NLB pay

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
V vednost
Danes kličem njihovo pomoč in nimam moje telefonske pri maestru, bo vnesla in bo jutri aktivna.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Jaz sem pa po enem tednu dobil odgovor z info@nlb si naj odstranim app, resetiram in še enkrat namestim. :eek:

Ampak me je potem po telefonu poklicala se ena gospa in naj bi rešili zadevo. Sem poslal screen napake in verzije sistema.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Si dobil tudi podatke za aktiviranje računa? In podatek o IBAN, kamor si namažeš denar. Brez dobroimetja boš težko plačeval s kartico. ;-)
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Si dobil tudi podatke za aktiviranje računa? In podatek o IBAN, kamor si namažeš denar. Brez dobroimetja boš težko plačeval s kartico. ;-)
Vse sem ze dobil :D
Samo na uro ne vem kak si naj prenesem app.

Naredil sem si celo novi profil na google ki je vezan na irsko - mi pa vseeno se ne kaze opcije za google pay in mi ni jasno zakaj
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Ne rabiš novega/drugega Google računa. Najprej si na telefonu uredi Google Pay. Jaz sem naredil po postopku, ki sem ga nekje zgoraj napisal in zraven dal link do izvirnih navodil.
Google Pay si si instaliral?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ne rabiš novega/drugega Google računa. Najprej si na telefonu uredi Google Pay. Jaz sem naredil po postopku, ki sem ga nekje zgoraj napisal in zraven dal link do izvirnih navodil.
Google Pay si si instaliral?

to sem naredil - na telefonu ga imam je pa tudi meni ikona izginila.
Kako pa uredim se na uri ali ni potrebno nic posebej?

ps: to z google play bi rad uredil ker se mi potem avtomatsko update-a app in tako dalje. Je bolj prakticno
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Zgolj iz firbca: kako si se "preselil" na Irsko? Lažen GPS, VPN ali kaj drugega?

(pri Samsung Store je bilo včasih potrebno odstraniti SIM kartico, pobrisati cache iz Samsung Store app, ponovno zagnati telefon in z VPN prepričati telefon, da je v drugi državi, ker Slovenija ni bila podprta. Potem je nakup plačljivih in brezplačnih aplikacij deloval brez težav, vključno s prenosom na Samsungovo pametno uro). Prav "zabavno" je bilo. :rolleyes:
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
dobro vprasanje, nisem pa siguren tocno kateri korak je na koncu pomagal.

Torej sel sem na: https://payments.google.com
in odprl novi profil kjer sem izbral irsko za drzavo, vpisal kartico kbc ostale podatke pa sem dal kar dirketno svoje.
Ce gres na google play klikni na kako placljivo aplikacijo (ne rabis kupit) in ti napise kateri profil ti je izbran.
Ker mi nikakor ni pobralo Irske sem zbrisal SLO profil tako, da je bil Irski edini in potem je tudi tukaj zagrablo.
Seveda sem nekaj krat se probal clear data.
Kljub vsem tem aktivnostim mi nikakor ni ponudilo google pay opcije, potem sem probal z VPN ampak tudi brez uspeha. Pol sem bral, da vcasih traja do 2 dni, da ti vse skupaj osvezi in sem pac pustil.
Zvecer sem se enkrat probal ampak ni bilo razlike.
Potem pa sem vkljucil VPN in ga pustil cez cel cas - hkrati sem izklopil lokacijo. Po kake pol ure sem bral tvoj odgovor in sem na telefonu na chrome odprl google play (se pravi ne app) in je zacuda naenkrat bilo na voljo install. Na app na zacetku se ni bilo na voljo, potem pa sem spet daval clear data ipd in je naenkrat tudi tam bilo. Vmes sem se preko chrome google play dal instalirat aplikacijo na telefon in uro.

Zdaj kaj je bilo tisto, da je na koncu aktiviralo ne vem - mozno je tudi, da se je sele kasneje denar vsedel na racun in je lahko takrat preveirlo kartico.

Aja - prvi korak ki je pomembne pa je itak, ko si v google play in gres v settings, da imas pod: Country and profiles izbran Ireland.

Upam, da ti bo kaj pomagalo, ce bos poizkusal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BlonG

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Jao brihtne NLB glave se kar ne pogtuntajo zakaj ne dela ta app. Več klicev in ena tona poslanih poročil po crashu.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
In zdaj dobil odgovor da app očitno ne deluje ker telefon javlja appu da je rootan ceprov ni! Par mesecev star s8 plus, brez roota.

Kakšna ideja od vas Kle kaj bi lahko probal?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ni drugega, kot da počakaš na popravek aplikacije. Ali imajo tudi drugi uporabniki s8 ta problem?
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Mene je zaenkrat minil ta način plačevanja zaradi blamiranja na blagajnah s polno čakajočimi ljudmi, ker nikoli ne vem ali bo šlo plačilo skozi, imam google pixla 2.
Tako da ne verjamem da je pri telefonu težava - ovitek imam tudi zelo tanek, kvečjemu kakšni bugi v aplikaciji ali nekompatibilni premalo občutljivi pos terminali:oops:
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Sem ga točno to vprašal, pa ni znal povedati če imajo tak problem vsi z S8 plus in Oreom.. Je pa tip na GPlay ki je komentiral app:

"Aplikacija se zruši ob zagonu. Stock Android 8.0 (op3t). Naprava ni rootana. Če je rušenje povezano z varnostjo, bi bilo dobro dobiti vsaj nek feedback od aplikacije. Klikin in Klikpro mi npr delujeta."

Bi pa res rad to uporabljal, še za uro gledam ki ima NFC plačevanje... Ampak mi je NLBjevec rekel samo da se prav ničesar ne da storiti in da bo treba počakati če se so nek algoritem, ki čekira za root v ozadju, spremenilo.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
Zaenkrat mi je uspelo plačat le na Petrolu v ostalih trgovinah pa ne deluje.