NLB novi paketi

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Addiko pa nekih 13€ za nekaj podobnega (že vsaj zadnjih šest let - takrat še kot Hypo). Tistih par €, ki jih na mesec "preplačaš" se na koncu leta nikjer ne pozna.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
DA!!!
dve razliki sta:
- da me nobeden ne gnjavi, da moram zapraviti 4k€ na viso, da je zastonj
- pa all inclusive je ceneje od 13 evrov.

kaj bluziš neumnosti kar o nečem?
Vsak vzame tisto kar mu paše. MC je v ceni paketa, Visa je dodatno. Članarina je vezana na porabo. Fer enough. Če ne rabiš ne vzameš. (D)Jabe mi je kartica s 200 EUR limita. Če si pa keš-only persona pa je itak plastika brez veze. Rabiš paket, ki ti omogoča en dvig na BA ali na šalterju zastonj. Pa dvigneš vse in daš doma v štumf in to je to. Potem pa pred vsakim odhodom razmišljaš ali boš samo šel na sprehod, kupil samo kruh ali kaj več in temu primerno vzel keša s sabo.
Ali pa se frajerisal s polnim tošlnom.
Lej, vsakemu svoje, samo tudi ti ne piši nekam na pamet...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Unicredit ima še evro ceneje, če imaš jurja plače, pa še en evro za 2k€ gor, v določenih primerih pa še ceneje kot to.
SKB ima enako kot NLB za 8 ojrov (se pravi neka omejitev na kartici), če prav gledam cenik, so malo imena spremenili, odkar me ni več tam.

Omenjam pa same banke, ki so znane kot drage. Oziroma, težje je najti dražjo od NLB kot cenejšo.
Jabe pa lahko plačuje Unicreditu 1,99 ali pa 12,99, pa še vedno napisano drži.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Meni je svetovalka naračunala prihranek. Imam 4 DB in 15 položnic mesečno. Dvigov na BA v povprečju 1 ali 2. Imam zlati MC in premium Viso. Presedlam na novi paket, odpovem zlati MC (navadni je že v ceni, limit na njemu dobim isti), premium Visa ostane ker porabim več kot 4000 na leto in je brez članarine. Limit je 2400 max, kar je dovolj. Prve 2 leti imam paket za 11EUR, potem gre na 13 EUR (ali kar bo novejšega). Že DB+UPN pridejo 7,4 EUR na mesec, zlati MC pa še dodatne 3 v tej kombinaciji. Torej prihranka 10 EUR in višji strošek paketa 3 EUR. To je če uporabljaš kartice kot kreditne kartice v pravem pomenu. Za debetne/prepaid varijante je N26 ugodnejši.

Super. Si mi olajšal delo, itak bi grem k svoji bančnici na kavo, pa lahko to urediva ... Edino ne vem, ali bom zlati MC odpovedal (zaradi premium vise je itak polovična članarina) ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Super. Si mi olajšal delo, itak bi grem k svoji bančnici na kavo, pa lahko to urediva ... Edino ne vem, ali bom zlati MC odpovedal (zaradi premium vise je itak polovična članarina) ...
Ja, ampak zlati MC je 36 EUR na leto oz. 3 na mesec... razlika med MC gold in običajnim je ta, da običajni nima turističnega zavarovanja za 15k (ali je 30k). Kar pa imaš ti itak drugače urejeno zaradi narave dela. Ostalo je isto. Važen je limit na njemu...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Na Sparkasse imam limita 2k na navadnem MC, ker sem enkrat rabil. Verjetno se da dobiti tudi vec. Stane me MC 16€ letno, Pozitivni paket je zastonj, trajnike mam ze skoraj vse na n26. Tako da letno prisparam vsaj 100e. Globalizacija je povsod, tudi mastadonte in na njih prisesane firme bo pocasi odplaknilo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na Sparkasse imam limita 2k na navadnem MC, ker sem enkrat rabil. Verjetno se da dobiti tudi vec. Stane me MC 16€ letno, Pozitivni paket je zastonj, trajnike mam ze skoraj vse na n26. Tako da letno prisparam vsaj 100e. Globalizacija je povsod, tudi mastadonte in na njih prisesane firme bo pocasi odplaknilo.
Dvomim... Banke se bodo globalizirle (v bistvu so se že), zastonj pa vsekakor ne bodo. Tudi v Sloveniji so bile določene tuje banke zelo zelo poceni... Dokler niso nabrale kritične mase uporabnikov. Potem so pokazali pravi obraz. In brez skrbi, nobeni banki ne smrdi denar kot prvo, kot drugo denar ni zastonj in kot tretje banke niso samarijanske organizacije.
V bistvu se N26 obnaša tako kot dilerček... zastonj vzorci, nekaj časa nizka cena, ko pa si odvisen pa hopla po glavi. Zadeva že mnogokrat videna in zelo predvidljiva.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Ja, ampak zlati MC je 36 EUR na leto oz. 3 na mesec... razlika med MC gold in običajnim je ta, da običajni nima turističnega zavarovanja za 15k (ali je 30k). Kar pa imaš ti itak drugače urejeno zaradi narave dela. Ostalo je isto. Važen je limit na njemu...
Saj zaot pa ne vem al odpovedat al ne ... Moram videt kako bo z limiti in ali je kaka razlika pri spletnem plačevanju/zlorabah ...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
12,99 Unicredit, 13,30 NLB ... za enakovredna paketa (oba Premium). :)

Imam odprta oba racuna (oba Premium). Na papirju je UniCredit res cenejsi. V praksi pa:

VISA na UniCredit je samo revolving in je zato ne uporabljam, ker ne maram obrocnega odplacevanja. Prav tako se mi ne da ukvarjatbs tem, da si bom sam vsak mesec denar nakazoval na VISO, ker v nasprotnem primeru gre za revolving in placas obresti,
NLB osebno bancnistvo je znanstvena fantastika za UniCredit,
NLB Klik je vsaj zame kljub svoji starosti pojem na spletno banko v primerjavi z UniCredit in njihovimi zetoni,
Enako velja za mobilno banko,
Prijaznost in strokvnost usluzbencev (lahko, da imam samo jaz to sreco) je v NLB-ju pojem za UniCredit,
Pri NLB je Teledom v ceni paketa - UniCredit tega nima,
Prihaja NLB Pay, ko bomo lahko placevali s telefonom (zal samo Android)

NLB mi gre sicer organsko na k*** zaradi politike. Ampak kar se pa tice strokovnosti, produktov in customer care, so pa zame carji. Vecje arogance od zaposlenih, kot sem jo dozivel v UniCredit tezko srecas. Pa nimam nikjer nobenih kreditov, ali pa, da bi bil komu karkoli dolzan.

Ce primerjas cene je marsikdo cenejsi od NLB. Ni pa vse v ceni.

Imam tudi MC Prepaid od NLB zato, ker ga je enostavno polnit in ker imajo relativno dober app.

Drugace pa Mbills napoveduje revolucijo v placevanju. V nacrtu imajo tudi Prepayd MC, ki je idejno vrhunsko zasnovan.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Za viso je res in to je edino kar je mene zmotilo, da se ne da drugače zmeniti. čeprav Roberto je to podal kot prednost, če se ne motim. Zato je tudi ne rabim veliko in me zmoti omejitev 4k€ letno.

kar se ostalega tiče, je pa stvar poslovalnic. Nisem omenjala, ker nima toliko veze z banko samo, ampak v KR je bila direktno obratna izkušnja. Aroganco NLBja je težko prekositi. Konkretno NLB na Koroški cesti v Kranju. Par metrov naprej Unicredit na skalci in konec koncev vse ostale banke, kamor sem stopila, povsem drug odnos. To nima drugače kaj dosti veze z banko samo, razen kar se tiče (ne)srečnega izbora perle, ki so jo postavili za mizo.

Kaj šteješ pod osebno bančništvo, ker s tem tudi nimam problema na Unicredit. Vse je en klic stran in poskenirane podpisane zadevšne, če je treba. Do zdaj vse v roku 1 ure, lahko pa da res ne rabim določenih zadev, kot nekateri. Imam pa pod drugim imenom in pod takratno ceno, meni še vedno trgajo manj kot 11 ojrov vsak mesec za vse.

Kar se tiče pa spletnega in mobilnega bančništva. Meni so bile vse tri banke ekvivalentne. NLB (tudi bila prej tam), SKB, kamor sem šla, takoj ko sem se zaposlila in Unicredit po najemu stanovanjskega kredita. Mobilnega bančništva sicer niti ni bilo, ko sem šla od NLB, SKB tudi ni imel. Zdaj pa ne morem primerjati. To troje je vse perla proti raznoraznim Sparkasse, če še vedno furajo špartanski izgled in kaki delavski hranilnici, ki je najcenejša, pa se tudi vidi zakaj. Tudi v podpori se kaže.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Super. Si mi olajšal delo, itak bi grem k svoji bančnici na kavo, pa lahko to urediva ... Edino ne vem, ali bom zlati MC odpovedal (zaradi premium vise je itak polovična članarina) ...
Ja sem ga skenslal od kar uporabljam Revolut za spletne nakupe, drugače visa premium ni vezana na zlati mastercard in ti vse ugodnosti in obveznosti ostanejo - brezplačna ob porabi 4000€.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Ja sem ga skenslal od kar uporabljam Revolut za spletne nakupe, drugače visa premium ni vezana na zlati mastercard in ti vse ugodnosti in obveznosti ostanejo - brezplačna ob porabi 4000€.
Pravilno preberi: Zlati MC je "vezan" na Viso: če jo imaš, je za zlati MC polovična članarina. In če na Visi porabiš nad 4K na leto (kar pa res ni noben problem), imaš torej free Viso in za polovično članarino zlati MC. Z novim paketom pa obe zastonj.
MC od NLB in Revolut MC (mimogrede, v zadnji rudni je Revolut Visa in ne MC) pa seveda nista primerljiva. Že zato ne, ker Revolut ni kredita kartica.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
To nima nobene veze s tehnološko zaostalostjo. Na vpisanem IP-ju očitno ni (več) spletnega strežnika.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A je kdo preverjal, če je kakšen ugoden paket za poslovanje preko s.p. z vključenimi SEPA plačili itd.. Vem, da imaš načeloma lahko samo en račun tako za osebno rabo kot s.p. in da je lahko ta račun načeloma "osebni", čeprav mi še vedno ni jasno, če je nujna oznaka T ali ne, ampak konec koncu lahko banka še vedno v svojih pravilih zahteva uporabo poslovenga računa za s.p..

Drugače se mi zdi NKBM Paket komplet ugodnejši od tega, kar ponuja NLB, ampak ko sem spraševal na NKBM, kako je z uporabo tega paketa za poslovanje preko s.p., so mi takoj ponudili njihove poslovne pakete, ki so ustrezno dražji. Nisem pa ziher, če dejansko ne pustijo uporabe paketa komplet v ta namen, ali samo poskušajo prodati dražji paket. Če prav vidim, je pri NLBjevih paketih povsod omenjen tudi osebno poslovni namen. Je kdo zasledil še kaj (bolj) ugodnega? N26 Business nažalost ne pride v upoštev, ker ga kot uporabnik običajnega N26 ne moreš odpret, na običajnem pa je striktno prepovedana uporaba za poslovne namene.