Nezgodno zavarovanje

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
To 100% ni res. Ravno nasprotno je; ce imas vec nezgodnih zavarovanj se oskodnine sestevajo, to klavzula ne obstaja in to kar ti pises je larifari.

Tle mas tabelo invalidnosti in po tem se oceni %, verjetno so odstopanja par % +- od zavarovalnice do zavarovalnice.

https://www.google.si/url?sa=t...v4onE3yhmqn2LEw
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Skleneš zavarovanje za primer invalidnosti in misliš koliko boš dobil, če se ponesrečiš.

In tudi dejansko dobiš, samo ne pač takoj.
Kaj dobiš je pa odvisno od police nezgodnega zavarovanja ter od djanskih posledic nezgode po končanem zdravljenju. Za zlomljeno nogo pač ne dobiš enako kot za izgubo ene noge nad kolenom.
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Ko pa pride do nesreče se pa začne kalvarija od stopnje invalidnosti do drobnega tiska... Ko po končanem zdravljenju, katero lahko traja leta. končno čez leto ali dve dobiš zavarovalnino si kar nekaj let na plečih zakonca in/ali otrok. In ravno temu bi se z zavarovanjem želel izogniti.

Glede na to, da se posledič nezgode pred končanim zdravljenjem pač ne da določiti tu dejansko nimaš kaj in če imaš zavarovanje ali ne, si dejansko prepuščen sam sebi (in prijateljem/sorodnikom), ko pa se zdravljenje zaključi pa dobiš primerno zavarovalno vsoto v kolikor si seveda zavarovan. In na tej točki si potem veliiiiiiiiiiiiiko bolj na boljšem kot pa nekdo, ki ni bil ustrezno oz. primerno zavarovan.

Citat:
Uporabnik telex pravi:
PS- zavarovalničarji imate pač klavzule, da za neko poškodbo ne smeš dobiti več, kot je zavarovalna vsota. Če nekaj dobiš iz druge zavarovalnine se pač izplačani znesek ustrezno zmanjša, da suma sumarom ne preseže določene odškodnine.

Ojojojojoj, kakšne buče
bonk.gif
Kar drži v zgornjem sestavku je zgolj to, da po posamezni polici ne moreš dobiti višjega izplačila kot je bil ob sklenitvi določena zavarovalna vsota.

Drugače je pa po definiciji človeško življenje neprecenljivo in če se želiš zavarovati 5x pri vsaki možni zavarovalnici in če si zmožen plačevati vse te premije boš po končanem postopku tudi dobil dogovorjeno zavarovalnino iz vseh polic
priden.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Matey, naložil si, da bi še s tovornjakom težko odpeljal. telex se je morda nezavarovalniško izrazil. Resnica "na terenu" je v tem, da nekatere zavarovalnice že kar po defaultu zavrnejo zahtevke in tako šele po pritožbi prideš do zahtevanega.

Pa še veliko je "napak" ko strokovnjak napačno oceni stopnjo invalidnosti. Zanimivo, vedno se "zmoti" na manj. En primer, ko so na Triglavu nekomu ocenili 4% invalidnost v primerjavi z drugo zavarovalnico, kjer je bilo 9%. Po pritožbi ( in ponovnem pregledu komisije) je bilo tudi pri Triglavu 9%. Take cvetke povzročajo upravičeno nezaupanje v zavarovalne produkte. Jaz poznam tovrstno problematiko tako z vidika zavarovalnega zastopnika kot s pravnega vidika, ker sem tudi pravnik in se ljudje obračajo name v primeru težav.
smile-1.gif


Veliko pa je primerov, ko šele na sodišču dosežejo neko razumno rešitev.

Ne zdi se mi korektno, da si tako "obdelal" telexa, samo zaradi izrazoslovja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Matey, naložil si, da bi še s tovornjakom težko odpeljal. telex se je morda nezavarovalniško izrazil. Resnica "na terenu" je v tem, da nekatere zavarovalnice že kar po defaultu zavrnejo zahtevke in tako šele po pritožbi prideš do zahtevanega.

Res? Kaj sem pa tako naložil? Dajva kar konkretno prosim. Za začetek me res zanima katere zavarovalnice kar po defaultu zavračajo zahtevke in šele po tožbi prideš do tistega, kar ti pogodbeno pripada že od samega začetka. Pa poleg navedbe imena zavarovalnice prosim še za vsaj en točen oz. konkreten primer - torej navedbo kritij s police, po možnosti scan te police (lahko s cenzuro čez osebne podatke), nato me zanima kaj točno je bil škodni dogodek (zdravniško ali kakšno drugo uradno potrdilo) ter scan tega popolnoma neupravičeno zavrnjenega zahtevka. Do tega momenta me nimaš kaj obtoževati da nakladam, vem pa za ogromno slišala-rekla-kazala lažnih primerov s tega področja tako da tvoje zgodbice brez dodatnih dokazov ne kupim niti približno. Vsaj ne takole na 1 2 3 preko foruma.

Pa saj me razumeš kajne? Sodelujem s praktično vsemi SLO zavarovalnicami in bi se res rad izognil poslovanju s takšnimi prevaranti, ki ti kar po defaultu zavračajo popolnoma upravičene zahtevke
smirk-1.gif


In ja, telex tu prodaja buče bolj kot easy v določenih primerih.

p.s. saj to, da imajo zavarovalnice poleg različnih premij zavarovanja tudi različno določene stopnje oz. % invalidnosti seveda veš kajne? In to naredi ogromno razlik pri izplačilih pri enaki (oz. isti) poškodbi.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Matey, še ni dolgo tega, ko si za vsako vprašanje na tem forumu napisal, da boš vprašal svojega mentorja. Lepo. Pravilno. Vidim (berem), da sedaj teorijo obvladaš. Sedaj boš rabil še 5 let, da boš na terenu prisluhnil svojim in drugim strankam, kajti med tistimi rekla kazala je nešteto resničnih primerov (verjamem, da niso čisto vsi).

Veliko je tudi takih, ko sem jim konkretno pomagal izpeljati postopek. Zdravniških potrdil pa ne bom limal sem gor. Bi tudi bilo preveč tega.

Če še ne veš, poglej samo sodno prakso, koliko je tega (uporabi google, ker očitno ne veš, kje je to). Pa vsi vemo, koliko črnila je treba preliti, predno zadeva konča na vrhovnem sodišču.

V bistvu bi bilo dovolj že samo to, da priznaš, da je možno, da se je morda kdaj nekomu zgodila krivica. In da ti morda tega ne veš. Bova na isti valovni dolžini.
grims-1.gif


Obstojajo zavarovalni zastopniki, ki samo sklepajo zavarovanja, so pa tudi taki, ki poznajo pravne posledice tega početja, tako za zavarovalnico kot za zavarovance.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ojojojojoj, kakšen odgovor, namesto dokazovanja lastnih trditev je kar mene pokomentiral
aplauz.gif


Ti, tale tvoj "še ni dolgo tega" je 9 let nazaj
priden.gif


In odgovor "bom vprašal mentorja" ne pomeni, da nisem poznal odgovora in sem totalen aberveznik ampak da dam nekaj na preverjene informacije, na kar ti več kot očitno (glede na prepodajanje buč) ne daš nič. Pa ne rabiš limat veliko zdravniških potrdil, za začetek me zanima zgolj eno samo, polica s kritjem nesrečnega dogodka ter zavrnitev "po defaultu" s strani zavarovalnice, potem gremo pa lahko dalje. Tudi sam sem pomagal speljati cel kup postopkov pri več zavarovalnicah. Začuda povsod brez zavrnitzve po defaultu. Seveda smo si še malo dopisovali o tem in onem ter dokazovali upravičenost a do zavrnitve po defaultu in to zadeve, do katere si absolutno upravičen, pa začuda ni prišlo. Očitno bolj sodelujem s tistimi pravimi zavarovalnicami in manj s tistimi, ki po defaultu zavračajo upravičene zahtevke
grims-1.gif


Aja pa še to - seveda je možno, da se komu zgodi krivica, to tako pač je. Ampak to je nekaj popolnoma drugega kot tvoja izjava, da nekatere zavarovalnice kar po dafultu zavračajo upravičene zahtevke. To je isti kur.ac kot nabijanje, da je Triglav najboljši, Tilia pa najslabša, saj Triglav vedno odlično izplača škode, Tilia pa nateguje na polno ter se izmika kjer se le da. Bullshit v glavnem tako da ne, nisva in ne bova na isti valovni.

Long story short - spisal si pol romana oz. ne ravno najkrajši post, povedal/dokazal pa nič. Čestitam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Najbrz je ze kdo izkusil ko zavarovalnica ponudi "polovico" vrednosti škode, po pritozbi prides na 3/4, ce pa se lotis pravne poti na sodiscu pa znas priti do celotnega poplacila škode. Seveda ce imas trdne dokaze, ne nek namisljen vrat pa prasko na vratih avta.
In ja, na soidscu zna biti long story s precej stroski pred izdano tožbo.
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Najbrz je ze kdo izkusil ko zavarovalnica ponudi "polovico" vrednosti škode, po pritozbi prides na 3/4, ce pa se lotis pravne poti na sodiscu pa znas priti do celotnega poplacila škode. Seveda ce imas trdne dokaze, ne nek namisljen vrat pa prasko na vratih avta.
In ja, na soidscu zna biti long story s precej stroski pred izdano tožbo.
Čas za zdravljenje+zavarovalnice+pritožba +zavarovalnica+sodišče+višje sodišče... pol se pa nekateri zavarujejo, da ne bi v primeru nesreče bili na plečih sorodnikov. Le kako (tetraplegik, kot je napisal nekdo zgoraj) kot invalid hodiš skozi vso to kalvarijo.
stupid-1.gif


PS- sem imel sam problem z zavarovalnico iz naslova odgovornosti lastnika nepremičnine. Vse lepo zavarovano, redno plačana premija, ko pa je mladoleten sin prejel tožbo in sem jo v skladu z zavarovalnimi pogoji posredoval zavarovalnici sta mi pa dva odvetnika zavarovalnica zavrnila upravičenost zastopanja... Kasneje je odvetnik, katerega sem plačal sam dosegel, da je tožnik odstopil od tožbe in plačal vse stroške.

Ja tudi takšen očiten primer je zavarovalniška buča.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Hanzi, poznam tvoj primer. Matey bi temu rekel rekla kazala.

Moja želja je sicer, da bi vsi (vsaj večina) dobili pravično odškodnino že v prvi fazi.
nahrung002.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Najbrz je ze kdo izkusil ko zavarovalnica ponudi "polovico" vrednosti škode, po pritozbi prides na 3/4, ce pa se lotis pravne poti na sodiscu pa znas priti do celotnega poplacila škode. Seveda ce imas trdne dokaze, ne nek namisljen vrat pa prasko na vratih avta.
In ja, na soidscu zna biti long story s precej stroski pred izdano tožbo.

Ne dvomim v to, da se žal dogajajo tudi takšni primeri, tudi sam sem dal čez podobne zadeve. Samo takšni primeri v manjšini.

Močno pa dvomim oz. nikakor pa ne verjamem, da bi DOLOČENE ZAVAROVALNICE POPOLNOMA UPRAVIČENE ZAHTEVKE ZAVRAČALE KAR PO DEFAULTU, kar trdi alter uporabnik ter izkušeni zavarovalničar Mare2.

Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Resnica "na terenu" je v tem, da nekatere zavarovalnice že kar po defaultu zavrnejo zahtevke in tako šele po pritožbi prideš do zahtevanega.

To je popolna izmišljotina.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Hanzi, poznam tvoj primer. Matey bi temu rekel rekla kazala.

Brez dokazov (ala .jpg/ .pfd) definitivno. Internet ter napisane besede pač prenesejo vse ali gre pa za resnična dejstva ali ne je pa drugo. Je folk že preveč izmišljotin pisal po netu, da bi kar tako na lepe oči verjel vsaki zgodbici. Sploh v zavarovalništvu folk take nabija, da je to joj.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sicer ne vem kaksen player si ti na zav.trgu ( po BIZIju sodec zelo majhen ) da ti tako pomagas strankam.

Ker mi ni jasno kako ti konkretno " konkretno pomagal izpeljati postopek"

Torej imas pogodbo z vecimi zav., valda produkcija je zanemarljiva blizu nič ( vsaj za zavarovalnice s katerimi delas ).

Treba je bit realn, boli njih KU*AC za tvoje stranke in "tistih 5 polic". Zdej al porivaš tisto ki odloca a bo stanka dobila 100 eur odskodnine pa da jo mal prtisneš da spravi to naprej, ker kar je pa vecjih odskodnin pa itak ti ne morš naredit NIČ.

Ce bi to bilo tvoje poslanstvo si namrec zgresil poklic.

Krivice se dogaja povsod, sam ne bit glih socialni delavec da se obremenjujes s tem.

Pac to kar pises je zame res bullshit, pi*zda delam 15 let v tem poslu jst ne poznam zastopnika da bi kaj takega pisal. Razen seveda takrat kadar ....
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Brez dokazov (ala .jpg/ .pfd) definitivno. Internet ter napisane besede pač prenesejo vse ali gre pa za resnična dejstva ali ne je pa drugo. Je folk že preveč izmišljotin pisal po netu, da bi kar tako na lepe oči verjel vsaki zgodbici. Sploh v zavarovalništvu folk take nabija, da je to joj.
Moram priznati, da sem se ob tem zapisu močno nasmejal. Veš, da drugi pišejo izmišljotine po netu ne pomisliš pa, da mogoče mi o tebi mislimo podobno, kot ti o drugih
hysterical-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz sem svojo prvo zaposlitev imel v eni od zavarovalnic.
Dobil sem nalogo, da pregledam odnos z eno veliko stranko; del zavarovanja je bila tudi odgovornost delodajalca za nezgode pri delu. Nemen pregleda je bil oblikovati predlog zavarovalnih vsot in ostalih pogojev, ki bi razmerje za obe strani izboljšali.
Kakorkoli, med pregledanimi več sto prijavami je bil vzorec dokaj očiten:

- ponudba zavarovalnice v višini 4y
- prvi zahtevek s strani odvetnika za povrnitev nastale škode v višini 10y
- zavrnitev s strani zavarovalnice in ponudba 6y
- dopis odvetnika in predlog odškodnine 8y

tu je potem zavarovalnica ali sprejela, ali pa še en dopis in so se potem recimo našli na 7y.

Skratka, eni zavarovanci so sprejeli ponujene 4y, eni pa so si vzeli odvetnika in PO PRAVILU dobili več.
Zavarovalnica je ob vključitvi odvetnika VEDNO tudi dodatno pokrila stroške odvetnika zavarovanca - vsi dodatni dogovori okrog % dobljene odškodnine med odvetniki in zavarovanci so bili za odvetnike ekstra profit nad odvetniško tarifo.
Odvetniki (več različnih) so uporabljali tako podobne podlage svojih pisanj, da je bilo kar smešno. Marsikdaj so pozabili spremeniti vse in so v vlogah ostajali podatki še od prejšnjih strank. Obe strani sta seveda potencirali in si izmišljevali argumente za podporo svojih trditev, še posebej odvetniki.

Skratka - čudil sem se, čemu zavarovalnica tako prakso dupušča. Zakaj ne vztraja na nekih svojih ponudbah POŠTENE odškodnine. Bi se znebili še stroškov odvetnika, ki bi jih ob morebitnem neuspehu nosili zavarovanci sami. Verjetno zato, ker so ponujali odškodnine, ki so bile nižje od siceršnje sodne prakse (ki se je tedaj med sodišči tudi zelo zelo razlikovala po višini).


In še odgovor na temo: midva z ženo sva se, ko sva dobila prvega otroka, rizično življenjsko zavarovala. Nobenega varčevanja torej, le premija za tveganje v primeru smrti ali invalidnosti za dokaj visoko zavarovalno vsoto. Če se komu od naju kaj resnega zgodi, bo drugi (ali otroci) materialno malo lažje zvozil, kot bi brez zavarovanja. Jasno pa nas to vsak mesec kar nekaj stane.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
DA, vse drzi kar si napisal.

Sam to ne, da smo se mi pogovarjali cel cas o NEZGODNEM zavarovanju.

In ce teb pri rizičnem zav. pride SMRT in imas kritje XY bo upravičenec dobil tocno toliko in ne več in ne manj.

Ce pa ti umres v podjetju kjer se ugotavlja odgovornost in je na strani delodajalca ( to se zmisljujem) se bo pa zena ( ter njen odvetnik ) pogajala o visini odskodnine.

In to kar si ti napisal je stalna praksa pri vseh zavarovalnicah.

Zav ponudi odskodnino tako pa tako, ti izpodbijas z argumenti vecjo odskodnino na podlagi argumentov, kateri pa to so pa seveda najbol ve odvetnik ki to vedno potencira za boljsi izplen. On je iz tega foha in ve kaj dvigne ti kot laik pac ne ves.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Dobro si si zdaj izmislil smrt. A tam rabiš strokovnjaka, da oceni % smrti?
Do pregovarjanj pride npr. pri stopnji invalidnosti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Brez dokazov (ala .jpg/ .pfd) definitivno. Internet ter napisane besede pač prenesejo vse ali gre pa za resnična dejstva ali ne je pa drugo. Je folk že preveč izmišljotin pisal po netu, da bi kar tako na lepe oči verjel vsaki zgodbici. Sploh v zavarovalništvu folk take nabija, da je to joj.
Moram priznati, da sem se ob tem zapisu močno nasmejal. Veš, da drugi pišejo izmišljotine po netu ne pomisliš pa, da mogoče mi o tebi mislimo podobno, kot ti o drugih
hysterical-1.gif

Misli si kar si hočeš o meni, imaš vso pravico in enako jaz o tebi.

Dejstvo pa je, da izjava uporabnika Mare2, da določene zavarovalnice VSE sicer popolnoma upravičene zahtevke KAR PO
DEFAULTU zavrača, ne drži niti približno. In nima veze kdo njegovi izjavi nasprotuje (v tem primeru jaz) saj ti že zdrava pamet pove, da to enostavno ne more držati. No, to pove zdrava pamet nekaterim, tebi verjamem da ne in posledično me vse te tvoje pisarije tu sploh ne presenečajo a to še ne pomeni, da jih ne bom pokomentiral.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.806
4.303
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sicer ne vem kaksen player si ti na zav.trgu ( po BIZIju sodec zelo majhen ) da ti tako pomagas strankam.

Ker mi ni jasno kako ti konkretno " konkretno pomagal izpeljati postopek"

Torej imas pogodbo z vecimi zav., valda produkcija je zanemarljiva blizu nič ( vsaj za zavarovalnice s katerimi delas ).

Treba je bit realn, boli njih KU*AC za tvoje stranke in "tistih 5 polic". Zdej al porivaš tisto ki odloca a bo stanka dobila 100 eur odskodnine pa da jo mal prtisneš da spravi to naprej, ker kar je pa vecjih odskodnin pa itak ti ne morš naredit NIČ.

Ce bi to bilo tvoje poslanstvo si namrec zgresil poklic.

Krivice se dogaja povsod, sam ne bit glih socialni delavec da se obremenjujes s tem.

Citat:
Pac to kar pises je zame res bullshit, pi*zda delam 15 let v tem poslu jst ne poznam zastopnika da bi kaj takega pisal. Razen seveda takrat kadar ....


Joj Matej, v tem tvojem komentarju se bo obregnil na dve tvoji izjavi:

Citat:
Treba je bit realn, boli njih KU*AC za tvoje stranke in "tistih 5 polic". Zdej al porivaš tisto ki odloca a bo stanka dobila 100 eur odskodnine pa da jo mal prtisneš da spravi to naprej, ker kar je pa vecjih odskodnin pa itak ti ne morš naredit NIČ.

Koga potem ti porivaš, da si dobil (tvoj oče) izplačan odkup police večji kot je bilo premoženje police, tudi napisal si da boš preveril
koliko je dobil nakazano... pa ni bilo nič od tega, enostavno ne odgovarjaš več na to vprašanje...


Citat:
Pac to kar pises je zame res bullshit, pi*zda delam 15 let v tem poslu jst ne poznam zastopnika da bi kaj takega pisal. Razen seveda takrat kadar ....

Glede na to da ti ne poznaš zastopnika ki bi pisal bullshit, jaz poznam enega ki piše bullshit in ne boš verjel to si ti Matej...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ne, sam ker glih nima cene in je pri RŽZ nastavljena pri zav odgovornosti pač ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Bom pritrdil izjavi da odvetnik obicajno dvigne ponujeno odskodnino za vec kot 10%. Toliko obicajno pospravijo v žep. Tako da do odvetnika se splaca iti kar na zacetku, razen ce je enostaven primer, kjer si imel 3 tedne gipsa brez trajnih posledic. Tisto pa zna vsak osnovnosolec izracunat. Ceprav znajo biti tudi tam razlike in to bistvene.

Moj primer: kolektivno nezgodno zavarovanje, 3 razlicni rizicni razredi. Moj sef dobil izplacilo po najbolj rizicnem, jaz pa po najmanj rizicnem. Pa sva bila oba na priblizno enako rizicnem delovnem mestu. Razlike je bilo mislim da za vec kot faktor 2.
Jaz sem preko odvetnika vlagal, sumim da so vsaj vcasih se kar dobro poznali so dvetniki in zavarovlanicarji, zato se zna zgoditi da je kak % od 10% nagrade odvetniku pristal tudi v rokah cenilca, zdravnika....