Netflix

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sama številka videov ni tako pomembna. V USA je količinsko največ vsebine, samo klub temu tudi tam ni na voljo precej vsebine, ki je na voljo v nekaterih drugih državah. Predvsem novejši filmi. Npr. Tomorrowland in Jupiter ascending, nista na voljo v USA, sta pa v Kanadi. Kar ene par sem jih našel tudi, ki so na voljo samo v skandinavskih državah.

Tu je pa Smartflix genialen. Nudi ti celotni katalog, neglede na to v kateri državi je vsebina na voljo. Celo piše na thumbnailu iz katere države je. No vsaj dokler še dela.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Pa da ne omenjamo, da so nekatere serije v USA na voljo le za doplačilo, medtem ko pri nas doplačilo ni potrebno. Konkreten primer je serija "Elementary".
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Ampak to ni standardno "doplačilo", temveč izposoja DVD-jev. Očitno niso dobili pravic za digitalno distribucijo. Torej "de facto" pri njih ni na voljo preko Netflixa, temveč le preko DVD izposoje.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če slučajno kdo ne ve. Netflix je originalno bila storitev za izposojo dvd-jev preko interneta. Dvd si dobil po pošti, ko si pogledal pa si ga poslal nazaj. In si si lahko izposodil drugega. Cena je bila pa taka, da si efektivno plačal zanj, če ga nisi vrnil.

Potem so pa začeli streamati vsebino online in so sedaj primarno streaming storitev. Čeprav dvd izposoja še vedno deluje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ampak to ni standardno "doplačilo", temveč izposoja DVD-jev. Očitno niso dobili pravic za digitalno distribucijo. Torej "de facto" pri njih ni na voljo preko Netflixa, temveč le preko DVD izposoje.

Če je na voljo preko Netflix aplikacije na televiziji, potem lahko brez slabe vesti rečeš da je na Netflixu. Da pa se temu reče DVD izposoja pa nekako nima veze. Sploh glede na to, da dejansko ne gre za izposojo DVDja ampak za navadno Netflix streamanje
wink-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
A pa je na voljo preko Netflix aplikacije za streamanje? Si sprobal? Ker kolikor je meni google izdal, gre za DVD izposojo preko pošte. Seveda pa obstaja možnost, da sem našel napačen podatek. Osebno pa stvari ne poznam, ker je na voljo samo v Ameriki.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Saj to tudi jaz ne morem sprobati
grin1.gif


Ampak po hitrem Googlanju je to zgleda res fizična izposoja DVDjev, ki ti jih pošljejo po pošti
redface-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Preko smartflix aplikacije dela streamanje. V ameriškem netflixu (dns) v appu na ipadu pa ni na voljo. Preverjeno zdaj.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Saj to tudi jaz ne morem sprobati
grin1.gif


Ampak po hitrem Googlanju je to zgleda res fizična izposoja DVDjev, ki ti jih pošljejo po pošti
redface-1.gif

Netflix je, če se ne motim, na tak način sploh začel delovat. Najprej je bila izposoja DVDjev.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Saj si pa dobil mail 3 dni prej
confused-1.gif


Drugače pa lahko Netflix odjaviš takoj po sklenitvi promocijske obdobja in bo še vseeno delovalo do konca...
(sklepam po tem, da sem ga odjavil 2 dni pred potekom in bo kljub temu deloval do konca)
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Jaz sem se odjavil v isti minuti, ko sem se tudi prijavil
smile-1.gif

Drugače sem jaz dobil mail en dan prej.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.138
2.481
113
Jaz sem pa še en mesec podaljšal, uporabljam ameriško varianto in je kar nekaj zanimivih reči gor.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Jaz sem pa še en mesec podaljšal, uporabljam ameriško varianto in je kar nekaj zanimivih reči gor.

Sva ze dva, meni je zaenkrat super (ameriska varianta seveda).