NLB pay

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Mogoče si prehitro umaknil aparat. Jaz odklenem telefon ga prislonim in počakam da se mi na ekranu pojavi, da je bilo plačilo uspešno. Zaenkrat ni bilo ponavljanj. Res pa da ne morem primerjati z Apple pay.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Sem sedaj probal tale NLB Pay ... in po mojih iszkusnjah je zadeva precej slabse narejena kot Apple Pay ... Placeval sem na nakej placilnih mestih in ponavadi je bilo treba postopek ponoviti... da je potem "prijelo" v drugem ali tretjem poskusu... Pri Apple Pay recimo se mi zelo redko zgodi, da zadeva ne deluje...

Apple Pay uporabljam na iPhone X in Apple Watch preko aplikacije boon. ... NLB Pay pa na Huawei P20 Pro ...

jaz mam pa podobno izkusnje med apple pay in google pay. Na P20 Pro full hitreje prebere prstni odtis in se se ni zgodilo, da bi prehitro umaknil ali kaj, pri apple pay pa so ze ble tezave. Je pa apple pay testiran na iPhone 7+
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ker so navodila dokaj nejasna... sem probaval na razlicne nacine... Nekje pise, da je treba samo odklenit telefon... in sam potem najde pravo apliakcijo... Vcasih je celo delovalo... vcasih ne... Potem sem probal tako, da sem odprl aplikacijo se prijavil in tapnil na gumb PLAČAJ ... tudi na ta nacin je vcasih slo, vcasih...

Screenshot_20180715-114439-20180715-114911.jpg


Vceraj recimo v Sparu v Medvodah, sploh nisem mogel placati... vedno je napisalo nekaj v smisli, da ni prava kartica... Ko sem potem placal z isto Maestro kartico le da v fizicni obliki, je slo brezsticno ... tako da pomoje ni problem v terminalu...



Pri Apple Pay je zadeva veliko bolj enostavna... Samo dvojni klik na gumb za vklop... in na ekranu se pojavi slika kartice... nato prilonim in gre skozi... Podobno je z Apple Watch... kjer se tudi aktivira z dvojim klikom na stranski gumb ... in se pa zaslonu pojavi slika kartice ...

IMG_4037-20180715-114349.jpg
IMG_4036-20180715-114416.jpg
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Jaz samo odklenem telefon, nič ne vključujem aplikacije. LG V30, lahko da vsak telefon malce po svoje dela. Android.......
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
Iz NLB

Ne pozabite vklopiti NFC!

Za izvedbo plačila le odklenite mobilni telefon z vklopljenim NFC in ga približajte terminalu POS.

nisem pa še probal.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ker so navodila dokaj nejasna... sem probaval na razlicne nacine... Nekje pise, da je treba samo odklenit telefon... in sam potem najde pravo apliakcijo... Vcasih je celo delovalo... vcasih ne... Potem sem probal tako, da sem odprl aplikacijo se prijavil in tapnil na gumb PLAČAJ ... tudi na ta nacin je vcasih slo, vcasih...

Screenshot_20180715-114439-20180715-114911.jpg


Vceraj recimo v Sparu v Medvodah, sploh nisem mogel placati... vedno je napisalo nekaj v smisli, da ni prava kartica... Ko sem potem placal z isto Maestro kartico le da v fizicni obliki, je slo brezsticno ... tako da pomoje ni problem v terminalu...



Pri Apple Pay je zadeva veliko bolj enostavna... Samo dvojni klik na gumb za vklop... in na ekranu se pojavi slika kartice... nato prilonim in gre skozi... Podobno je z Apple Watch... kjer se tudi aktivira z dvojim klikom na stranski gumb ... in se pa zaslonu pojavi slika kartice ...

IMG_4037-20180715-114349.jpg
IMG_4036-20180715-114416.jpg
Če ti ni odveč, lahko prosim napišeš postopke, kako si prišel do Boon kartice in kako potem to povežeš z iPhone, da dela?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Če ti ni odveč, lahko prosim napišeš postopke, kako si prišel do Boon kartice in kako potem to povežeš z iPhone, da dela?


Je ze vse napisano ;) ... bom dal kar link do najbolj svezih navodil >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=509752#509752

Je pa treba strikstno slediti navodilom... Ce imas cas, se sprehodi skozi celotno temo... ker so vec ali manj vsi problemi ze skoraj gotovo napisani :) Ce bodo pa se kaksne nejasnosti pa napisi... tukaj ali na jabuk.si ...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Tommy17

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Je ze vse napisano ;) ... bom dal kar link do najbolj svezih navodil >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=509752#509752

Je pa treba strikstno slediti navodilom... Ce imas cas, se sprehodi skozi celotno temo... ker so vec ali manj vsi problemi ze skoraj gotovo napisani :) Ce bodo pa se kaksne nejasnosti pa napisi... tukaj ali na jabuk.si ...

Hvala ti. Bom probal.

Sem bral, da naj bi bil na IOS 12 nekaj NFC bolj odklenjen... Misliš, da bo to omogočalo, da bi NLB naredil app za iPhone, al bo še vedno po tvojem mnenju vse potrebno preko Apple Pay?

Ko si registriram Boon, predvidevam, da potem iz svoje banke nakažem gor denar?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Hvala ti. Bom probal.

Sem bral, da naj bi bil na IOS 12 nekaj NFC bolj odklenjen... Misliš, da bo to omogočalo, da bi NLB naredil app za iPhone, al bo še vedno po tvojem mnenju vse potrebno preko Apple Pay?

Ko si registriram Boon, predvidevam, da potem iz svoje banke nakažem gor denar?

Ze v iOS 11 je NFC bolj odprt... ampak menda zal samo v eni smeri... torej za branje ... Zaradi tega recimo ni na voljo poleg bancnih aplikacij niti mobilne Urbane ... Kaj tocno bo pa v iOS 12 pa bomo morali pocakati do izida dokoncne verzije.. torej do jeseni ... >> https://9to5mac.com/2018/05/25/apple-will-reportedly-open-up-nfc-in-ios-12/

Na NLBju pravijo, da ko bo Apple omogocil uproabo teh zadev, bodo tudi izdali NLB Pay za iOS ... ampak enak odgovor sem dobil tudi od drugih bank, ki imajo ze za Android na voljo podobne resitve (Banka Koper oz sedaj Intesa Sanpaolo Bank z aplikacijo Wave2Pay...)

Ko imas vse urejeno, lahko nakazes iz banke preko SEPA nakazila (stane nekaj in traja kaksen dan, dva ali vec... odvisno od banke) ali pa "top-up" direktno iz kreditne kartice... (to je pa brez provizije in sredstva so na voljo takoj)...

Najprej se moras registrirati in uspesno namestiti apliakcijo boon. Svetujem, da vzames ITA verzijo... ali Francosko... ker je oboje v evrih in pri placilih ni dodatnih provizij... pri UK varianti, ki je bila na voljo pred ostalimi, se pri placilih v drugi valuti kot GBP ... torej recimo v evrih zaracunava se neka minimalna provizija...

Zadeva je sedaj po novem zastonj samo prve tri mesece, potem pa stane 1,5€ mesecno ... Vcasih je bilo zastonj prvih 12 mesecev ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tommy17

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ze v iOS 11 je NFC bolj odprt... ampak menda zal samo v eni smeri... torej za branje ... Zaradi tega recimo ni na voljo poleg bancnih aplikacij niti mobilne Urbane ... Kaj tocno bo pa v iOS 12 pa bomo morali pocakati do izida dokoncne verzije.. torej do jeseni ... >> https://9to5mac.com/2018/05/25/apple-will-reportedly-open-up-nfc-in-ios-12/

Na NLBju pravijo, da ko bo Apple omogocil uproabo teh zadev, bodo tudi izdali NLB Pay za iOS ... ampak enak odgovor sem dobil tudi od drugih bank, ki imajo ze za Android na voljo podobne resitve (Banka Koper oz sedaj Intesa Sanpaolo Bank z aplikacijo Wave2Pay...)

Ko imas vse urejeno, lahko nakazes iz banke preko SEPA nakazila (stane nekaj in traja kaksen dan, dva ali vec... odvisno od banke) ali pa "top-up" direktno iz kreditne kartice... (to je pa brez provizije in sredstva so na voljo takoj)...

Najprej se moras registrirati in uspesno namestiti apliakcijo boon. Svetujem, da vzames ITA verzijo... ali Francosko... ker je oboje v evrih in pri placilih ni dodatnih provizij... pri UK varianti, ki je bila na voljo pred ostalimi, se pri placilih v drugi valuti kot GBP ... torej recimo v evrih zaracunava se neka minimalna provizija...

Zadeva je sedaj po novem zastonj samo prve tri mesece, potem pa stane 1,5€ mesecno ... Vcasih je bilo zastonj prvih 12 mesecev ...

Jest hvala za vse. Sledil navodilom, dela vse super. Glede na to, da boob. dela na Apple NFC očitno NLB nima problema z NFC kot takim, ampak z Applom, da ne odpre tega za Slovenijo. Sem bral nemške forume, se full pritožujejo, češ največja gospodarska velesila v Evropi, da jih Apple ne je*e....
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Seveda... Apple je tisti, ki mora najprej podpreti vse skupaj... Saj je podobno tudi z Google Pay, ki tudi zaenkrat v Sloveniji ni podprt... Sem sicer lahko preko apkmirror nalozil aplikacijo Google Pay na Huaweia... in mi je celo zaznal N26 ... a ko sem hotel dodati, je napisalo, da v Sloveniji zaenkrat ni podprto...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Jaz sem začel uporabljat Wave2Pay pri banki Intesa Sanpaolo ( prej Banka Koper) In sem presenečen kak lepo deluje ;)
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
Srbi pa en svoj sistem.

Da bi instant platili neki račun mobilnim telefonom, građani će morati da aktiviraju tu aplikaciju, koja automatski otvara kameru za čitanje QR koda, a koji će morati da se nalazi na svakom izdatom računu, ili ga trgovac prezentuje na POS terminalu. Kada se QR kod očita, na ekranu telefona automatski se pojave svi potrebni podaci o uplatiocu i onome kome se plaća, i nakon unosa lične lozinke za autorizaciju, plaćanje je izvršeno, a novac je za nekoliko sekundi na računu primaoca. Ovo je primer funkcionisanja jedne već postojeće aplikacije za instant plaćanja, dok su banke slobodne da svojim korisnicima ponude i možda neko drugačije rešenje.

https://www.kurir.rs/vesti/biznis/3...anja-mobilni-telefoni-zamenjuje-kes-i-kartice