Nezgodno zavarovanje

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Pogovarjam se s sodelavci, znanci in skoraj vsi so nekako zavarovani. Nezgodno + varčujejo. Ker sam nikoli nisem bil nezgodno zavarovan, nimam pojma o teh stvareh. Sem precej na cesti cca. 50.000km/letno in glede na slišano, sem začel razmišljati, da bi tudi sam sklenil neko zavarovanje in pa, da bi po določenih letih lahko dobil tudi kakšen €. Kakšna zavarovanja imate, kaj priporočate, česa naj se izogibam itd...
Verjetno je med vami tudi kakšen zavarovalni agent, tako da sem odprt za predloge in nasvete.

Lep dan še naprej
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Vcasih so govorili da je bolje ločiti varcevanje in zavarovanje. Pa ceprav pri istem podjetju. Kako pa ie sedaj pa ne vem. Nezgodno sem zavarovan simbolično preko kolektivnega nezgod dnega zavarovanja (ki je skoraj pol ceneje od individualnega ob primerljivi premiji in zavarovalni vsoti.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Invalidnost
priporočila in bla bla bla, naj bi imel posameznik zavarovano invalidnost najmanj za 10x letnih prihodkov,
če imaš pa mulce, puf in tečno ženo pa še tam vsota ustrezno povečaj...

Dnevno nadomestilo
Poleg invalidnosti pa je za večino strank, najbolj pomembno koliko bo dobil na dan, če bo odsoten od dela/na bolniški,
ta del je tudi najdražji del zavarovanja

Bolnišnično nadomestilo
Za vsak dan, ki ga zaradi poškodbe preživiš v bolnici, v večini paketov ti "zavarovalnica" uturi še to zraven oz. ne moreš
vzeti brez, če res ni resnejša poškodba, te itak ven sterajo po 3dneh (lahko pa si tud par mesecev notri in si hvaležen da imaš
tudi bolnišnično nadomestilo.

Nezgodna renta
v primeru da ti je priznana invalidnost nad določenim procentom ( 35%, 50%,...) ti potem zavarovalnica izplačuje dogovorjeno
mesečno rento... (višin in doba je odvisna od zavarovalnice)

Nadomestilo za zlom kosti
to je "novejše" v ponudbi, v primeru da pride do zloma kosti, zavarovalnica izplača enkratni znesek...

Kje so razlike, v osnovi slovenske zavarovalnice izplačujejo dnevno nadomestilo max 180/200 dni na zavarovalni dogodek, nekatere
druge imajo to omejeno na 365dni, pri eni zavarovalnici pa sploh nimajo dnevnega nadomestila...

Invalidnost; se običajno izplača, po enem letu ko je zaključeno zdravljenje in se stanje ne bo več izboljšalo, lahko tudi prej če je jasno
da je invalidnost neizpodbitna (npr. brez dela telesa; roke noge...) oz se izplača del zneska v naprej, razlika pa potem ko je zdravljenje
zaključeno...

Na ceno zavarovanja pa običajno vpliva delo, ki ga opravlja zavarovance in športne dejavnosti, če si član/tekmovalec v društvu ligi...
je lahko doplačilo v premiji... za nevarne športe; prosto plezanje, potapljanje nad 40m, padalstvo, motokros...

Zavarovanje pa velja 24/7, prosi čas in služba... Alkohol; če se poškodba zgodi v prometu in oseba napiha več kot je zakonsko dovoljeno, potem tudi nezgodno zavarovanje ne velja (če je alkohol posledica....) v prostem času - izven prometa, pa je meja za
alkohol običajno 2x zakonsko dovoljene v prometu...

Nezgodna zavarovanja so običajno cenejša, če so vključena pri življenjskem zavarovanju, seveda je pa različno od zavarovalnice do zavarovalnice... Prvo treba ocenit stranko, kaj vse počne... kaj vse lahko vpliva... potem kaj želi stranka in na koncu narediti najbližjo
varianto potrebam in željam...

Če te še kaj zanima vprašaj, lahko tukaj ali pa privat
wink-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Jest sem plačeval veliko let,potem sem vse skenslov! Ker zmečeš vsak mesec en kup denarja,namesto da ga vložiš v druge pomembne življenske stroške. Računajmo še zavarovanje avtomobilov,obvezno zdravstveno+dodatno zdravstveno,potem zavarovanje hiše ali stanovanja.Ja zdej pa šele pridemo na nezgodno zavarovanje. Skupaj seštejemo in ugotovimo,da nas pride povprečno na mesec z vsem naštetim okoli 300 evrov naprej !!

Tako,da lahko rečemo,da ti zavarovanje poslabša življenski standard!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Jest sem plačeval veliko let,potem sem vse skenslov! Ker zmečeš vsak mesec en kup denarja,namesto da ga vložiš v druge pomembne življenske stroške. Računajmo še zavarovanje avtomobilov,obvezno zdravstveno+dodatno zdravstveno,potem zavarovanje hiše ali stanovanja.Ja zdej pa šele pridemo na nezgodno zavarovanje. Skupaj seštejemo in ugotovimo,da nas pride povprečno na mesec z vsem naštetim okoli 300 evrov naprej !!

Tako,da lahko rečemo,da ti zavarovanje poslabša življenski standard!

Točno tako, zato ga pa ne rabiš... kar vse skenslaj, ko bo do česa prišlo pa pokliči starše, pa prijatelje, da ti dajo denar, ker ga pa ti sedaj nujno rabiš, da se ti ne bo standard poslabšal...
cry12bpy.gif
Verejtno bodo rekli, sine ja zavarovanje je res brez veze, zato maš nas
da se boš na nas potem priklopil...
rolleyes-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Jest sem plačeval veliko let,potem sem vse skenslov! Ker zmečeš vsak mesec en kup denarja,namesto da ga vložiš v druge pomembne življenske stroške. Računajmo še zavarovanje avtomobilov,obvezno zdravstveno+dodatno zdravstveno,potem zavarovanje hiše ali stanovanja.Ja zdej pa šele pridemo na nezgodno zavarovanje. Skupaj seštejemo in ugotovimo,da nas pride povprečno na mesec z vsem naštetim okoli 300 evrov naprej !!

Tako,da lahko rečemo,da ti zavarovanje poslabša življenski standard!

Točno tako, zato ga pa ne rabiš... kar vse skenslaj, ko bo do česa prišlo pa pokliči starše, pa prijatelje, da ti dajo denar, ker ga pa ti sedaj nujno rabiš, da se ti ne bo standard poslabšal...
cry12bpy.gif
Verejtno bodo rekli, sine ja zavarovanje je res brez veze, zato maš nas
da se boš na nas potem priklopil...
rolleyes-1.gif

Ops si se zmotil,ker sem jaz tist starš ! Ali se sploh zavedaš koliko obveznosti imajo starši v eni povprečni družini ?

In kaj boš dobil od tega zavarovanja?? Nekaj sto evrov ! Zmetal si jih pa 10000,lahko se odločiš še za varčevanje v sklade ,z drugo besedo financiranje zavarovalnic! Vlagaš 10 let in ne dobiš istega zneska po tem času! Ne moraš jih financirat 20-30 let ! Kaj ti bo takrat denar,ko boš v penziji,ko ne rabiš nič !?

To je samo bogatenje zavarovalnic. Najhujš je to,da te klicarjo 2x na teden razne agencije,ki se predstavljajo iz določene zavarovalnice in ti vsiljujejo nova zavarovanja ali spreminjanje starih pogodb!
Zarati takih tečnob sem izklopil fikso številko !!

Vsak naj varčuje doma v nogavicah in lahko vzame takrat kot hoče.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sveta preproščina, ampak, si pa
stupid-1.gif


Ti bom dal plastičen primer... kupiš avto za 10k (rabljen, nov, nima hude veze), narediš totalko (smola pač). Ali si plačeval kasko zavarovanje in se boš iz tega izvlekel dokaj ugodno ali pa boš segel v štunf... Po 5, 8k EUR...
Imaš hišo, ne ravno podrtijo... Pride mimo neurje, vihar, ti odnese streho, mimogrede zalije hišo, uniči elektroinštalacije, talne obloge, pohištvo... Imaš PRAVILNO zavarovano pa samo shranjuješ račune in si na koncu morda celo kak EUR v plusu za dober občutek ali pa sežeš v štumf in izvlečeš 10, 20k EUR (po tamalem)...
Lahko nadaljujem ali si dojel svojo nebulozo? Koliko časa potrebuješ, da z letnim prihrankom 1500 EUR (kolikor recimo pridejo po bogati varianti zavarovanje nepremičnine, povprečnega avta in nezgodno zavarovanje) privarčuješ 20, 30k?
Pri zavarovanju imaš tak znesek na voljo TAKOJ (ko pride do škodnega primera), s štumf varijanto pa po 20 letih in moli, davmes ni škodnih dogodkov
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sveta preproščina, ampak, si pa
stupid-1.gif


Ti bom dal plastičen primer... kupiš avto za 10k (rabljen, nov, nima hude veze), narediš totalko (smola pač). Ali si plačeval kasko zavarovanje in se boš iz tega izvlekel dokaj ugodno ali pa boš segel v štunf... Po 5, 8k EUR...
Imaš hišo, ne ravno podrtijo... Pride mimo neurje, vihar, ti odnese streho, mimogrede zalije hišo, uniči elektroinštalacije, talne obloge, pohištvo... Imaš PRAVILNO zavarovano pa samo shranjuješ račune in si na koncu morda celo kak EUR v plusu za dober občutek ali pa sežeš v štumf in izvlečeš 10, 20k EUR (po tamalem)...
Lahko nadaljujem ali si dojel svojo nebulozo? Koliko časa potrebuješ, da z letnim prihrankom 1500 EUR (kolikor recimo pridejo po bogati varianti zavarovanje nepremičnine, povprečnega avta in nezgodno zavarovanje) privarčuješ 20, 30k?
Pri zavarovanju imaš tak znesek na voljo TAKOJ (ko pride do škodnega primera), s štumf varijanto pa po 20 letih in moli, davmes ni škodnih dogodkov

To imaš prav in tudi imam zavarovan avto z kaskom,potem hišo,obvezno plus dodatno zdravstveno zavarovanje,ampak pol je pa konc !! Dost je !! Tega pride hitro 2000 evrov lettno ! A ni dost?? Nekaj pa rabim za živet in ne mislim vse dat zavarovalnicam
rolleyes-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Se strinjam, za zavarovanja gred dosti denarja... če se nič ne naredi preveč, če se pa kaj konkretnega zgodi, nam je pa vedno premalo.

Sedaj te moraš še "po šolsko" zbosti.... nazaj...

Avto imaš kasko zavarovan, sebe pa ne? (sam si to rekel)

o.k. se zaletiš in sesuješ avto, [cenzura] ga, zaslužiš svojim delom za drug avto...
kaj pa če sebe dobro sesuješ, bo avto namesto tebe delal in zaslužil 100.000 ali 200.000, da si boš lahko lajf pošlihtal?

shocked-1.gif


ej jej jej.... slovenčki pa pleh....

p.s. tema je bila o nezgodnem zavarovanju, ne o variantah varčevanja ipd... in ja dnevno nadomestilo je brez veze če se gre za
manjše poškodbe... če pa si delovno nesposoben dlje (par mesecev) pa ga je tudi dobro imeti
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Se strinjam, za zavarovanja gred dosti denarja... če se nič ne naredi preveč, če se pa kaj konkretnega zgodi, nam je pa vedno premalo.

Sedaj te moraš še "po šolsko" zbosti.... nazaj...

Avto imaš kasko zavarovan, sebe pa ne? (sam si to rekel)

o.k. se zaletiš in sesuješ avto, [cenzura] ga, zaslužiš svojim delom za drug avto...
kaj pa če sebe dobro sesuješ, bo avto namesto tebe delal in zaslužil 100.000 ali 200.000, da si boš lahko lajf pošlihtal?

shocked-1.gif


ej jej jej.... slovenčki pa pleh....

p.s. tema je bila o nezgodnem zavarovanju, ne o variantah varčevanja ipd... in ja dnevno nadomestilo je brez veze če se gre za
manjše poškodbe... če pa si delovno nesposoben dlje (par mesecev) pa ga je tudi dobro imeti

Samo to sem čakal da me boš vprašal tipično zavarovalniško nategovanje !

Poglej jaz sem zavarovan zdravstveno,obvezno+dodatno ! V kolikor bom invalid zaradi nesreče je spet 50/50 da je krivec nekdo drug,tako dobim odškodnino od drugega. Tudi moji otroci so za menoj in soproga,zato sem preskrbljen !
Vsak mesec ko ne dam zavarovalnim prevarantom denar,plačujem stroške,ki jih nujno je treba plačevat !

Elektrika,telekom,komunala,rtv,ogrevanje,vzdrževanje hiše,nabava novih gospodinjskih strojev itd. To je nujno in brez tega ne gre !!
Ja avto imam zavarovan in tudi jaz sem posledično zavarovan v njem v primeru poškodb.

Zdej imamo novosti,enkrat zaradi raka,potem za zlom,naslednjo leto še za kašelj itd. Dost imam teh prevarantov in tudi na faking fiksni telefon mi ne utrujejo nič več ! Zavarovalni agenti so najbolj vsiljivi in prevarantski ljudje! Pridejo na dom in nekaterim revežem vzamejo vso plačo ali penzijo,ker so brez srca in samo nakladajo ter pametujejo !
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Se strinjam, za zavarovanja gred dosti denarja... če se nič ne naredi preveč, če se pa kaj konkretnega zgodi, nam je pa vedno premalo.

Sedaj te moraš še "po šolsko" zbosti.... nazaj...

Avto imaš kasko zavarovan, sebe pa ne? (sam si to rekel)

o.k. se zaletiš in sesuješ avto, [cenzura] ga, zaslužiš svojim delom za drug avto...
kaj pa če sebe dobro sesuješ, bo avto namesto tebe delal in zaslužil 100.000 ali 200.000, da si boš lahko lajf pošlihtal?

shocked-1.gif


ej jej jej.... slovenčki pa pleh....

p.s. tema je bila o nezgodnem zavarovanju, ne o variantah varčevanja ipd... in ja dnevno nadomestilo je brez veze če se gre za
manjše poškodbe... če pa si delovno nesposoben dlje (par mesecev) pa ga je tudi dobro imeti

Samo to sem čakal da me boš vprašal tipično zavarovalniško nategovanje !

Poglej jaz sem zavarovan zdravstveno,obvezno+dodatno ! V kolikor bom invalid zaradi nesreče je spet 50/50 da je krivec nekdo drug,tako dobim odškodnino od drugega. Tudi moji otroci so za menoj in soproga,zato sem preskrbljen !
Vsak mesec ko ne dam zavarovalnim prevarantom denar,plačujem stroške,ki jih nujno je treba plačevat !

Elektrika,telekom,komunala,rtv,ogrevanje,vzdrževanje hiše,nabava novih gospodinjskih strojev itd. To je nujno in brez tega ne gre !!
Ja avto imam zavarovan in tudi jaz sem posledično zavarovan v njem v primeru poškodb.

Zdej imamo novosti,enkrat zaradi raka,potem za zlom,naslednjo leto še za kašelj itd. Dost imam teh prevarantov in tudi na faking fiksni telefon mi ne utrujejo nič več ! Zavarovalni agenti so najbolj vsiljivi in prevarantski ljudje! Pridejo na dom in nekaterim revežem vzamejo vso plačo ali penzijo,ker so brez srca in samo nakladajo ter pametujejo !

Stari.. čisto tako, mimogrede.. pa se ti zavedaš, da če se ne vem.. ti pade nekaj na glavo pa postaneš kakšen tetraplegik (bog ne daj!), da rabiš kar ene 150k eur za začetek, da se sploh sestaviš? Prilagojena bajta, prilagojen avto, stroški zdravljenj in terapij ... pa da živcev sorodnikov sploh ne omenjam.
Ti bi zares (glede na tvoje pisanje) vso breme prenesel na ženo?
crazy1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne da bi, bo.
Potem bomo pa zamaške zbiral za SGHja in pošiljal SMSje za 1 in 5 EUR, v primeru takega scenarija... Že vidim v nedeljo zvečer med kakšno oddajo za rajo kako teče pasica... Nima prihrankov, ne more zaslužiti, ženi se je zaradi prehudih bremen speljalo in je v bolnici...

Ja, od zavarovanj (vplačil) imajo največ zavarovalnice... Ampak vsake kvatre se morajo pa pošteno izprsit...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vsak, ki ima vsaj malo pospravljeno podstreše, plačuje par euro mesečno za nezgodo v upanju, da tega ne bo nikoli koristil. Da si greš računat koliko si vplačal, koliko pa si potem dejansko dobil nazaj, nimaš ravno dihtig glave.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da ne bom po krivem kaj obtoževal... Menda nisi z zadnjim stavkom mislil name?
Sem dobil od zavarovalnice več kot sem vplačal do takrat, pa bi raje videl da ne bi. Strahu in nelagodja ob takih situacijah ne poplača noben denar.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Kakorkoli že... raje redno plačujem "murphyja" in pozabim nekaj eur na leto, kot pa da me kaj zjebe pa bom invalid brez prebite pare.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Kakorkoli že... raje redno plačujem "murphyja" in pozabim nekaj eur na leto, kot pa da me kaj zjebe pa bom invalid brez prebite pare.
Ko pa pride do nesreče pa potrebuješ še te papirje, pa one druge pa... Potem je nekaj komisij za oceno invalidnosti...potem ti odštejejo, če si kolektivno zavarovan, pa nezgodno zavarovan preko plačilnih kartic, pa...pol pa ti po kakšnem letu izplačajo % premije glede na invalidnost in ko sešteješ vidiš, da si več vplačal, kot pa dobil...

PS- seveda so tudi izjeme a te zgolj potrjujejo pravila.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Cak o cem ti zdej govoris?

Pocas pocas,

Papirje ( te in seveda one druge) dobis v zdr.domu, valda ne gre na tvoje lepe oci.

% invalidnosti pri trajni poskodbi valda ne bos ti ocenu ampak t.i. komisija, valda to razumes.

Kaj ma pa veze odstevanje (ne vem tocno cesa) s kolektivnim zav ter individualnim to pa samo ti ves.

Zakaj pa pride do izplacila invalidnosti po kaksnem letu ti je pa ze gor napisal

Upam da dojemas da to kar si pa zdej napisal je pa res kr neki
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Skleneš zavarovanje za primer invalidnosti in misliš koliko boš dobil, če se ponesrečiš. Ko pa pride do nesreče se pa začne kalvarija od stopnje invalidnosti do drobnega tiska... Ko po končanem zdravljenju, katero lahko traja leta. končno čez leto ali dve dobiš zavarovalnino si kar nekaj let na plečih zakonca in/ali otrok. In ravno temu bi se z zavarovanjem želel izogniti.

PS- zavarovalničarji imate pač klavzule, da za neko poškodbo ne smeš dobiti več, kot je zavarovalna vsota. Če nekaj dobiš iz druge zavarovalnine se pač izplačani znesek ustrezno zmanjša, da suma sumarom ne preseže določene odškodnine.