Neurja 2023

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.596
5.593
113
Točno to. Krisova zgodba je bila navdihujoča. Tudi pri nas smo prispevali pošteno cifro zanj. Tole pa hudo zamaje zaupanje v take akcije.

Meni pa ne... Ne pustim, da bi se mi. Sploh pa ne s tezo, ki jo berem po alterju redno. Ko se pomanjkanje EQja opravicuje oziroma žal že kar nadomesti z domnevnim visokim IQjem.

Zlorabe se bodo vedno dogajale, prilika dela tatu, ampak to ne pomeni, da nekdo/marsikdo ni vec v stiski ali/in ne potrebuje pomoči. In da so vsi lopovi...
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
HEROJ
Posnetek zaslona 2023-11-19 105014.jpg
 
27. jan 2022
4.957
1.816
113
Mogoče vas je večina spregledala/preslišala komentar Zajca na začetku Tarče: nič še nisem prejel in torej nič še nisem porabil in delil. Ko bom dobil denar se bom odločal kaj z njim. - jaz sem to razumel kot napoved "delitve" denarja še drugim, ki pomoč potrebujejo.

večnioptimistpress
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.223
3.226
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mogoče vas je večina spregledala/preslišala komentar Zajca na začetku Tarče: nič še nisem prejel in torej nič še nisem porabil in delil. Ko bom dobil denar se bom odločal kaj z njim. - jaz sem to razumel kot napoved "delitve" denarja še drugim, ki pomoč potrebujejo.

večnioptimistpress
Na Radio 1 je rekel, da je od njih dobil 5.000 €...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
555
316
63
Lepo, samo rešitev je pa žal napačna. Dovolj velike davke plačamo, da bi državno zdravstvo moralo poskrbeti za take primere. In malce kasneje celo so za ostale.
V trenutnih političnih razmerah pregovor mogoče ni najbolj posrečen, ampak pravi, da bolje vrabec v roki kot golob na srehi.
Se strinjam, javno zdravstvo bi za ljudi moralo poskrbeti. Pika. Preprečiti bi morali odtekanje denarja iz sistema, imeti ničelno toleranco do korupcije in bi bili lahko vsi zdravstveni delavci od negovalke in strežnice do nevrokirurga primerno plačani. Sistem namreč rabi vse. Ampak trenutno imamo kar imamo. Lahko do ureditve razmer (večni optimist) ljudem omogočimo, da do bolj kompleksnih, a vseeno esencialnih zdravstvenih obravnav pridejo vsaj s pomočjo donacij?

Mogoče vas je večina spregledala/preslišala komentar Zajca na začetku Tarče: nič še nisem prejel in torej nič še nisem porabil in delil. Ko bom dobil denar se bom odločal kaj z njim. - jaz sem to razumel kot napoved "delitve" denarja še drugim, ki pomoč potrebujejo.

večnioptimistpress
Že tukaj se zapleta, potem naj pa od njega pričakujemo, da bo sredstva sposoben primerno, pošteno in transparentno razdeliti še naprej? Edino, kar bi bilo v tej zgodbi poleg vračila smiselno, je, da se on, PDG in družina dogovorijo, da donacije v celoti namensko razdelijo za namen odprave posledic poplav tretjih oseb.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.726
3.602
113
Lepo, samo rešitev je pa žal napačna. Dovolj velike davke plačamo, da bi državno zdravstvo moralo poskrbeti za take primere. In malce kasneje celo so za ostale.
Tistemu, ki potrebuje pomoč je to res tolažba, da mu odpridigaš kaj bi država morala. Prostovoljstvo pomeni ravno to, da država ni opravila svoje naloge, sicer ga ne bi rabili.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Evo, tukaj v članku je poziv za zbiranje sredstev.
Gasilci so zapisali:


Tako da je izvorna napaka že v samem pozivu in se njegova (sedaj že bivša) družina želi povsem upravičeno priključiti k dodeljenim sredstvom.

A tast pa tašča spadata pod družino? Sem mislil da so družina oče, mama in otroci. Gasilec, ki so ga mediji naredili za heroja je tisti, ki je pomagal, ne pa tast in tašča.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.033
113
Tistemu, ki potrebuje pomoč je to res tolažba, da mu odpridigaš kaj bi država morala. Prostovoljstvo pomeni ravno to, da država ni opravila svoje naloge, sicer ga ne bi rabili.
Pišem vam v tej temi, pomoči potrebnemu seveda ne bom pametoval.

Veš samo to je začaran krog. Država se pa zanaša na dobrotnike, da ona ne rabi poskrbeti.

Plus tega je darovanje v osnovi nefer, ker ne moreš pomagati vsem in se subjektivno odločaš komu boš. Prostovoljstvo je drugače mnogo več od popravkov državnih zajebkov. To, da nekdo preživi ne sme biti odvisno od prostovoljstva.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.033
113
Osebno mi gre pa na kozlanje, ko gledam koliko denarja država zmeče v NVOje, da na drugi strani ne more plačati zdravljenja bolnim. Pa me briga iz katere malhe pride denar, na koncu pride vse iz naših žepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc in Gavran

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.479
373
83
Poraba proračunskih sredstev je postala osnovni in največji probelm vseh takoimenovanih zahodnih demokracij.

V osnovi rabiš naredit zakon in legalno talaš... zmanjšuješ drugje ... prioritetne logike ni davno več.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Še kar butaš. Trdo bučo maš. Vsa čast

Moja glava je moja glava in po mnenje ne rabim hodit po svoje mnenje v klet na Prešernovi 3. In če tam piše, da je donator namenil denar SANDIJU ZAJCU je denar namenjen njemu ne pa lastniku stanovanja kjer je živel. Kot donator zahtevam da moji evri pridejo tja kamor sem jih namenil in naj drugi potegnejo svoje grabežljive kradljive parklje stran od denarja, ki sem ga namenil Sandiju. Če se pri tem vidiš med lastniki grabežljivih krempljev, se sicer lahko počutič užaljenega, nikakor pa ne upravičenega do tega denarja.
 
  • Haha
Reactions: jest5 in jonny77

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Moja glava je moja glava in po mnenje ne rabim hodit po svoje mnenje v klet na Prešernovi 3. In če tam piše, da je donator namenil denar SANDIJU ZAJCU je denar namenjen njemu ne pa lastniku stanovanja kjer je živel. Kot donator zahtevam da moji evri pridejo tja kamor sem jih namenil in naj drugi potegnejo svoje grabežljive kradljive parklje stran od denarja, ki sem ga namenil Sandiju. Če se pri tem vidiš med lastniki grabežljivih krempljev, se sicer lahko počutič užaljenega, nikakor pa ne upravičenega do tega denarja.
Iz Sandija so mediji, mogoče celo proti njegovi volji, naredili junaka in mučenika, postal je simbol solidarnosti in pomoči potrebnim v stiski. Kolikor vem, sam ni zahteval ali prosil nič, mediji so ga izpostavljali in tako se je začel denar zbirati zanj in za rešitev njegovega stanovanjskega problema. Ko se je izvedelo, koliko denarja se je zbralo, pa so se v nekaterih ljudeh prebudila tista najnižja čustva, pohlep in fovšija ter neha svetohlinska jeza, da do toliko pa on že ni upravičen in da bodo grabežljivci bolje ocenili, kako naj se porabi denar, ki so ga donatorji namenili njemu in rešitvi njegovega stanovanjskega problema (in ne stanovanjskega problema tasta in nezveste priležnice). 'Denar, kjer je pod "namen" vpisano njegovo ime, torej MORA dobiti on osebno, ostalo pa naj se vrne donatorjem, na vsakem UPN je naslov in račun donatorja tako da to ni noben problem. Drugi pa parklje stran!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.079
1.474
113
39
Iz Sandija so mediji, mogoče celo proti njegovi volji, naredili junaka in mučenika, postal je simbol solidarnosti in pomoči potrebnim v stiski. Kolikor vem, sam ni zahteval ali prosil nič, mediji so ga izpostavljali in tako se je začel denar zbirati zanj in za rešitev njegovega stanovanjskega problema. Ko se je izvedelo, koliko denarja se je zbralo, pa so se v nekaterih ljudeh prebudila tista najnižja čustva, pohlep in fovšija ter neha svetohlinska jeza, da do toliko pa on že ni upravičen in da bodo grabežljivci bolje ocenili, kako naj se porabi denar, ki so ga donatorji namenili njemu in rešitvi njegovega stanovanjskega problema (in ne stanovanjskega problema tasta in nezveste priležnice). 'Denar, kjer je pod "namen" vpisano njegovo ime, torej MORA dobiti on osebno, ostalo pa naj se vrne donatorjem, na vsakem UPN je naslov in račun donatorja tako da to ni noben problem. Drugi pa parklje stran!
Na žalost prva tvoja stavka ne držita.
Kot sem že omenil, niso mediji sami od sebe lansirali zgodbe, tip je namreč zelo hitro dobro začutil, da se odpira priložnost...živim 300m vstran, tak da ne govorim ravno nekej na pamet.
Sej ok, nihce nikogar ni silil, da mu kaj da, ampak imel pa je tudi veliko priložnosti, da bi reku, opa folk, to je vec kot preveč, nimam js take škode kot mislite...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.260
4.764
113
Kot sem že napisal, drugje po svetu take zbiralce denarja dajo za zapahe, da so za zgled drugim. Gre za identično zgodbo, kot da si kdo zmisli, da rabi operacijo v tujini in nekdo zanj v dobri veri, da to drži, zbira denar.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.777
253
113
no, nekaj se je premaknilo...

ženka bo lepo pokasirala polovico od 250k

230k pa se vedno ne vejo kam vtaknit, ker ni bilo sklica in ne vejo kam pase - ali drustvu ali njemu.

a so druga drustva tud zbrala podobne stevilke, al je tista fotka naredila tak profit?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.464
1.844
113
na temni strani lune
Meni vseeno hudo bizarna situacija. Ta gasilec je lahko "nebesom" neizmerno hvaležen za poplave.

Hud đekson bi bil, da (realne) stroške obnove "porabi" razliko pa transparentno nakaže ostalim prizadetim.
Ampak glede na to, da sta z bivšo gospo znesek razdelila.... Pustimo se presenetiti.