NLB pay

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
NLBjevci so že povedali, da je vse pripravljeno z integracijo z Google Payem in Apple Payem. NLB Pay uporablja MasterCardove spletne servise, ki jih uporabljata tudi Google in Apple za integracijo z bankami.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Težave nikoli niso tehnične narave. Problem je vedno v denarju. Apple hoče prevelik delež provizije, NLB je pa premajhna, da bi se uspešno pogajala. Apple igra na karto, da bodo uporabniki iPhonov zlivali gnev na banko, zakaj ne omogočijo Apple Pay. Očitno več kot uspešno.

Sicer je NLB po mojih informacijah aplikacije ni razvila sama. Dobili so jo od MasterCard-a. Razvija jo drugače neka Italjanska firma, ki jo je brandala za NLB.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ni samo denar problem... Apple Pay je na voljo samo v določenih državah/regijah. Recimo N26 banka ima Apple Pay v Franciji, Italiji, Španiji in na Finskem. V drugih državah pa tega ne ponujajo, čeprav je ista banka. Ko (če) bo Apple Pay kdaj na voljo v Sloveniji, bo na voljo vsaj preko N26 banke, če slovenske banke ne bodo želele sodelovati.

https://support.apple.com/en-us/HT207957
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
No ker mi :evil:ni dal mira sem poklical na njihovo tehnično pomoč in se je izkazalo, da je napaka bila na njihovi strani.
In sicer, ker sem pred kratkim zamenjal telefon mi niso potrdili ali osvežili novo napravo v njihovi bazi podatkov.
Ko so potem vnesli, rečeno je bilo nekakšen varnostni sms - popravek mi zdaj po opravljenih nekaj nakupih zadeva deluje - bp.
Očitno se pri menjavi telefona lahko pojavijo tudi takšne težave:rolleyes:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Kolikor imam informacije je težava izključno na strani Appla. Če sem malo sarkastičen, verjetno niti ne vedo, kje je Slovenija. Jaz ravno zaradi tega resno razmišljam, da grem iz iPhone 8 Plus na Huawai P20 Pro. Drugo je pa CarPlay... Bi imel raje Google maps, kot pa Apple maps...

Jaz tudi. Tu pa Google teži (da ni android auta za SLO).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
To je čisti fail od googla da ne ponuja android auto pri nas, lahko pa kupiš vozila s tem. Naložiš apk ročno in je problem rešen, ampak vseeno svinjarija. Postaja pa android auto vedno bolj uporaben. Dela tuneIn, plex, deezer,... celo youtube z malo iznajdljivosti :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.452
113
Včeraj težave da je račun že prijavljen in da naj se ponovno prijavim...in potem endless catch22
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Ja, ampak mi je zanimivo da Google Play Store na PC-ju to zazna.
Mogoče moram skrit z Magisk-om.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ko bodo zainteresirani lahko pridejo v roku 3-6 mesecev.

Na koncu prejšnjega leta je Google kontaktiral slovaške banke. Pred 2 meseci so že uradno štartal z Googlem Pay-em na Slovaškem.

Letos verjetno ne, ker bodo verjetno pokrili najprej druge "večje" države. Drugo leto bi pa že znali priti.

https://www.telecompaper.com/news/google-pay-acquires-10000-users-in-slovakia-in-two-months--1242417
Google Pay acquires 10,000 users in Slovakia in two months
Tuesday 1 May 2018 | 10:54 CET | News
Google Pay has acquired 10,000 users in Slovakia over its two months in operation. Clients have used Google Pay to make 105,000 transactions worth in total EUR 2.8 million, reported Zive.sk. The data was provided by participating banks.
It said 97.4 percent of payment terminals in Slovakia support contactless payments and payments by mobile phones using NFC. This ranks Slovakia among the world leaders in contactless payments. Countries with a similar penetration of contactless terminals include the Czech Republic, Poland and the UK, according to the association of card-issuing banks.
So far, the service Google Pay is available with the following banks: Slovenska sporitelna, mBank, Postova banka, J&T Bank and N26. The new online bank 365.bank plans to provide it, too. During the course of this year, Google Pay will be made available by the banks VUB, UniCredit Bank and OTP Banka as well.
The entries of Samsung Pay and Apple Pay are questionable, but the association has stated in its report that Slovakia is too small a country for Apple Pay. According to Zive.sk's information, several banks and card companies are making efforts to bring in Apple Pay.
 
Nazadnje urejeno: