NLB novi paketi

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, za uporabnika je (za sedaj). Za ponudnika ni, ker mu procesni center izdajatelj tvoje BA/Maestro kartice zaračuna transakcijo/provizijo. Dokler bodo pokrivali ta strošek bo super, se pa bojim da se bo tudi ta zgodba nehala (enkrat), kot vsaka podobna...
Odkar so skinili zaračunavanje ne-evro transakcij ne rabim več one predplačniške kartice. Še Diners se znebim, kjer veselo zaračunavajo ta strošek, opalijo slab tečaj in provizijo menjave (Erste bank). Na netu/PayPalu je ta kartica tretirana kot US$ only, samo v EUR območju je everska...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Mene so že pred dvema mesecema obvestili, da bo do konca leta konec s certifikati. Ker mi certifikat poteče konec meseca, je od njih prijazno opozorilo, da ne bom metal stran 25€ za podaljšanje. Ker je NLB eden od treh nacionalnih izdajateljev certifikatov, jih bodo po moje ukinili zaradi prodaje banke.
Naslov za Klik z OTP generatorjem je pa https:\\www.klikotp.si. Vpisati moraš uporabniško ime, ki ti ga je določila banka ob naročilu Klikina, generirano številko OTP generatorja, potem pa še geslo, ki si ga imel za Klik dosedaj.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Mene so že pred dvema mesecema obvestili, da bo do konca leta konec s certifikati. Ker mi certifikat poteče konec meseca, je od njih prijazno opozorilo, da ne bom metal stran 25€ za podaljšanje. Ker je NLB eden od treh nacionalnih izdajateljev certifikatov, jih bodo po moje ukinili zaradi prodaje banke.
Naslov za Klik z OTP generatorjem je pa https:\\www.klikotp.si. Vpisati moraš uporabniško ime, ki ti ga je določila banka ob naročilu Klikina, generirano številko OTP generatorja, potem pa še geslo, ki si ga imel za Klik dosedaj.
Odlično so tole zakomplicirali:confused:
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Če imaš nlb klikin in nlb pay ni nič komplikacij, vse zastonj zaradi ukinitve certifikata in čist enostavno, ne rabiš noben klikotop in nevem kaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ja moj fotr je že tak. Telefon ima samo za klicat. Resda je pametni, ker pač drucga ni za dobiti. Medtem ko račune in nakazila vse ureja preko klika. Pač ni ravno talent za take stvari in vsako reč memorizira, popolnoma nič se mubne zdi intuitivno. In te stvari so pač z leti (njegovimi) vedno težje. Komaj čakam, da se bom dajala z njim okoli tega.

P.s.
Itak se ne more "razvoj" sukati okoli njega, da ne bi kdo zdaj to poanto ven potegnil, samo pravim da taki ljudje so. In med starejšimi mogoče niti ne tako redki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Otp kalkulatorje to, kar ima recimo SKB ali pa jaz na unicreditu? Saj unicredit ima isto foro pol. Ali ti aplikacija deluje kot kalkulator ali imaš pa kalkulatorcek?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Klikin od NLB - ja je super zadeva v primerjavi z SKB in UniCredit. Po mojem najboljši app od vseh bank, ki so na voljo v Sloveniji. Edino, kar še nima (v primerjavi z drugimi bankami v Slo.) je, da ne moreš prejemati e-računa v mobilno banko (samo v web Klik) in da ni urejena sinhronizacija plačil med web Klikom in app-om. Primer; če plačaš račun z app-om, imaš to v zgodovini na app-u in na web Kliku. Če pa plačaš na web-Kliku, pa zgodovine v app-u ne vidiš.

OTP na Klikin-u dela super in preprosto. Nekatere banke te opcije sploh nimajo (npr. Sberbank) in rabiš ključek nosit s seboj. Prav tako ga rabiš za secure plačila, ker nima tako elegantno rešeno, kot NLB. Morda je NLB res malo dražja banka, ampak vsak moje mnenje je, da imajo kar se IT tiče daleč najbolje urejeno v Slo. Da ne govorimo v Video supportu, osebno bančništvo ipd. Vsaj jaz osebno imam zelo dobre izkušnje z njimi. Popolnoma drugače kot z UniCredit, kjer je customer care podn od podna.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Klikin se mi zdi je razvil isti razvijalec kot Abamobi. Kjer pa, spet samo mislim, so podprti tudi e-računi.
Dokler so bili pri NLB na Comtrade-u Klik ni bil tako popularen.