če je mogoče kdo že uporabil. V navodilih za uporabo je videti da naj bi delalo na vseh prodajnih mestih-terminalih ki imajo brezstično oznako. Ali je to res ali pa mora biti termimal še kaj posebej prirejen za uporabo?!

Pri vseh ostalih je dovolj - ni razloga zakaj tudi tu ne bi bilo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem sedaj probal tale NLB Pay ... in po mojih iszkusnjah je zadeva precej slabse narejena kot Apple Pay ... Placeval sem na nakej placilnih mestih in ponavadi je bilo treba postopek ponoviti... da je potem "prijelo" v drugem ali tretjem poskusu... Pri Apple Pay recimo se mi zelo redko zgodi, da zadeva ne deluje...

Apple Pay uporabljam na iPhone X in Apple Watch preko aplikacije boon. ... NLB Pay pa na Huawei P20 Pro ...