Navigon 40 Premium

emil99

Zelenc'
17. jul 2009
10
0
1
Pozdravljeni!

Kupujem Navigon 40 Premium. Sedaj sem imel Garmina 265, pa mi grafična podoba nekako ne sede, pa tudi ostale stvari mi niso všeč. Ali imate kake izkušnje s serijo 40, kartografijo, težavami, TMC.....

Se zahvaljujem za posredovane informacije - da se mi ne bo potrebno ukvarjati z vračilom naprave....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Za

Navigon je eden izmed večjih proizvajalcev GPS-navigacijske opreme, a pri nas se nikoli ni prijel in prevzel večjega tržnega deleža. To, da mu ne uspeva, ne preseneča, saj to ni uspelo niti v svetovnem merilu drugemu največjemu, podjetju TomTom. Navigon je letošnje poletje pomladil svojo produktno linijo in hkrati spremenil oznake modelov. Po gledanju dolgih in kompleksnih številk bi lahko rekli, da so poimenovanje dodobra poenostavili, saj bodo imeli kmalu le tri družine izdeljov − razvrščene po velikosti. Ogledali smo si srednjega predstavnika s 4,3-palčnim zaslonom, model 40 Premium. V družini 40 obstajajo štirje modeli, ki se razlikujejo po funkcijah (Easy, Plus, Premium in Premium Live). Navigonov uporabniški vmesnik je čist in preprost ter v celoti v slovenščini. Šele ko se s prstom dotaknemo zaslona, se vklopijo meniji in prikazni gumbi, ki so nam na voljo. Premikanje in uporabljanje z napravo je preprosto in hitro. Hitre menije lahko nastavljamo po želji. Naš Premium je poleg glasovne navigacije in glasovnega oznanjanja prometnih informacij TMC (kar deluje tudi v Sloveniji), omogočal še brezročno telefoniranje bluetooth. Vozniku je v pomoč tudi funkcija pomočnika aktivnega pasu, ki pred večjimi križišči oz. avtocestnimi razcepi grafično pokaže table in ceste in nam pomaga pravočasno razvrstiti se na pravi pas. Med zanimivimi funkcijami sta še opozarjanje na prekoračitev dovoljene hitrosti in prikaz parkirišč v bližine trenutne lokacije. V navigacijo lahko shranjujemo tudi lastne interesne točke, ki jih razporejamo v eno izmed treh, z enim pritiskom na zaslon hitro dosegljivih kategorij. Navigacija nas je vodila zanesljivo, v vsaki generaciji pa opažamo dodatne finese v vodenju. Navigon 40 Premium tako prilagaja izbiro poti glede na to, kak voznik ste, a funkcija začne pravilno delovati šele po nekaj deset prevoženih poteh. Zanimiva funkcija je tudi ta, da lahko na poti do cilja parkiramo in to označimo navigaciji − ta pa nas bo naprej vodila kot pešca in si hkrati shranila položaj parkiranega vozila za enostaven povratek. Za večja evropska mesta ima navigacija vgrajene tudi realne posnetke cestišča in razvrščanja ter 3D-stavb. Verjetno najboljši stvari pa sta možnost brezplačne osvežitve map v roku 30 dni od nakupa naprave, nato pa še dve leti 80 % popust pri nakupu novih zemljevidov! V kompletu je priloženo še kompaktno držalo za montažo na vetrobransko steklo in avtomobilski 12 V napajalnik.

Proti

Slovensko glasovno vodenje je prepuščeno res zdolgočasenemu ženskemu glasu. Pokritost Slovenije je z vgrajenimi Navteqovimi zemljevidi odlična, a še vedno ne 100 %. V v manjši vasi v okolici Ljubljane smo sicer našli vse hišne številke, a mnogo jih ni bilo točno lociranih. Zaslon naprave je v primerjavi z nekaterimi konkurenti medel, verjetno je kriva na dotik občutljiva prevleka.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
mojega 3310 max sem nagradil na 40 plus in deluje super. Ma neke nove funkcije pa tunel kaže in podobne variante. Mam tud 40 premium samo se mi ne da zajebavat več z nadgradnjo