Netflix

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem ravno gledal nekaj tri dni nazaj, ko me je kolega spraševal, če mi dela, ker pri njemu ni. Potem sva šla probat še par drugih serij in je pri meni še vse delalo.

No po tistem sem gledal vse BP. Pred kako uro je moja še gledala Gray's anatomy, ki ga mislim, da na našem ni (vsaj nazadnje ko sem gledal, razen, če so dodali).

No zdaj sem šel še enkrat preverit in mi namesto Netflixa odprte stran od tvunblocka. Očitno so mi šele sedaj skenslali, ker tvunblock ni več free. Nisem pa zaenkrat plačal, da bi probal, če s plačljivim deluje. Vrjetno bom kako drugo vrjetno zrihtal.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
No zgleda da se na slovenski Netflix res počasi dodajajo nove stvari. Včeraj sem opazil, da je dodan House of cards
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Netflix je bil prav super (z USA vsebino seveda). rade volje dam 10€ na mesec, da imam vso vsebino na voljo kadarkoli. Kodi, včasih dela, včasih šteka, kvaliteta ni ista, torrenti so nelegalni, itd.
Bom pa verjetno tudi jaz zadevo odjavil, če se te blokade ne bo dalo zaobiti, ker s SLO vsebino je zadeva močno okrnjena.
uf-1.gif

A dostop do vsebin, katere niso na voljo v matični državi preko VPN pa ni nelegalno
stupid-1.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Netflix je bil prav super (z USA vsebino seveda). rade volje dam 10€ na mesec, da imam vso vsebino na voljo kadarkoli. Kodi, včasih dela, včasih šteka, kvaliteta ni ista, torrenti so nelegalni, itd.
Bom pa verjetno tudi jaz zadevo odjavil, če se te blokade ne bo dalo zaobiti, ker s SLO vsebino je zadeva močno okrnjena.
uf-1.gif

A dostop do vsebin, katere niso na voljo v matični državi preko VPN pa ni nelegalno
stupid-1.gif

Je VPN prepovedan ?

Pise v pogojih da ga ne smes met ?

pise samo tole
"You may view a movie or TV show through the Netflix service primarily within the country in which you have established your account and only in geographic locations where we offer our service and have licensed such movie or TV show. The content that may be available to watch will vary by geographic location and will change from time to time. The number of devices on which you may simultaneously watch depends on your chosen subscription plan and is specified on the "Your Account" page."
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
A dostop do vsebin, katere niso na voljo v matični državi preko VPN pa ni nelegalno
stupid-1.gif

Je VPN prepovedan ?

Pise v pogojih da ga ne smes met ?

[/QUOTE]

Če nekaj ne piše to še ne pomeni, da je legalno?

PS- Naloži si PopcorTime ali Kodi ali... pa najdi v njih zapis, da so nelegalni.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Nekaj je kršenje pogojev uporabe storitve, nekaj drugega pa kraja... in glede kršenja pogojev je jasno napisano v pogojih, kaj velja in kaj ne. Kraja je pa tudi samoumeven pojem.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Stvar je v tem da v pogojih uporaba VPN ni omenjena... torej je dovoljena.

Ker VPN ni samo za skrivanje tvoje ritke na internetu, ampak za vse kaj drugega (bolj uporabnega)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Nekaj je kršenje pogojev uporabe storitve, nekaj drugega pa kraja... in glede kršenja pogojev je jasno napisano v pogojih, kaj velja in kaj ne. Kraja je pa tudi samoumeven pojem.
Če ima za Slovenijo za neko serijo zakupljene avtorske pravice npr. POP TV in je zaradi tega onemogočen ogled pri nas, ti pa jo gledaš preko VPN mar ni to kraja avtorskih pravic
sprasujem se.gif


V pogojih uporabe Kodi nikjer ne piše da je ogled neke datoteke prepovedan. Zakaj je ogled tam kraja, ogled preko VPN na Netflix pa ne?

PS- sicer pa, kot je videti Netflix blokira vPN. Le zakaj, če je dovoljen in legalen
stupid-1.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Nekaj je kršenje pogojev uporabe storitve, nekaj drugega pa kraja... in glede kršenja pogojev je jasno napisano v pogojih, kaj velja in kaj ne. Kraja je pa tudi samoumeven pojem.
Če ima za Slovenijo za neko serijo zakupljene avtorske pravice npr. POP TV in je zaradi tega onemogočen ogled pri nas, ti pa jo gledaš preko VPN mar ni to kraja avtorskih pravic
sprasujem se.gif


V pogojih uporabe Kodi nikjer ne piše da je ogled neke datoteke prepovedan. Zakaj je ogled tam kraja, ogled preko VPN na Netflix pa ne?

PS- sicer pa, kot je videti Netflix blokira vPN. Le zakaj, če je dovoljen in legalen
stupid-1.gif

Problem je to da VPN je se za kaj drugega kot samo "nelegalne stvari" in uporabnik ne ve (in ne rabi vedet) kaj je "dovoljeno" gledati v njegovi drzavi.

To je problem netflixa ne uporabnika.

Kodi pa je cisto druga zgodba.

ps: kar se popTVja tice in pravic. To je njegova dolznost da zagotovi da se ne predvaja v drugih drzavah
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
PS- sicer pa, kot je videti Netflix blokira vPN. Le zakaj, če je dovoljen in legalen
stupid-1.gif

Ne razumeš poante. Netflix predstavlja legalen dostop do video vsebin, Kodi in Popcorn time pa ne. Zadev že v osnovi ne moreš primerjati.

Da pa dostopaš do vsebin, ki sicer niso pri tebi na voljo pa je dolžnost Netflixa da ti to prepreči. On je namreč krivec, saj on krši pogodbe s posameznimi založniškimi hišami. Ti načeloma s tem nisi naredil nič nelegalnega. Si pa kršil pogoje uporabe, ampak zaradi tega ne boš šel v zapor. Kvečjemu ti bodo ukinili account.

Treba je torej ločiti kršenje zakonodaje (uporaba nelegalnih storitev - Kodi, Popcorn time) in kršenje splošnih pogojev neke legalne storitve (Netflix).
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
PS- sicer pa, kot je videti Netflix blokira vPN. Le zakaj, če je dovoljen in legalen
stupid-1.gif

Ne razumeš poante. Netflix predstavlja legalen dostop do video vsebin, Kodi in Popcorn time pa ne. Zadev že v osnovi ne moreš primerjati.

Da pa dostopaš do vsebin, ki sicer niso pri tebi na voljo pa je dolžnost Netflixa da ti to prepreči. On je namreč krivec, saj on krši pogodbe s posameznimi založniškimi hišami. Ti načeloma s tem nisi naredil nič nelegalnega. Si pa kršil pogoje uporabe, ampak zaradi tega ne boš šel v zapor. Kvečjemu ti bodo ukinili account.

Treba je torej ločiti kršenje zakonodaje (uporaba nelegalnih storitev - Kodi, Popcorn time) in kršenje splošnih pogojev neke legalne storitve (Netflix).

Ce se mene vprasa se pogojev ne krsis... ker nikjer ne pise da dostop preko VPN (in remote VPSa) ni dovoljen.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nisem bral njihovih pogojev, ampak če res ne piše, potem načeloma tudi tega ne kršiš. Ampak glede na to, da so se začeli aktivno boriti proti temu, bi rekel, da so poskrbeli tudi za ustrezno posodobitev pogojev. Ali pač?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik philips pravi:

Ne razumeš poante. Netflix predstavlja legalen dostop do video vsebin, Kodi in Popcorn time pa ne. Zadev že v osnovi ne moreš primerjati.

Da pa dostopaš do vsebin, ki sicer niso pri tebi na voljo pa je dolžnost Netflixa da ti to prepreči. On je namreč krivec, saj on krši pogodbe s posameznimi založniškimi hišami. Ti načeloma s tem nisi naredil nič nelegalnega. Si pa kršil pogoje uporabe, ampak zaradi tega ne boš šel v zapor. Kvečjemu ti bodo ukinili account.

Treba je torej ločiti kršenje zakonodaje (uporaba nelegalnih storitev - Kodi, Popcorn time) in kršenje splošnih pogojev neke legalne storitve (Netflix).

Program kodi nikjer ne ponuja nobenih nelegalnih vsebin. Celo sploh ne ponuja nobenih vsebin! Je le program preko katerega lahko gledaš video vsebine. Te video vsebine pa so lahko s tvojega telefona, video posnetki rojstnega dneva, spremljanje YouTuba, kupjenih DVD ali BlueRay-e... torej izključno stvari za katere imaš avtorske pravice na področju kjer živiš (tudi DVD in Blueray ploščki so regijsko zaklenjeni).
Lahko pa si nanj naložiš dodatek in preko njega gledaš tudi stvari, za kateri nimaš avtorskih pravic, kot lahko s pomočjo VPN in Netlixa gledaš stvari za katere ni avtorskih pravic na tvojem območju.

Tako kot VPN ne, tudi torrent omrežje ni namenjeno za širjenje video vsebin za katere nimamo avtorskih pravic ampak je zgolj pripomoček za izmenjavo datotek (sam imam preko njega npr. sinhronizacijo slik s telefona na domači NAS disk). Z uporabo legalnih orodij (VPN, torrent, Kodi...) za nelegalne namene (kršenje avtorskih pravic) pa niso kriva orodja ampak tisti, kateri jih zlorablja. Torej je enaka kraja VPN+Netflix kot pa Torrent in video vsebine za katere nimamo avtorskih pravic.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Če je kaj kraja je to, da za isti denar določeni uporabniki dobimo precej manj vsebine kot drugi. VPN zadeve izenači.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Torej je enaka kraja VPN+Netflix kot pa Torrent in video vsebine za katere nimamo avtorskih pravic.

Pravice za distribucijo nosi Netflix s svojimi pogodbami, ki so omejene na posamezne države. Ti z uporabo VPNja ne kršiš nobenih avtorskih pravic - krši jih Netflix ker ti te vsebine sploh ne bi smel dostaviti.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik philips pravi:

Pravice za distribucijo nosi Netflix s svojimi pogodbami, ki so omejene na posamezne države. Ti z uporabo VPNja ne kršiš nobenih avtorskih pravic - krši jih Netflix ker ti te vsebine sploh ne bi smel dostaviti.
A ni uporaba VPN (ali DNS zapisov) podobno kot razbitje regijske zaščite na nosilcih video vsebin. Po tvoji logiki mi Ameriški trgovec ne bi smel prodati DVD ker bi ga jaz lahko gledal na svojem vido predvajalniku, kateri nima regijskih omejitev. Ker pa mi je prodal DVD jaz ne kradem avtorskih pravic
stupid-1.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik philips pravi:

Pravice za distribucijo nosi Netflix s svojimi pogodbami, ki so omejene na posamezne države. Ti z uporabo VPNja ne kršiš nobenih avtorskih pravic - krši jih Netflix ker ti te vsebine sploh ne bi smel dostaviti.
A ni uporaba VPN (ali DNS zapisov) podobno kot razbitje regijske zaščite na nosilcih video vsebin. Po tvoji logiki mi Ameriški trgovec ne bi smel prodati DVD ker bi ga jaz lahko gledal na svojem vido predvajalniku, kateri nima regijskih omejitev. Ker pa mi je prodal DVD jaz ne kradem avtorskih pravic
stupid-1.gif

Ni isto... isto je kot da bi poleg DVDja v ameriki kupil se DVD predvajalnik. Vidis kje problem? Kje pise da ga ne smem (kupit/uporabljat)?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Recimo, da imaš pekarno, ki peče kruh za slovenski in hrvaški trg. Pa recimo, da imajo hrvati več vrst kruha, ki se v Sloveniji ne prodajajo, ker jih pekarna ne sme zaradi zaščitenega recepta. Sedaj če se ti v pekarni izdaš za hrvata in dobiš hrvaški kruh, s tem nisi kruha ukradel. Saj si ga plačal. Kriva je pekarna, ki ti ga ne bi smela prodati.