Navigon 70 Premium - best buy ?

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
Pozdravljeni,

Za teto kupujem eno GPS navigacijo, kjer je pomembno predvsem:

- preprosta uporaba
- lep, pregleden vmesnik
- slovensko vodenje in slovenski meni
- čimboljša pokritost Slovenije, tudi Avstrije in Hrvaške
- opozorila o prekoračeni dovoljeni hitrosti
- TMC - če to v Sloveniji dejansko deluje ?
- če je možno dodajanje vmesnih točk

Bluetooth, multimedijske vsebine niso pomembne, važno da navigacija vsebuje zgoraj naštete postavke.


Sam sem malo gledal, pa nad Garmini nisem posebej navdušen, tale Navigon pa mi deluje kar zanimiva zadeva. Me pa zanima, katere karte uporablja in kakšna je pokritost napram Garminu (kjer je pokritost v SLO verjetno najboljša) ?
Sam imam na Androidu iGo, pa je zadeva kar kewl, kateri pa sicer uporabljajo iGo zemljevide - Mio, Navon, kakšnega posebej priporočate?


Skratka, hvala za pomoč pri nakupu!


-
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Garmin in Navigon uporabljata enake zemljevide = Navteq, Gramin je pred časom tudi kupil Navigona
smile-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
"Garmin in Navigon uporabljata enake zemljevide = Navteq, Gramin je pred časom tudi kupil Navigona"

Ok, torej je pokritost enaka ... tudi kar se tiče Adria regije?

"Malo dodaš € pa vzameš garmin nuvi 2460LT ki je zaenkrat med najboljšimi modeli ."

Pravkar razmišljam da je mogoče že 200€ preveč za kar se rabi, sedaj tuhtam o NAVIGON 40 Plus za 139€ + 2leti updejtov + torbica

"Za ta denar dobiš 3 ne-garmin naprave, ki so v tem oz. višjem rangu strojne opreme. Pokritost na enakem nivoju...In ja, ciljam spet na WayteQ+ iGO primo."

Če bi kupoval zase bi verjetno bil med glavnimi favoriti, za teto pa potrebujem res trotlziher zadevo out of the box ...


Kakšno imate sicer mnenje o NAVIGON 40 Plus za 139€ ?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Dobra, solidna navigacija, ravno sedaj so prišle Q3 2011 karte ven tako, da je posodobljeno.....pa cena je super....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bivša juga ne blesti ravno po pokritosti in to je še vedno problem vseh navigacij, z izjemo Garmina in iGO, ki za to regijo uporabljata lokalne proizvajalce. (AdriaRoute/Topmap)
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Navigon 70 Premium ni več dobavljiv - podjetje Garmin je kupilo Navigon in ukinilo proizvodnjo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Navigon 70 Premium ni več dobavljiv - podjetje Garmin je kupilo Navigon in ukinilo proizvodnjo.
Predlagam ti ADAC atlas, trdo vezavo.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Ma to ima moja punca...ona gre na sigurno...vzame papirnato obliko in to je to...jaz pa bi kupil eno navigacijo ki je ok pa ne vem kaj naj...do zdaj sem navigiral z gsmom...nokia zemljevidi...............Kak predlog mogoče?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če navigacije ne potrebuješ pogosto, in če je tvoj vid še dokaj dober, potem ti predlagam, da si ne delaš stroškov po nepotrebnem in si pač na svojo Nokio namestiš Garmin XT in uporabiš AdriaRoute za Slo in ex-yu, če pa greš v EU pa lepo naložiš City Navigator 2012.30, ki je ravnokar izšel. Torej Garmin XT te bo prav tako pripeljal do cilja, kot "ta veliki".
wink-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Kot pravim...sem hotel naročit tega navigona...zdaj pa ki jih ni pa sem šel po forumu brskat in vidim da je menda prav prišlo da ga ni in bi naročil WayteQ x990 + Sygic Aura navigacija.....sicer zgleda ok...tudi mnenja pišejo da so ok.....se pa ne spoznam nič.

Res da sem rabil navigacijo na E71 in potem na C6 samo ko sem bil na Dunaju je imel gsm fleše...ni uspel tako peljat kot jaz in je zamujal...pa tudi po Munchenu je bil problem...ko sem stal se je kar obrnil za 180 stopinj in me kazal nazaj...sem ga moral večkrat spregledat in vozit na logiko da se postavljal prav. Imam pa tudi Garmina XT na E71,samo imam raje navigacijo od nokie.

Zato pa bi zdaj prešel na normalno navigacijo...pa da je pokrita kot nokiini zemljevidi...mi služi ok za kar rabim ta pokritost.

Upam da je moja izbira pravilna...bi vzel kar naloženo ,ker nimam časa se ukvarjat z nekim ekstra nalaganjem programov.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Ravno berem od prve strani.....sem že navdušen....vidim je super zadevica....mislim da bom kar naročil...samo da preberem še do konca.