NLB pay

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
a je kdo v zadjem casu uspel zrihtat tole? meni napise da je system temporary unavailable. ze 10 dni..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Meni naceloma deluje... je pa velikokrat problem, da na terminalu javi "napacna kartica" in seveda placilo ne gre skozi tudi po parih poskusih... Na istem terminalu z istim telefonom potem deluje preko Google Pay v trenutku, ko prestavim in probam se enkrat ... Pa ne vem, ali je problem v POS terminalu, telefonu (trenutno Mate 20 Pro) ali aplikaciji NLB Pay ... :confused:
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Po mojem v telefonu. Ko se mi je to zgodilo na Samsungu (Wave2Pay) sem v debugu videl, da sistem sploh ne dvigne pravega HCE servisa (od privzete aplikacije za plačevanje), in vrne na POS napačen odgovor. Sem samo premaknil privzeto plačilno aplikacijo na GPay in spet nazaj na W2P in je začelo delat. To se predvsem dogaja na Huawei in Samsung telefonih... ali pa se ostali nikoli ne pritožijo :) Na Pixlu se mi to še ni zgodilo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Po mojem v telefonu. Ko se mi je to zgodilo na Samsungu (Wave2Pay) sem v debugu videl, da sistem sploh ne dvigne pravega HCE servisa (od privzete aplikacije za plačevanje), in vrne na POS napačen odgovor. Sem samo premaknil privzeto plačilno aplikacijo na GPay in spet nazaj na W2P in je začelo delat. To se predvsem dogaja na Huawei in Samsung telefonih... ali pa se ostali nikoli ne pritožijo :) Na Pixlu se mi to še ni zgodilo.

Cudno se mi zdi, da se to dogaja v istih stacunah... recimo Spar v Medvodah... V Kranju v Cantini Maria, kjer hodim na malico, pa vedno gre skozi brez problema... Je potrebno samo telefon odklenit in prislonitk terminalu pa gre placilo takoj skozi...... V Sparu pa je slo sele, ko sem odklenil telefon, zagnal aplikacijo NLB Pay in izbral gumb "Placaj" ...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Sam tega (še) ne uporabljam, ampak ... dajte mogoče preveriti, če ni ta aplikacija v spanju. Ali kakšno optimiziranje zaradi baterije, pa je dogodek mogoče ne zbudi dovolj hitro (ali sploh)?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Cudno se mi zdi, da se to dogaja v istih stacunah... recimo Spar v Medvodah... V Kranju v Cantini Maria, kjer hodim na malico, pa vedno gre skozi brez problema... Je potrebno samo telefon odklenit in prislonitk terminalu pa gre placilo takoj skozi...... V Sparu pa je slo sele, ko sem odklenil telefon, zagnal aplikacijo NLB Pay in izbral gumb "Placaj" ...
Pa poglej med NFC nastavitvami, če je default.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marburg

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Minus pa je, da ti na vsakih nekaj malih plačil, NLB Pay javi, da je v redu, pos terminal pa plačilo zavrne. Potem moraš vtakniti kartico in tudi za malo plačilo tipkati PIN. Torej, samo s telefonom v štacuno, je malo rizično. :)
 

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
ksz
Jaz jo uporabljam že od testne verzije, pa nikoli v nobeni trgovini ali gostilni oz. povsod kjer imajo brezstično plačevanje, nobenega problema. Sem se že navadil hodit brez denarnice okoli. :) Tudi v tujini sem že večkrat plačal: Madžarska in Hrvaška. Vse bp. Jaz lahko le pohvalim dobro delovanje NLB Pay-a.
Telefon pa imam Nokia 6 (2016).
:)
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Problem je ker imajo trgovine različne vrste terminalov z različno hitrostjo odčitavanja, najhitrejše ima se mi zdi Petrol.
Drugače plačevanje s telefonom je časovno daljše kot pa z brezstično kartico in sem zato imel na začetku težave s plačili, ker sem mislil da enako hitro zagrabi kot kartica, ampak v resnici moraš kar "dolgo" držati telefon zraven da se proces konča.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To, da je pocasno, velja za NLB Pay... z Google Pay in Apple Pay gre orecej hitreje... Pa se prednost je, ker ni potrebno vnasati se PIN kode, saj si ze avtenticiran s tem, ko odklenes telefon... Taksne so moje izkusnje s tem... Pri NLB Pay takrat, ko ne deluje, itak terminal zapiska drugace (dvojni pisk) in tudi ce telefon se. edno drzim nad terminalom, se ne zgodi nic... saj je s tem, ko je nopisal, da je napacna kartica, postopek koncan...

Moja izkusnja z mobilnim placevanjem je zelo dobra... edino NLB Pay malo krha to dobro izkusnjo... Upam, da bodo tudi to postimali... da bo delovalo vsaj tako dobro kot Google Pay ali Apple Pay...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem odstranil kartico in ko se enkrat dodal... pa je sedaj kot kaze OK... Zaenkrat probal nekaj placil v razlicnih stacunah... in deluje tako, da telefon samo odklenem in prislonim...ter po potrebi vnesem PIN...