Nezgodno zavarovanje

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kaj ma veze ker rizicni razred si pri nezgodnem zavarovanju pri dno, razlika je bila v tem da si ti po vsej verjetnosti izbral varianto A nezgodnega zavarovanja ki je bila najcenejsa, tvoj sef pa C ki je najdrazja in posledicno ima visja kritja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
slabo poznaš stare produkte.
Za isto premijo so te glede na rizičnost dela razvrstili v tri (fizikalec na gradbišču, vodstvo gradbišča (režija) , vodstvo podjetja recimo )razrede kritja . Razvrstili so te ob škodnem dogodku lahko drugače (če se nisi pritožil) kamor naj bi spadal.

Oba sva imela isto zavarovanje, tudi rizičnost ni bila bistveno višja pri meni (oba v "režiji" , pa je bila pri izplačilu konkretna razlika. Šefu so izplačali kot fizikalca, mene pa preko odvetnika kot režijo, če ne celo vodstva podjetja, se ne spomnim sedaj na pamet, je že 15 let tega. )

In sedaj imam še vedno kolektivno nezgodno zavarovanje pri drugem podjetju. Ker individualno cenovno praktično ne more biti konkurečno. Pa čeprav imajo sedaj precej razlogov da mi morebitno izplačilo zavrnejo. (zaradi stare poškodbe) . Še nisem tega preverjal, pa nimam nič proti če nikdar ne zvem.
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kokr jst razumem gre za nevarnostni razred in valda da je delavec na gradbiscu bolj rizicen kot gospa ki dela za salterjem. Ampak kritja so kritja, ce mas ti 30 eur dnevenga nadomestila je to tocno toliko res pa je da bo krovc placal enkrat visjo mesecno premijo kot racunovodja. Za 10 dni bolniske bosta pa oba dobila 300 eur.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Hanzi, poznam tvoj primer. Matey bi temu rekel rekla kazala.

Brez dokazov (ala .jpg/ .pfd) definitivno. Internet ter napisane besede pač prenesejo vse ali gre pa za resnična dejstva ali ne je pa drugo. Je folk že preveč izmišljotin pisal po netu, da bi kar tako na lepe oči verjel vsaki zgodbici. Sploh v zavarovalništvu folk take nabija, da je to joj.

Kaj pa, če je vse to res?
nahrung002.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Če bi bilo vse to res bi ti v vsem tem času te debate že zdavnaj spisal kaj pametnega v smislu dokazovanja lastne trditve namesto trolanja oz. brezveznega postanja, kar izvajaš sedaj kljub večim pozivom k obrazložitvi oz. dokazovanju postavljene trditve, da nekatere zavarovalnice kar po dafaultu zavračajo vse popolnoma upravičene zahtevke. Kot moderator tega podforuma te sedaj zadnjič pozivam, da dokažeš to svojo trditev ali pa že utihneš enkrat in nehaš mešati meglo. Boš zmogel?
Utihniti namreč, saj svoje trditve pač ne boš zmogel dokazati, saj ni resnična niti en promil.
nahrung002.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Matey, tega podatka žal ni na internetu, porabil pa bi preveč časa, da bi šel od zavarovalnice do zavarovalnice in jim pregledoval zahtevke za izplačila. Morda pa bo ta podatek kdaj objavljen v Biltenu
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ne potrebuješ tega podatka na internetu. Glede na to, da trdiš, da določene zavarovalnice neupravičeno kar po defaultu zavračajo kar vse povsem upravičene zahtevke, ti ne bo niti najmanjši problem to dokazati. Glede na to, da nekatere (točno določene oz. tebi točno znane ) zavarovalnice zavračajo kar VSE zahtevke ( vse pomeni dejansko vse, torej brez izjem) in posledično ti potrebuješ priti zgolj do par primerov, za katere dokumentacijo ti ne bo problem poskenirati, saj si še sam dejal, da si nekaterim strankam osebno pomagal speljati postopek. Niti najmanj ne potrebuješ hodit od zavarovalnice do zavarovalnice, čemu le.

Torej - pričakujem da v tvojem naslednjem postu vidim scane in dokaze za tvoje trditve ali pa da ne vidim nobenega posta več na to tematiko. V kakršnemkoli drugem primeru častim banovce
nahrung002.gif


Verjamem, da je veliko lažje še naprej nabijati v 3 dni ter se spravljati na sogovornika kot pa dokazovati laži (ki se jih seveda dejansko ne da dokazati saj so konec koncev to le laži) ampak jaz ti tega ne bom pustil.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Pogovarjam se s sodelavci, znanci in skoraj vsi so nekako zavarovani. Nezgodno + varčujejo. Ker sam nikoli nisem bil nezgodno zavarovan, nimam pojma o teh stvareh. Sem precej na cesti cca. 50.000km/letno in glede na slišano, sem začel razmišljati, da bi tudi sam sklenil neko zavarovanje in pa, da bi po določenih letih lahko dobil tudi kakšen €. Kakšna zavarovanja imate, kaj priporočate, česa naj se izogibam itd...
Verjetno je med vami tudi kakšen zavarovalni agent, tako da sem odprt za predloge in nasvete.

Lep dan še naprej

A smo potem sploh kaj zvedeli od tega, kar Fadil tlele sprašuje?