Ogrevanje z elektriko namesto z oljem

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Trenutno imam ogrevanje na olje v najemniškem stanovanju. Na olje se ogreva samo moje stanovanje, ker pa lastnik do sedaj ni bil pripravljen vgraditi termostata(peč neprestano ogreva kotel, tudi če je en mesec lepo), ter števca na cisterno ali gorilec razmišljam, da se bom začel ogrevati na elektriko. Do kurilnice nimam dostopa, tako da ne vem nič koliko se realno porabi.

Namreč za lansko sezono sem dobil obračun od lastnika, da smo porabili 1200 litrov kurilnega olja. Stanovanje je veliko 50m2. Meni se to zdi občutno prevelika poraba glede na to da v spalnici ogrevam na 17°C, kuhinja in dnevna na 22°C, kopalnica imam IR + električni radiator. Zidovi imajo dobro izolacijo 15cm stiroporja, vsa okna in vhodna vrata so nova, plastika. Plus tega pa sem se še prehodno jesensko obdobje ogreval na elektriko.


Kaj bi bilo cenovno kolikor toliko ugodno, gledal sem en kup stvari od IR panelov do električnih kaminov, oljnih radiatorjev,... Gledal sem inverter klime, ampak mislim, da mi lastnik ne bo pustil navrtati stene. Malo sem se ogreval za IR, pa sem nekako preveč negativnih mnenj našel, lani sem poskusno segreval z oljnim radiatorjem en teden, pa se mi tudi ni zdela neka huda poraba.

Kakšna pametna ideja? Če bi imel šanso bi se grel na drva, ampak je nimam,..

Lp,
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Samo za primerjavo.... bajta 270kvadratov, lani porabli cca 1800litrov nafte. (ogrevanih okoli 190 kvadratov z radiatorji, nekaj tudi talno gretje, sanitarna voda ogrevana samo pozimi).

Po moje mal služi na tebi s tem kurilcem :D
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Si že kaj razmišljal o zamenjavi stanovanja? Te opcije najema v stanovanjski hiši so daleč najslabše! Poznam primer ,ko je najemodajalka zaračunavala elektriko po cca 80€ za stanovanje 50 m2-tričlanska družina. V bloku pa plačuješ stroške , ki si jih sam narediš. Konec koncev si sam svoj gospodar! Manjša najemnina ni vedno najmanjša glede na stroške!! Drugače pa ne bom zgubljal besed o porabi olja za zgoraj omenjena stanovanja-hiše.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Vsekakor je poraba vsaj faktor 2 prevelika. Sploh, če so nova okna ter takšn aizolacija kot si napisal. Naj ti pokaže račune za nakup olja v lanskem letu oz. letošnjem. Sicer pa lahko vedno menjaš najemodajalca, ker to je požrešnost.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Ja in kakšna bo razlika z vsemi električnimi ogrevali? Kako boš ti njemu dokazal, da nisi porabil niti kapljice olja, ko ti bo prinesel račun za 1500? Kaj boš radiatorje ven snel ali kaj? Edini, ki mu boš kaj dokazal, boš ti sam, da te tip resnično prenaša naokrog.
Torej, da preprečiš ta neizogibni dogodek ti preostane dvoje:

1. Se izseliš čimprej, kot so ti že ostali predlagali, ker tip je navaden oderuh,
2. Ga soočiš s tem in ga postaviš pred dejstvo, da naj že zrihta števec. Ker pa si najbrž to že poskušal pa ti ni uspelo, sicer ne bi vsega tega pisal, smo pa spet pri prvi točki.

Daj že uštekaj, da ne moreš igrati igre in ostati pri pozitivni nuli ali dobičku z nekom, ki igra na nepošten način.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
V hiši so 4 stanovanja. Ta peč bi naj ogrevala samo stanovanje, kjer stanujeva midva z otrokom, ter čez kako leto še eno, ki pa še ni narejeno. Eno ima svoje ločeno peč na olje, eno pa se ogreva na elektriko, nima radiatorjev. Tako, da če ni kaj drugače zvezano se lahko peč preprosto ugasne.

Seveda iščem drugo stanovanje (če se slučajno pojavi kakšna boljša varianta), vsaj dokler si ne bova mogla privoščit zakreditirati pa iti na svoje
confused-1.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
toti te lupi kot " MAJMUNA " (oprosti na izrazu ,ampak tako se reče ) .ne vem kako imata sklenjeno podnajemniško pogodbo ,vendar obstajajo tudi za te izkoriščevalce sankcije. ker se sam ogrevaš na to peč ti naj omogoči dostop do kurilnice če ne pa mu ne plačaj kurjave ,ker to kaj ti plačuješ je dosti ,dosti preveč.Kako ima ta izkoriščevaleč narejemo v kurilnici pa sam bog ne ve. PERDLAGAJ MU DA BOŠ SAM SKRBEL ZA NAKUP OLJA -ČE NE PA SE ČIMPREJ IZSELI .DRUGO TI NE MOREM SVETOVATI ,ČE NE BOSTA NAJDLA SKUPNEGA JEZIKA. DA PA KUPUJEŠ SVOJE RADIATORJE ALI KAJ PODOGNEGA PA SE MI ZDI BREZ VEZE SAJ TU NI NIČ TVOJEGA,PA BOŠ RABIL SOGLASJE LASTNIKA PA SI ZOPET TAM KJE SI !!
jezen.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.543
9.227
113
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
V hiši so 4 stanovanja. Ta peč bi naj ogrevala samo stanovanje, kjer stanujeva midva z otrokom, ter čez kako leto še eno, ki pa še ni narejeno. Eno ima svoje ločeno peč na olje, eno pa se ogreva na elektriko, nima radiatorjev. Tako, da če ni kaj drugače zvezano se lahko peč preprosto ugasne.

Seveda iščem drugo stanovanje (če se slučajno pojavi kakšna boljša varianta), vsaj dokler si ne bova mogla privoščit zakreditirati pa iti na svoje
confused-1.gif
Če je tako je zadeva enostavna. Pred kurilno sezono mu povej, da ne rabi kurit, ker se ne boš ogreval na kurilca. In glede na to, da naj bi se kao samo ti ogreval, ne bo smel imeti nobenih težav s tem. Če jih ima, potem veš, da te vleče ko majmuna in mu povej, da se boš letos ogreval zastonj. Pa še s tem te bo nategnil, ker plačat bi moral največ 300-400 litrov na sezono. Če bo še vztrajal pa kot so povedali zgoraj: števec in se potem deli. Pa seveda dostop do kurilnice.
Pa čim bolj zrihtaj in upam, da čimprej dobiš neoderuhe za najemodajalce. Takšne pras.ce je treba sam razbit. S to cifro sem prepričan, da se je sam lepo v celoti ogreval, tebe je pa nategnil, da si mu poleg najemnine še ogrevanje plačal. Pa če dobiš kakšno drugo stanovanje bi mu jaz še kakšno inšpekcijo obesil na vrat, če je le možno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Ob 15 cm izolaciji, navedeni kavdarturi in nastavljenimi stopinjami poraba nikakor ni realna. Taka poraba ob tej izolaciji je kvečjemu za celo hišo (cca. 180 kvadratov).

Sam bi, če izolacija res drži....šel na el. ogrevanje (magari brez klime) ali kot že rečeno zamenjal stanovanje.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Grem na el. ogrevanje, ker nekako se ne da dogovorit za števec in termostat na obstoječem ogrevanju. V kopalnici IR že imam prav tako imam v spalnici 2kw el. radiator (premičen), ki sem ga uporabljal v prehodnem obdobju, sedaj bom pa kupil še enega 1,5-2kw za dnevno sobo, ki jo imam združeno s kuhinjo. Prebral sem X komentarjev uporabnikov o različnih proizvajalcih in nekako prišel do zaključka da ne mislim investirat velike vsote v stanovanje, ki ni moje. Tako bom nabavil električni radiator Ensto Beta EPHBM20P ali pa Konvektor ATLAS EKO 2000. Prvi ima 5 let garancije, medtem ko ima drugi le eno leto, ima pa LCD nadzorno enoto, s katero lahko nastaviš režim delovanja. Moram še malo prespati,...

Drugo stanovanje sicer iščem, ampak v SG je ponudba nikakršna
confused-1.gif
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.600
70
48
Pa malo poglej, kakšno imaš priključno varovalko.
Da ne bo potem joka, ko bi vključil oba radiatorja, bojler, pralni stroj, ... pa ne bo zneslo.

LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.543
9.227
113
Pa si se z najemodajalcem dogovoril za to, da ti ne bo računal ogrevanja? Da ti ne bo potem konec sezone spet izstavil račun.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Pa si se z najemodajalcem dogovoril za to, da ti ne bo računal ogrevanja? Da ti ne bo potem konec sezone spet izstavil račun.

Sem se dogovoril
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Pa malo poglej, kakšno imaš priključno varovalko.
Da ne bo potem joka, ko bi vključil oba radiatorja, bojler, pralni stroj, ... pa ne bo zneslo.

LP

Varovalke imam 3x20A, faze so mislim da kar OK razporejene po stanovanju. Mislim da to nebi smelo biti problem.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Peč greje kotel ves čas, ker se na ta način verjetno segreva voda...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.543
9.227
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Peč greje kotel ves čas, ker se na ta način verjetno segreva voda...
Mnjah, tako imas narejeno, ce je salabajzer delal, sicer poleti kotel segreje zalogovnik, pa imas potem par dni mir.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Pa si se z najemodajalcem dogovoril za to, da ti ne bo računal ogrevanja? Da ti ne bo potem konec sezone spet izstavil račun.

Sem se dogovoril
Probi se zmenit, da dasta na papir. Pa zgovori se, da se na papirju ti zavezuješ, da se ne boš ogreval na kurilca hkrati pa dodaj, da on od tebe ne bo nič terjal.