NLB novi paketi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
pa poglej z drugega zornega kota... da si banka. imaš moje kontakte, če me hočeš spamat, v interesu ti je, da znosim k tebi čim več denarja čim bolj nemoteno. Zakaj bi potem posodabljal neke osebne in davčne in imel zaposlene ljudi, da redno kontrolirajo če je to res, prijavljal nekam vsakič, ko premaknem magari na račun "preveč" denarja in težil s tem, čeprav je vsakršno teženje v tej smeri za tebe kontraproduktivno?

Mrbit zato, ker je nekdo, ki hoče imeti to tako urejeno, prevalil odgovornost za to nate (banko)?
Tisto, kar banko zanima, ne piše na nobeni osebni.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Tisti rok je kar nekaj. Kot sem napisal, pri meni jih davčna številka ni zanimala. Seveda ti bodo tudi predstavili nove pakete. Sedaj lahko iztržiš še kak popust, čez čas bodo pa tako obvezni. Ima pa gotovo zvezoo tudi z novim GDPR-jem, sej je potrebno podpisati nova soglasja, da te bodo lahko naprej obsipali z reklamami. :) Tudi vse štacune in zavarovalnice hočejo nove podpise za kartice zvestobe.
Tako je, čez 2 leti bodo vse račune spremenili v paketne.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
A veš uno ko se najbolj aktiven del prebivalstva seli na N26, Revolut... ta bogati pa v itak slovenskih bank niso videli od prvega resnega zaslužka dalje.
Takrat podražiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
mBills bo uvedel prepayd MasterCard. Pocakam na to. Kolikor sem uspel izvedeti, bo enaka funkcionalnost, kot Revolut.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Petrol oz. mBills bo dejansko izdajal kartice. Vse skupaj bos lahko urejel preko mBills aplokacije. Denar si bos lahko nakazal iz TRR, ali pa bos polozil gotovino na Petrol crpalki (na prodajnem mestu, kjer placas gorivo, ipd.). Kartica bo contactless, preko aplikacije bos lahko premljal porabo, nastavil limite dnevne porabe, mesecne porabe, dnevnega dviga na bankomatu ipd. Lahko bos tudi onemofocil kartico, ali pa samo onemogocil spletne nakupe. Bodo pa se naprej razvijali app in dodajali nove zadeve. Na app imas lahko tudi avtomatsko linkane lojalnostne kartice, zaenkrat Petrol Club.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mene tudi. Predvsem zaradi brezplačnih članarin za MC in Viso premium ter vključenega limita. Pa še 12 mesecv imam znižano ceno paketa za 2 EUR...
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Pri meni pa novi paket z mojimi potrebami pride dražje kot trenutno sedaj plačujem za bančne storitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Če se nisem zmotil, trenutno plačujem pri NLB cca. 5,5 evra na mesec (vodenje računa, Klik in Mastercard). Sedaj pa hočejo od mene 9,8 evra na mesec.
Sem kaj spregledal ali je res toliko podražitve (če predpostavimo, da nas bodo prej ali slej porinili v te pakete)?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Če se nisem zmotil, trenutno plačujem pri NLB cca. 5,5 evra na mesec (vodenje računa, Klik in Mastercard). Sedaj pa hočejo od mene 9,8 evra na mesec.
Sem kaj spregledal ali je res toliko podražitve (če predpostavimo, da nas bodo prej ali slej porinili v te pakete)?

Verjetno poleg tega placujes se kaksne provizije (dvig na bankomatih drugih bank, placilo UPN nalogov, trajniki,...) cel kup tega je ze vkljucenega v teh paketih... Sicer nevem, kateri paket si gledal... ker za 9,8€ ni noben... so za 4,99€, 9,40€ ali 13,30€ (in 3,99€ za paket mladostni) ...

https://www.nlb.si/novi-paketi-primerjava
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Provizijo za dvig na drugih bankah sicer plačam, ampak je to tako redko. Pogosto dvignem 150 evrov in potem je to za nekaj časa (človek pač uporablja tudi Maestro). In v enem mesecu je tako sploh precej malo verjetnosti za dvig na "tujem" bankomatu. Recimo pa, da dodam 0,55 evra za to na mesec in sem na 6 evrih. Če zraven dodam še tistih nekaj trajnih nalogov, pridem na (dobrih) 7 evrov. Na Kliku mislim, da mi UPN plačil ne računajo - vsaj zdi se mi.
Ja, imaš prav - tisti paket za 9,4 evre sem primerjal.

Kakor koli že - ni dvoma, da so preračunali koliko v povprečju zapravimo in da bodo dodali nekaj zraven :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Provizijo za dvig na drugih bankah sicer plačam, ampak je to tako redko. Pogosto dvignem 150 evrov in potem je to za nekaj časa (človek pač uporablja tudi Maestro). In v enem mesecu je tako sploh precej malo verjetnosti za dvig na "tujem" bankomatu. Recimo pa, da dodam 0,55 evra za to na mesec in sem na 6 evrih. Če zraven dodam še tistih nekaj trajnih nalogov, pridem na (dobrih) 7 evrov. Na Kliku mislim, da mi UPN plačil ne računajo - vsaj zdi se mi.
Ja, imaš prav - tisti paket za 9,4 evre sem primerjal.

Kakor koli že - ni dvoma, da so preračunali koliko v povprečju zapravimo in da bodo dodali nekaj zraven :)


Tudi tiste UPNje, placane preko KLIKa racunajo (0,40€)... pa trajnike tudi (0,28€) ... pa varnostni SMS, ce imas vkljucenega ... :) ... Je kar nekaj drobnih stroskov, ki jih je potrebno tudi upostevati ... Vseeno ni nujno, da prides na tak znesek, kot ga placujes sedaj... zato pac ce bo ze treba, vzames paket Osnovni in vse te zadeve placujes sproti :) ... Jaz tudi zaenkrat ne bom menjal... dokler ne bo nujno... takrat pa bom se enkrat preracunal, kaj se mi bolj splaca...
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Takrat ko so uvedli provizijo za opravljene nakupe v tuji valuti sem potem skenslal mastercard in prešel na Revolut.
Visa premium je pa itak zastonj ob letni porabi nad 4000€, tako da jaz tudi ostajam na starem.
Btw ali kdo ve ali so potem tudi vračali tisti denar, ko so čez nekaj časa to prenehali zaračunavat?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne bi vedel ker sem si za take primere v akciji na LONu nabavil pre-paid Activa MasterCard. Plačal ene 3x z njo... Če nisi znotraj iste banke je b.v. ker si omejen na urnike plačilnega prometa, da jo nafilaš.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
jaz revolut nafilam instantno, kadarkoli.

saj to ne filaš prek upn ampak kot "plačilo prek neta". pa še proviziji se izogneš...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne bi vedel ker sem si za take primere v akciji na LONu nabavil pre-paid Activa MasterCard. Plačal ene 3x z njo... Če nisi znotraj iste banke je b.v. ker si omejen na urnike plačilnega prometa, da jo nafilaš.
Kot je napisal hermann, lahko Revolut polniš direktno z Maestrom, kar je zastonj in instantno. Jaz sem zadnjih par mesecev še položnice z Revolutom plačal, ker je pač free.