Nenormalna poraba elektrike

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Mogoče se bo pa kdaj zgodilo, da bomo mi arbabcem vodo dražje prodajali kot oni nam nafto. Konec koncev je le bolj pomembna kot nafta
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mogoče se bo pa kdaj zgodilo, da bomo mi arbabcem vodo dražje prodajali kot oni nam nafto. Konec koncev je le bolj pomembna kot nafta

to se bo sigurno zgodilo, vprasanje je samo cez koliko casa ....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Osvetljevanje cerkva se plačuje iz državnega proračuna, gospoda.
smirk-1.gif

Državni proračun pa dinarčke dobiva od kje?
No, druščina?
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Iz unga žaklja od koder tudi moja plača pride
cheer.gif


Prosim da kadite, pijete in se veliko vozite! Javni rabimo vaš denar!
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ko se že klošar pritožuje, naša zadnja položnica znaša 75€. živimo pa v dvosobnem stanovanju
bonk.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
bojler laufa večino časa, drugače pa 1 PC+1prenosnik, 2 peči na elektriko ( pač za segrevanje stanovanja ane, tiste k majo cigle not), tv, dvd predvajalnik, pralni stroj, hladilnik, štedilnik+pečica pa ena mini skrinja.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
vincent vidim da si bojler prevezal

upam da si pazil faza, nula

sploh če nimaš ozemljitve ampak je ozemljitev v bistvu nula

ker če vtikač okol obrneš....
tongue-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Tisti ki mislite da vam stanovanje vec porabi, elektro ljubljana posoja merilce in vam zna svetovati okoli tega. Glih danes sem gledal na racunu nekaj v zvezi z tem, tko da najbolje da poklicete in zmerite. Ker vecina bajt in stanovanj je bila zgrajena v jugi, in takrat so ljudje kradli elektriko naveliko, vecinoma za bojlere in aku. peci. Te so prikljucevali na ukradene vode, tako da... bolje preveriti in prasca dobiti, kot pa mastno placevati
wink-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
bojler laufa večino časa, drugače pa 1 PC+1prenosnik, 2 peči na elektriko ( pač za segrevanje stanovanja ane, tiste k majo cigle not), tv, dvd predvajalnik, pralni stroj, hladilnik, štedilnik+pečica pa ena mini skrinja.

Te termoakumulacijske peči požrejo elektrike še pa še. Pomoje bi se vam splačala investicija v klimo z dvema notranjima enotama.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
samo fora je, da je bilo isto elektrike za plačat, tudi ko so bile peči izključene. itak so pa prižgane max 6h na dan ( eno noč ena, drugo noč druga in tako naprej). je pa res da je hiša stara nekje 100let. največ pomoje kuri bojler, ker je baje poln vodnega kamna.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Zadnji.


Pred nekaj leti je tudi mene skoraj kap, ko je prišel poračun elektrike za prejšnje leto skoraj 100k sit. Nemudoma smo šli iskati krivca.

Vzrok je bila zamrzovalna skrinja.

Drugače pa plačujemo račun za el. enerigijo cca 50€ +-10€
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kdaj pa pride poracun za elektriko? ker mislim, da bo tudi mene letos kap
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Osvetljevanje cerkva se plačuje iz državnega proračuna, gospoda.
smirk-1.gif

Državni proračun pa dinarčke dobiva od kje?
No, druščina?
smirk-1.gif

aja po mojih podatkih so reflektorji priklopljeni na strom od "farovza" sicer pa tudi sam placujem za splave pa sem proti in kaj?
evil.gif


proti osvetljevanju cerkva sem tudi sam, mimogrede. kot tudi ostalih "zanimivih" objektov
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Točno, pa kaj.
wink-1.gif

To je bil moj odgovor nekomu, ki ne more razumeti, zakaj financira vodovod tistim, ki so daleč od izvira.

(verjamem, da ni pretirano praktično, da se kabli od cerkvenih reflektorjev napeljujejo na števec občinske stavbe
evil.gif
).
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ok, itak smo šli povsem off. Se ne mislim pričkat. Poanta je v tem, kot so dolj napisali - arabci drago prodajajo nafto, sami jo imajo pa napol zastonj. Zakaj bi jaz svojo vod plačeval drago, če jo manjka tebi.
Aja, sociala in podobno. Naj sociala razmisli, kje naj folk gradi, da bo imel vodo, ne pa kasneje stokat in vsem dvigat ceno zaradi napak drugih. Po tvoji razlagi niti kapnice več ne smem koristit, ampak naj bi jo plačal, ker dež ni moj, ampak od vseh. Problem je v tem, da vode manjka zaradi onesnaženosti in v tem, da se spet nekdo hoče s tem okoristit. Če rabite vrtino, ne bom jaz plačeval dražje vode, da se bo iz tega pokrivala elektrika za vaše črpalke, vi boste pa avte prali.
Kakor hitro gre "narobe" masi ljudi v kakšnem mestu, bi vsi takoj povprečje vžgali po vseh okoliških vaseh. Ko se pa z enim žetonom LPP-ja peljejo lahko 3x dlje kot jaz isti denar so pa tiho.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dej - kaki "mi" in kaki "vi"!
stupid-1.gif

In kake "vaše črpalke" in kaki "moji avtomobili", in "tvoja voda" in "moja voda"...

Si pa vzel tole hudičev osebno - Skuliraj se!

Ker si totalno zbezljal.

Ene dva dni nazaj sem ti povedala, da se ne bova strinjala (z arabci na LPPjevskih žetonih in s tvojo kapnico ali brez nje) in zakaj ne. A ni bilo dovolj razumljivo zate, al kako? Ker tekst je bil hudičevo pazljivo napisan in ni v ničemer oporekal tvojim ugotovitvam, da pač ti misliš, da bi voda zate morala biti zastonj. Je.bi ga, meni se pa ne zdi prav, da plačujem ful več za razna bebava zavarovanja samo zato, ker več zaslužim. Ven dobim pa isto kot klošar, ki samo troši. Ampak temu se reče socialna država, kar imamo napisano celo v Ustavi! Če jo hočeš imet (financiranje vrtcov, zdravstva, zastonj šolanje, gradnja šol v vukojebinah, cest do ene same hiše 5 km stran od civilizacije..... pa vse do te nesrečne vode), se moraš sprijazniti z njenimi negativnimi stranmi! Vse to namreč nekdo mora financirat. In to ni g. Bog.

BTW - Vmes je že Korl vskočil s kupom zelo pogostih požrtnih naprav in nimam nič proti, da se tam nadaljuje. Npr. o tistih slavnih merilnikih porabe - kako ta hudič izgleda? Beri - moram napravo preko njega vklopit (vtičnica sistem), ali deluje po kakšnem drugem principu?
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Tisri hudič deluje na vtičnica sistem - podobno kot timer ga vklopiš v vtičnico, vanj pa potem porabnik. Je deloma uporabna zadeva, ker res lahko izmeriš porabo npr bojlerja, če je priklopljen preko vtikača. Praktično nemogoče je pa izmeriti porabo termoakumulacijske peči, vsaj ne na enostaven način brez predelav.
Ne vem koliko stane izposoja na elektru, se splača preračunat da ni en teden izposoje dražji kot nakup.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Kolikor je meni znano elektriko za osvetlevanje cerkva plačujejo kar lepo župniki.

Glede vode se pa strinjam s tabo...da je prepoceni. Zaenkrat še delamo z njo kot svinja z mehom.
Noben se ne vpraša kako mu voda pride do stanovanja, še najmanj pa kam potem ta umazanija (drek, hrana, kemikalije etc) oddide in kaj se potem s to odpadno vodo dogaja.

Najbolj so mi všeč stare kokice, ki kličejo na radio (ko je kaka tema o vodi) ter pibijejo, da jim ni jasno, zakaj je voda tako draga, saj sama priteče iz pipe
bonk.gif


In ja...po večini se voda črpa iz podtalnice (globina 40 do 50 metrov)...in priključna moč za potrebe Ljubljane je nekje 3,5 MW, še precej hujepa je, ko se enkrat ta voda umaže (Magari da teæe v prazno, ko si peremo zobe) dapotemrp ide na čistilno napravo kjer jo je treba v kompletu mehansko in biološko očistiti...da ne pomorimo še tistih par ribic in življa, ki plavajo oz živijo v Savi.

Don corleone..glede komentarja....ogrevanje in položnica...ja logično da ko ste nehali kuriti, da so računi še vedno prihajali enako viskoi...saj popisujejo števce 1 x letno, in predno ne popišejo ne morejo vedeti ali se je nekomu zvišala ali znižala poraba el. energije (razen seveda če jim tega - stanja namreč - sam ne sporočiš).