Nezgodno zavarovanje

2. okt 2007
3.610
2.077
113
Torej, zadeva je takšna.
V glavnem hočem biti nezgodno zavarovan (samo to, ne kombinacija življ. in podobnih zavarovanj), doma, na kolesu pri delu okoli bajte. Ne rabi biti ne vem kakšna premija, ampak toliko, da v primeru nezgode (bognedaj) dobiš kakšno odškodnino, da si vsaj kakšne toplice privoššič, da se rane hitreje zacelijo.
Za smrt mi ni toliko pomebna premija, se sem to že zavarovan na večih koncih (mastercard, ipd.....)

Gledam sem komibnacije pri Vzajemni, kot dodatek, tudi Trigrlav ima,.... Zanima me, kje (ali ste) sploh nezgodno zavarovani, katera so kritja in koliko plačujete?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Nezgodna zavarovanja ki jih sklepaš kot fizična oseba so ponavadi 24 uran, kar pomeni da veljajo kadar koli, premija se določi na podlagi dela ki ga opravlja in športnega rizika če obstaja.

Povdarek pri nezgodnih zavarovanjih naj bi bil na invalidnosti in manj na dnevnem nadomestilu, vendar je praksa strank ponavadi obrnjena in celo neke velike zavarovalnice še vedno prodajajo invalidnost 20.000 in 10€ dnevenega nadomestila.

Sporočita kakšne imata želje in bomo videli kje najdemo najboljšo zadevo za vaju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Igi: pozanimaj se v tvoji službi in službi tvoje žene če imajo kakšno kolektivno nezgodno zavarovanje. Je lahko tudi pol cenejše od individualnega. Jaz sem ga imel v svoji, potem sem še mojo priklopil, sedaj ima moja oba. Premija je dobrih 5 evrov, vsot pa ne vem na pamet. So pa rizični razredi, merilo pa je (bilo) rizičnost delovnega mesta.

Nekaj podobnega ima mobitel pri džabestu( 2 evrov/ mesec), samo ti si prestar, tudi ena banka se mi zdi (je imela). Na alterju vse že piše.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Igi: pozanimaj se v tvoji službi in službi tvoje žene če imajo kakšno kolektivno nezgodno zavarovanje. Je lahko tudi pol cenejše od individualnega. Jaz sem ga imel v svoji, potem sem še mojo priklopil, sedaj ima moja oba. Premija je dobrih 5 evrov, vsot pa ne vem na pamet. So pa rizični razredi, merilo pa je (bilo) rizičnost delovnega mesta.

Nekaj podobnega ima mobitel pri džabestu( 2 evrov/ mesec), samo ti si prestar, tudi ena banka se mi zdi (je imela). Na alterju vse že piše.

So res poceni, in za tak denar ponavadi dobiš:
5 € dnevnega nadomestila
20.000€ zinvalidnost

IN potem res upaš da se ti kaj resnega ne zgodi, ker ko se pa dobiš ta drobižek ven...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Se strinjam je drobiž, ampak za nekoga ki ima 3,5 evra brutto urno postavko si najbrž težko privošči zavarovanje za 50€ na mesec. In ko se mu kaj zgodi je ta drobiž kar nekaj za njegov žep.
Sicer pa je imel svak neko žz z nezgodnim zraven. Dnevno odškodnino je imel 5 evrov, plačeval pa vem da je več dodatka za nezgodno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Takole zgleda kolektivno. Daš individualnega zraven d bova primerjala.
1710568-20130225_091501.jpg
 

Priponke

  • 1710568-20130225_091501.jpg
    1710568-20130225_091501.jpg
    63,5 KB · Ogledi: 381

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Pri kolektivnih zavarovanjih je poceni dnevno nadomestilo, če sklenitelj zavarovanja izplača nadomestilo zavarovancu je to super,
nujno je pa treba povečati invalidnost še za vsaj 100.000€, ker če ima res tako nizko urno postavko je zanj še bolj pomembna varnost.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Da ponudniku kolektivnega zavarovanja predlagate se dve dodatni opciji za visja kritja.

Bojo za.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
haloski_pepek. Pri meni lahko skleneš skupinsko zavarovanje:

10.000,00 Nezgodna smrt
20.000,00 Trajna invalidnost
8,00 Dnevna odškodnina
mesečna premija 8,93 EUR na mesec
--------------------------------------

16.000,00 Nezgodna smrt
32.000,00 Trajna invalidnost
8,00 Dnevna odškodnina
20,00 Bolnišnični dan
mesečna premija 13,74 EUR na mesec
--------------------------------------
25.000,00 Nezgodna smrt
50.000,00 Trajna invalidnost
10,00 Dnevna odškodnina
20,00 Bolnišnični dan
mesečna premija 18,20 EUR na mesec

--------------------------------------


Od kod pa si? Jaz Ljubljana.
smile-1.gif


Naša zavarovalniška družba ima z zavarovalnico cenik za večje število zavarovancev, zato ugodne cene.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
A pol spada to pred premozenjsko zavarovanje in se vpisem pod kolektivca v tvojem podjetju. Mislim tko, da mas generalno polico in pod to?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
To ni kolektivno, temveč skupinsko zavarovanje.

Zadeva je enostavna, oglasiš se pri meni (Ljubljana Bežigrad), izpolneva pristopno izjavo izbereva kombinacijo in odpreva trajnik, Ta cena je ne glede na nevarnostni razred, Tudi ni zdravstvenega vprašalnika.
smile-1.gif


moj e-mail in telefonsko lahko vidiš pod mojimi osebnimi podatki.
smile-1.gif



LP
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Hanzi, tudi jaz imam možnost ponuditi kolektivno nezgodno zavarovanje in to od več zavarovalnic, vendar je treba najprej poznati tudi razliko med skupinskim. Sicer nisi napisal, za katero zavarovalnico gre, vendar je ponavadi potrebno najprej zbrati določeno število zavarovancev v neki firmi, pristopijo pa lahko kvečjemu še kakšni družinski člani.
smile-1.gif
Vprašanje je glasilo na nekoga, ki kar uleti podpiše in je zavarovan.
Citat:
Po premijskem sistemu kolektivnega nezgodnega zavarovanja oseb se lahko zavarujejo vsi delavci oziroma člani organizacij, ki so pri zavarovalcu delovnem razmerju, če je to izrecno dogovorjeno in navedeno v polici. 3. Po tej premijski skupini se v zavarovanje lahko vključijo tudi zakonec in otroci zavarovanih delavcev.
smile-1.gif


Ponujati kolektivno zavarovanje posamezniku je torej neumestno. Tudi primerjati eno z drugim.
smile-1.gif


K našemu skupinskemu zavarovanju pa lahko priključim kogarkoli, ki bi to želel.
smile-1.gif


-------------

Sicer jaz najraje zavarovanj ne ponujam po internetu, vsaj o konkretnih številkah ni primerno govoriti, ker izgleda tako, kot da bi nekomu ponujal hruške in jabolka, stranka pa izbere tisto kar mu je tisti trenutek najbolj všeč in morda ne tisto, kar je za njega najpomembneje. Običajno je to nadomestilo za trajno nezmožnost za delo. Imamo namreč formulo, po kateri se izračuna za posameznika priporočljive zavarovalne vsote za posamezne rizike. Torej naj bi bile te vsote pisane na kožo konkretnemu posamezniku, odvisne pa so od več dejavnikov. Izpostaviti je potrebno tudi dejstvo, tako kot je že Garfild omenil na visoki zavarovalni vsoti za invalidnost. Pri tebi je najvšja 30.802 EUR.

Bomo že kako.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Hvala za lep odgovor.
Jaz hočem samo povedat, da če imaš možnost kolektivnega zavarovanja, najprej povprašaj po njem ker se mi zdi najugodnejše razmerje premija/ vsota. Višina vsote pa verjamem da je komu premajhna.

Ps: nisem še videl zavarovanja ki bi kril več kot 200 dni za en primer. Obstaja kaj takega?
Je pa res da nisem ekspert za vse zavarovalnice.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ce si ti 200 dni na bolniski zarad ene poskodbe je velika verjetnost da bo to pustil trajne poslednice. Zato je pa treba nasopat invalidnost
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hvala za lep odgovor.
Jaz hočem samo povedat, da če imaš možnost kolektivnega zavarovanja, najprej povprašaj po njem ker se mi zdi najugodnejše razmerje premija/ vsota. Višina vsote pa verjamem da je komu premajhna.

Ps: nisem še videl zavarovanja ki bi kril več kot 200 dni za en primer. Obstaja kaj takega?
Je pa res da nisem ekspert za vse zavarovalnice.

Primer kolektivnega nezgodnega, ki si ga dal je res ugoden, sploh za 1. nevarnostni razred in dnevno nadomestilo, če hočeš pa
človeka ustrezno zavarovati je pa priporočljivo da mu še nekje povišaš invalidnost... kaj pa je 30.000 če si invalid...

Dnevno nadomestilo imaš 365 dni pri Grawe in Merkur zavarovalnici, pri ostalih katere imajo dnevno nadomestilo je pa v glavnem 180dni... invalidnost se ugotavlja po enem letu od dogodka oz zaključenega zdravljenja in seveda odvisno od splošnih pogojev...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Za 30000 rabs ti bit rastlina

Evo nism pa vedu da ma merkur eno leto. A mora bit v kosu in a je kaksna fora z "aktivnim zdravljenjem"? Pa a je pogoj za izplacilo da si zaposlen? Pa se nekej, 8 dnevna karenca je se zmer al...
smile-1.gif


Ze dolg nism nobenga merkurjevca srecal, pa prelen da bi sel brat splosne pogoje evo
smile-1.gif