NLB novi paketi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
NLB je uvedel nove pakete, ki vključujejo vse stroške vodenja računa, vse provizije za položnice in trajnike in članarino za MC ali Viso. Pa še kaj bi se našlo. Meni osebno pridejo sedaj stroški 3€ mesečno manj.
https://www.nlb.si/paket
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V primerjavi z N26 gotovo, mislim pa, da je kar konkurenčno v primerjavi z drugimi slovenskimi bankami.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Ali je kje piše, kako bo pa s starimi paketi?
Ker imam po starem bolj ugodno varijanto, če preračunam kot po premiumu paketu.
Drugače, kako so dobri - 2 x brezplačni dvig na drugih bankomatih.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, pa še kak dvig na ne-NLB bankomatu, pa smo tam ...
Meni je svetovalka naračunala prihranek. Imam 4 DB in 15 položnic mesečno. Dvigov na BA v povprečju 1 ali 2. Imam zlati MC in premium Viso. Presedlam na novi paket, odpovem zlati MC (navadni je že v ceni, limit na njemu dobim isti), premium Visa ostane ker porabim več kot 4000 na leto in je brez članarine. Limit je 2400 max, kar je dovolj. Prve 2 leti imam paket za 11EUR, potem gre na 13 EUR (ali kar bo novejšega). Že DB+UPN pridejo 7,4 EUR na mesec, zlati MC pa še dodatne 3 v tej kombinaciji. Torej prihranka 10 EUR in višji strošek paketa 3 EUR. To je če uporabljaš kartice kot kreditne kartice v pravem pomenu. Za debetne/prepaid varijante je N26 ugodnejši.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
a to primerjaš s starimi paketi, ker z drugimi bankami sigurno ne. še moj pregovorno dragi unicredit je cenejši...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
a to primerjaš s starimi paketi, ker z drugimi bankami sigurno ne. še moj pregovorno dragi unicredit je cenejši...
Vsak vzame tisto kar rabi, kajne? Sirotinja išče zastonjsko varijanto, škrtula tudi. Ljudje, ki pa veliko potujejo, potrebujejo večje limite na karticah in več njih in si ne morejo privoščiti da mu "kartica ne prime" pa pač vzame dražjo a zanesljivo stvar. Kaj ti misliš da človek SJTV1 kova in podobno, ki ogromno potujejo v službene namene imajo na TRRju ali naloženoi na kartico nekaj tisočakov zato da prepaid kartice delujejo da pokrijejo stroške hotelov, kart in podobno? A ti lahko sedajle na kartico naložiš 2 jurja ali pa mogoče 3 in greš na službeno pot v USA? Plačaš hotel, transfere, taksije in podobno? Povrnitev stroškov pa po obračunu po koncu poti? Akontacije ne dobiš?
Vsaka banka ima tudi osnovne pakete za drobiž...
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A kredite brez kritja še dajejo? Ker jaz (r bi to uzel.
Kateri kredit (razen hipotekarc) pa ima kritje? A ko greš po stanovanjski kredit na banko daš za jamstvo kaj? Avto, ledvico? Ali plačaš zavarovanje, ostalo je pa tvoja ocenjen akreditna sposobnost?
Drugače pa, za to kar se gre večin afolka (predvsem z N26)... ne rabiš za to banke. Je dovolj hranilnica ali pa posrednik ki ti da prepaid kartico z minimalnimi stroški.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Kateri kredit (razen hipotekarc) pa ima kritje? A ko greš po stanovanjski kredit na banko daš za jamstvo kaj? Avto, ledvico? Ali plačaš zavarovanje, ostalo je pa tvoja ocenjen akreditna sposobnost?
Drugače pa, za to kar se gre večin afolka (predvsem z N26)... ne rabiš za to banke. Je dovolj hranilnica ali pa posrednik ki ti da prepaid kartico z minimalnimi stroški.

Jaz bi kakšen milijon ali več brez kritja, tako kot se je dalo včasih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Vsak vzame tisto kar rabi, kajne? Sirotinja išče zastonjsko varijanto, škrtula tudi. Ljudje, ki pa veliko potujejo, potrebujejo večje limite na karticah in več njih in si ne morejo privoščiti da mu "kartica ne prime" pa pač vzame dražjo a zanesljivo stvar. Kaj ti misliš da človek SJTV1 kova in podobno, ki ogromno potujejo v službene namene imajo na TRRju ali naloženoi na kartico nekaj tisočakov zato da prepaid kartice delujejo da pokrijejo stroške hotelov, kart in podobno? A ti lahko sedajle na kartico naložiš 2 jurja ali pa mogoče 3 in greš na službeno pot v USA? Plačaš hotel, transfere, taksije in podobno? Povrnitev stroškov pa po obračunu po koncu poti? Akontacije ne dobiš?
Vsaka banka ima tudi osnovne pakete za drobiž...

DA!!!
dve razliki sta:
- da me nobeden ne gnjavi, da moram zapraviti 4k€ na viso, da je zastonj
- pa all inclusive je ceneje od 13 evrov.

kaj bluziš neumnosti kar o nečem?