Nedelovanje/nepravilno delovanje polnilnih postaj

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Ja, to bi bilo smiselno. Nč, najboljš da enkrat probam
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hvala za info. Sicer sem že nekaj mesecev nazaj bral, da je ni, ne razumem pa, zakaj so jo umaknili, ker lokacija je bila res fina.

Drugače pa tudi polnilna postaja na Igu, pri Zdravstvenem domu že vsaj kakšen mesec ne obratuje. Na polni.si piše, da je izključena iz obratovanja, pa mi nihče ne zna povedati, v čem je problem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Uganete, kaj je se bedneje od tega, da prides do polnilne postaje in le-ta ne dela?

To, da prides do polnilne postaje in le-ta dela, prikljucis avto na polnjenje, avto se zacne polniti in odides za eno uro in pol po nakupih, potem pa se vrnes do polnilne postaje, kjer opazis, da se je avto polnil le pol ure, ker je polnilna postaja vmes crknila, na polnilni postaji pa vidis izpis 'NAPAKA POSTAJE'.

Preostanek poti, za katero sem mislil, da bomo od celjskega CityCentra naredili na elektriko, smo naredili na bencin.

Polnilna postaja je od nam ze znanega proizvajalca polnilnih postaj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Fantje, lepo da ste pionirji, a ko tole berem, me mine vsako veselje do EV.

Zdaj pa vprašanje: a ima Tesla, z vso svojo tehnologijo, prikaz statusa polnilnic in izračun do katere še prideš in ali je prosta?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tesla ima izracun, ki ti prikazuje, s kaksnim SOC baterije bos prisel do cilja in ti tudi predlaga hitrost, ce nls trenutno ne bi uspel priti, nika pa se podatkov o statusu SuperChargerjev.

Ibiza, tudi jaz govorim ze dooolgo casa, da te, nezanesljive polnilne postaje, delajo vec skode, kot koristi e-mobilnosti. Ce ves, da je ni, potem vsaj planiras pot temu dejstvu primerno.
Ce te pa postaja takole nategne, potem pa izvisis po dolgem in pocez ce imas cistega BEVa in si odvisen od nezanesljive polnilne infrasfrukture.

Plug-In hibrid je, vsaj v Sloveniji, se vedno najboljsa izbira, razen ce imas EV z dosegom za tja, tja, tja,... in nazaj z enim polnjenjem.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne razumem, kaj želiš povedati.

Štrom imam v garaži in primarno polnim tam. Za na daljše poti imam pa tudi bencin.

Trenutna statistika je 90% EV, 10% ICE, torej cca. 90.000km EV, 10.000+ ICE.

Razen če si kaj drugega mislil.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Kotnikova, pred Elektrom, meni ni polnila niti navadno niti na tisti ekstra priklop. sicer je tam večkrat parkiran nek Smart, ampak ne vem, ali njemu polni ali ne - meni ni, ko sem na navadno vtičnico priklopil, mi tisti adapter na kablu ni kazal nič ...

na postajališču Barje na južnji ljubljanski obvoznici pa sem polnil brez problema, edino enega čeha sem moral spoditi ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Naceloma je vklopljen roaming med karticami (elektro ljubljana, elektro maribor, petrol) in bi aktivacija morala delovati. Dizzy, kaj pa ti je pisalo na displayu, ko si prislonil kartico?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No super. Ko sem imel na izposojo lani Novembra i3 še ni delovalo pa sem pri feriju namesto da bi šel na pir, preklopili na bencin.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Naceloma je vklopljen roaming med karticami (elektro ljubljana, elektro maribor, petrol) in bi aktivacija morala delovati. Dizzy, kaj pa ti je pisalo na displayu, ko si prislonil kartico?
Roaming je (na hitrih od začetka zaračunavanja sicer kolikor vem elektrove kartice ne delajo več, če nimaš podpisane pogodbe za plačevanje stroškov ali nekaj podobnega), ampak se zna kdaj zataknit. Se mi je že zgodilo, da je z eno kartico delalo, z drugo ne.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Res je. Tudi jaz sem za svojo kartico moral klicati na Etrel, da so vključiti roaming. Ampak, to je zato, ker jo imam še od pamtiveka.
Nove bi morale imeti roaming vključen že privzeto.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
S kartico od elektra ali katero drugo?

v bistvu sem se pozanimal pri varnostniku tam, kakšen je sistem, koliko časa sem lahko tam in podobno, spotoma mi je še povedal, da se moram registrirat in da ne potrebujem nobene kartice. tako da nisem uporabljal nobene kartice, edino registriral sem se na spletu - mogoče zaradi tega ni delalo?

po drugi strani pa je normalno vse izgledalo, napisalo, naj priklopim avto, sem priklopil, ampak polnjenje nikoli ni steklo ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ce se registriras po spletu, si tam vpisal svojo mobilno telefonsko stevilko. Ce kartice nimas, polnilno postajo aktiviras za polnjenje s poslanim SMSom s telefona. Navodila z vsebino smsa in kam poslati pa so napisana na poknilni postaji.