Apple Pay

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Citiram "(1) Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti. " iz Zakona o osebni izkaznici (ZOIzk-1) (https://www.uradni-list.si/1/content?id=103676).

Torej te "miličnik" lahko olupi za dinarčke, ker nimaš OI pri sebi.

Samo če bi bilo glede na okoliščine smotrno, da jo imaš. O tem kdaj je to, pa lahko dolgo debatiramo ...
 
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
No saj bo enkrat prišlo tudi do Slovenije klik
tongue-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Mene tudi še v življenju niso legitimirali, pa imam tudi kdaj kapuco. :D

A nimate nikdar opravka s carino, pošto, banko itd... pa te tam vsepovsod povprašajo po osebni izkaznici.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Mene tudi še v življenju niso legitimirali, pa imam tudi kdaj kapuco. :D

A nimate nikdar opravka s carino, pošto, banko itd... pa te tam vsepovsod povprašajo po osebni izkaznici.
Govora je o policiji random na ulici.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Mene tudi še v življenju niso legitimirali, pa imam tudi kdaj kapuco. :D

A nimate nikdar opravka s carino, pošto, banko itd... pa te tam vsepovsod povprašajo po osebni izkaznici.
Govora je o policiji random na ulici.
Bolj je bilo govora, kako lahko GSM prevzame vlogo osenih dokumentov.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Mene tudi še v življenju niso legitimirali, pa imam tudi kdaj kapuco. :D

A nimate nikdar opravka s carino, pošto, banko itd... pa te tam vsepovsod povprašajo po osebni izkaznici.

Ko imam opravka s carino, posto, banko... pac vzamem s seboj tisto, kar potrebujem... med drugim tudi osebni dokument, potni list... in vcasih se celo kartoncek z davcno stevilko
smile-1.gif
... Telefon imam vecinoma vedno s seboj ... denarnice z vso plastiko in vsemi dokumenti pa nimam vedno s seboj...

Ampak zgresili smo cisto point tega posta ... kjer ni govora o tem, zakaj ne nosimo vedno s seboj "sport billy" torbe z vsem, kar bi mogoce prislo prav ob danem trenutku ... ampak je tema bolj kot ne o enem izmed nacinov brezgotovinskega placevanja ...
nahrung002.gif


Cez cas bomo mogoce lahko mobilnik lahko uporabljali tudi za to, da bomo na njem imeliu nalozeno virtualno osebno izkaznico... Tako kot ze danes lahko recimo potujemo z letalom, kjer ne potrebujemo papirnate verzije vozivnice... lahko obiscemo kaksen koncert in uproabimo virtualno vstopnico shranjeno kar na mobilniku ... in placamo vozovnico na avtobusu tudi kar z mobilnikom ...

Kot receno pa je to le ena od moznosti... Kdor je ne zeli uproabljati, ga v to zaenkrat nihce ne sili. Se vedno lahko uporablja stare "old school" nacine
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pod ovitek telefona si dej brezstično plačilno kartico, pa boš ravno tako zaj... zgledal
tongue-1.gif
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Ali je kaj novega okoli android pay-a, kdaj pride k nam?
Android pay lahko uporabljaš tudi v Sloveniji:

Postopek je sledeč:
1. odpreti je potrebno račun pri banki, ki podpira Google Pay (spremenili so ime iz Android Pay). Meni je uspelo pri http://www.kbc.ie (tudi za stranke iz Slovenije, ampak traja več tednov: vloga, preverjanje identitete, odobritev, čakanje na dokumente, cakanje na kartico in potem še na PIN)

2. na telefon je potrebno namestiti app Google Pay (naš prijatelj je https://www.apkmirror.com)
2a. če se vam dogaja tako kot meni, da nameščena aplikacija na telefonu izgine: poiščite jo v Google Play na spletu in jo dodajte na seznam želja. Potem na telefonu odprete app Trgovina Play > Možnosti oz. Več > Seznam želja > pri ikoni Google Pay kliknete na tri pikice > Omogoči. Načeloma bi naj plačevanje delovalo ne glede ali je aplikacija vidna ali ne, ker je dejansko nameščena.

3. na Wear OS (Android Wear) uro se namesti aplikacija (spet iz apkmirror!) po tem postopku https://forum.xda-developers.com/an...-to-sideload-apks-android-wear-watch-t3726276. Jaz sem moral pri 9. koraku uporabiti ukaz ".\adb install -r...", ker mi sicer ni namestilo app na uro.

4. V Google Pay je potrebno dodati plačilno kartico (KBC banka je podprta) v telefonu, kar pomeni slediti preprostim navodilom na telefonu.

5. Po želji se lahko doda kartico na pametno uro (podoben postopek kot pri telefonu).
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Banka Intesa, ex Banka Koper, omogoča NFC brezstična plačila z Android telefoni s svojo aplikacijo.
Baje bo na to temo nekaj na svet vrgla tudi NLB.

Pri Banki Koper lahko znotraj aplikacije enostavno izbiraš iz katere kartice ti bo ob plačilih trgalo, seveda v primerih, ko imaš pri tej banki več kartic.
Možno je izbrati tudi kartico računa za katerega si pooblaščen.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Pošlji na pay@nlb.si, da te vključijo v beta testerje. Potem vidiš app v play storu. Rabijo pa vedeti tvoj gmail račun.

Trenutno ne moreš uporabljati za plačevanje. MasterCard kartica bo spet na voljo 4. aprila, Maestro kartice pa verjetno tudi pridejo 4. aprila v testiranje.

Plačevanje dela BP.
 
Nazadnje urejeno: