Nivo olja v motorju

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Nemaš prava na glasanje, čakam vseveda, da mi pove, da mazda ne žre olja,
cry12bpy.gif

mazda ne žre olja v bistvi za delovanje ga sploh ne rabi
evil.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Za 99% avtov je še najbolj pomembno, da stoji med meritvijo na ravni podlagi!!!

Še najboljša rešitev (za moje pojme) je na pumpi (ogret motor), natočiš bencin, v vmesnem času se je olje že lepo nateklo v karter, in preveriš nivo.
cheer.gif


Še dve opozorili: če imaš mazdo RX-8, se boš baje opekel v vsakem primeru, ker je palčka v ***** materini; in opozorilo 2: če bo kdo preverjal (ali dolival
hysterical-1.gif






za avtomobile s tako porabo olja kot pri RX8 bi se spodobilo da ima tipalo v karterju za kontrolo olja.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kolikor je meni znano ima vsak avto ima lučko za olje, ki se pokaže, če ga primanjkuje.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Za 99% avtov je še najbolj pomembno, da stoji med meritvijo na ravni podlagi!!!

Še najboljša rešitev (za moje pojme) je na pumpi (ogret motor), natočiš bencin, v vmesnem času se je olje že lepo nateklo v karter, in preveriš nivo.
cheer.gif


Še dve opozorili: če imaš mazdo RX-8, se boš baje opekel v vsakem primeru, ker je palčka v ***** materini; in opozorilo 2: če bo kdo preverjal (ali dolival
hysterical-1.gif






za avtomobile s tako porabo olja kot pri RX8 bi se spodobilo da ima tipalo v karterju za kontrolo olja.
grin1.gif

koliko konkretno pa porabi rx8 olja
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Točno, vsak današnji Renault ga ima, MAZDA ga pa ne more imeti
cool-1.gif


Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Kolikor je meni znano ima vsak avto ima lučko za olje, ki se pokaže, če ga primanjkuje.

uf-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Kolikor je meni znano ima vsak avto ima lučko za olje, ki se pokaže, če ga primanjkuje.






jaz jih poznam zelo malo.
rdeca za pritisk, ko se pa ta prizge
cry12bpy.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
tako glej da bo nivo nad minimumom ne glede na temperaturo olja.

Oz. ga natoči proti maksimumu ko je olje hladno...pa bo vedno v mejah. Razlik tako ali tako ni velikih...če računaš da gre noter 4 litre olja, tudi če se volumen poveča za 1 deci nima to nikakršnega vpliva na motor.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:jaz jih poznam zelo malo.
rdeca za pritisk, ko se pa ta prizge
cry12bpy.gif
Recimo Golf IV TDI: najprej se prižge rumena in navodila pravijo, da ob naslednjem tankanju nafte dolijte še olje. Naredil na rumeni lučki cca. 900 km in je še vedno svetila zgolj rumena. Ko je pa rdeča imaš pa problem, ja.
evil.gif
 

Skobi

Zelenc'
11. feb 2008
3
0
1
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Za 99% avtov je še najbolj pomembno, da stoji med meritvijo na ravni podlagi!!!

Še najboljša rešitev (za moje pojme) je na pumpi (ogret motor), natočiš bencin, v vmesnem času se je olje že lepo nateklo v karter, in preveriš nivo.
cheer.gif


Še dve opozorili: če imaš mazdo RX-8, se boš baje opekel v vsakem primeru, ker je palčka v ***** materini; in opozorilo 2: če bo kdo preverjal (ali dolival
hysterical-1.gif






za avtomobile s tako porabo olja kot pri RX8 bi se spodobilo da ima tipalo v karterju za kontrolo olja.
grin1.gif

koliko konkretno pa porabi rx8 olja

Pa res pretiravate. RX-8 ma res bedno palčko postavleno (2008 model ne več), ampak ni neke panike da bi se kadarkoli opekel. Opečeš se lahko edino na strut bar-u, ko se steguješ do šipke, če se seveda z roko nasloniš na strut-bar in je prevroč. Tudi olja ne žre toliko. Moja spije 1l olja na 3500-4000km.
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Jaz ga vedno dvakrat
zmaga.gif
. In ko je enkrat že topel motor. Po kaki vožnji, se pa more olje vsedet, se previ po pol ure ali podobno. Pa ne vsak dan seveda, čeprav mam Forda.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
imam tudi tocno takega.Mislim samo da je v redu ce je med min in max pa je vse en k..ac, ce je topel ali mrze ce si ga pred petimi minutami prizgal ali ne
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če se v enem dnevu voziš kakšno uro pa pol s 6000+ obrati na minuto, pa veš, da olja ni bilo na maksimumu, potem ga pač naslednji dan preveriš. Če se pa cele dneve pelješ samo z 2000 obrati, pa ni potrebno kaj gledat.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
Lepo si napisal. 17 let stara krača, 4leta stara uvožena, števec vrten, na njem 210 kkm, olje gledam približno vsakih 5kkm ko ga tudi nekaj dolijem(okoli pol litra). Bom pa naslednjič probal z drugim oljem, da vidim če bo poraba kaj manjša.
Aja vozim pa redko v rdečih obratih ker je avtomatic, ki te v D ne pripelje v rdeče polje