Apple Pay

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Zaenkrat nobena slovenska banka še ni podprta za plačevanje preko ApplePay. Sedaj pa obstaja alternativa:

http://www.redmondpie.com/how-to-use-apple-pay-in-unsupported-country-bank/

Na kratko. Instalirati moraš aplikacijo Boon iz UK App store. Ko se registriraš dobiš virtualno (prepayd) Mastercard kartico, ki jo preko aplikacije Boon registriraš za Apple Pay. Ob registraciji dobiš dobroimetje 5 funtov, ki jih lahko zapraviš za karkoli.

Potem pa lahko plačuješ z iPhonom na katerikolem terminalu, ki podpira breztično NFC plačevanje. Jaz sem testiral v parih trgovinah (Špar, Hofer, Lidl) in eni restavraciji in je delovalo brezhibno.

Omejitve:
- če nakažeš denar na virtualno kartico preko mastercarda in vise, ti zaračunajo provizijo 1%, oz min. 1 funt.
- na jabolku so nekarerim blokirali račun. Meni še vedno deluje.
- baje da ne grejo transakcije nad 15 €. Verjetno je povezano z omejitvijo plačevanja preko nfc pri nas, kjer ni zahtevan pin, če gre za zneske do 15€

Ko sem drugič nakazal denar gor, sem še enkrat dobil dobroimetje 5 funtov.

Ni idealno, je pa nobl plačati s telefonom
cool-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Fee je se pri vsakem nakupu (1.5%), kar je za kaj resnega neuporabno. Je pa nobl ja, bi z veseljem vse placeval s telefonom ampak brez provizij.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Večji zneski itak ne grejo skozi. Za kako malco/kavo plačati je pa fajn.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce si nakazes denar preko debetne Vise, ni nobene provizije... Le pri placilih je 1,25% pri placilih izven UK... Pa po preteku enega leta je mesecni znesek 0,99 GBP... Prvo leto je brezplacno...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.925
4.980
113
Nikoli ne bom razumel namena plačevanja preko telefona. A ni vseeno, če iz žepa potegneš kartico ali telefon. Denarnic se še lep čas ne bomo znebili, tako da jih vsi imamo s seboj. Čemu torej telefon?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nikoli ne bom razumel namena plačevanja preko telefona. A ni vseeno, če iz žepa potegneš kartico ali telefon. Denarnic se še lep čas ne bomo znebili, tako da jih vsi imamo s seboj. Čemu torej telefon?

Telefon imas vedno s seboj (vsaj jaz) denarnice pa ne vedno... Itak pa je zaenkrat bolj kot ne nekaj, kar se ne rabimo... ni pa nic narobe, ce lahko probamo... Komur ne pase, pac ne proba
wink-1.gif
...
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik dune pravi:
- baje da ne grejo transakcije nad 15 €. Verjetno je povezano z omejitvijo plačevanja preko nfc pri nas, kjer ni zahtevan pin, če gre za zneske do 15€
Dela tudi high value payment, vsaj v šparu, kjer imajo starejše POSe, ki ne podpirajo CDCVM, pri ostalih trgovcih bi moral še probat
smile-1.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nikoli ne bom razumel namena plačevanja preko telefona. A ni vseeno, če iz žepa potegneš kartico ali telefon. Denarnic se še lep čas ne bomo znebili, tako da jih vsi imamo s seboj. Čemu torej telefon?

Telefon imas vedno s seboj (vsaj jaz) denarnice pa ne vedno... Itak pa je zaenkrat bolj kot ne nekaj, kar se ne rabimo... ni pa nic narobe, ce lahko probamo... Komur ne pase, pac ne proba
wink-1.gif
...

Kam pa osebno pospravis (za identifikacijo, kot te milicnik povprasa ?)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:

Kam pa osebno pospravis (za identifikacijo, kot te milicnik povprasa ?)

Ce ne delas pizdarij, te ne vprasa kar tako za osebno... Mene zaenkrat se nikoli ni kar tako na ulici nihce vprasal za dokumente ...
wink-1.gif


Imam pa za vsak slucaj skenirano verzijo na telefonu
wink-1.gif
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Citiram "(1) Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti. " iz Zakona o osebni izkaznici (ZOIzk-1) (https://www.uradni-list.si/1/content?id=103676).

Torej te "miličnik" lahko olupi za dinarčke, ker nimaš OI pri sebi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sicer smo cisto offtopic... Ampak vseeno...

Poznas koga, ki so ga kazovali, ker pri sebi ni imel,osebne izkaznice? Jaz ne... In tudi ne poznam primera, da bi policist nekoga legitimiral kar tako, ker se mu pac to fajn zdi... Milicnikov pa ze zelo dolgo pri nas ni vec ...
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Mene tudi še v življenju niso legitimirali, pa imam tudi kdaj kapuco. :D