Navigon 40 plus

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Od včeraj smo pri naši hiši "ponosni" lastnikiu omenjene naprave. Ker mi vrag ni dal miru, sem ga moral sprobat takoj.
In takoj je sledilo razočaranje. Uporabniški vmesnik ni ravno biser intuitivnega pristopa k stvari, ampak nekako nam je uspelo vnesti naslov ob sotočju 10 v LJ. Pot smo začeli od Cityparka. Zadeva je dokaj dobro vodila do križišča z Zaloško. Že pred križiščem je mašina kazala nekam sumljivo malo metrov pred levim zavojem. Zakaj je bilo tako je bilo jasno takoj ko smo prišli do novega gradbišča ob grubarjevem kanalu. Biser od navigacije je hotel, da se peljemo čez most za pešce. Ta most ni bil nikoli uporabljan kot most za vozila. Seveda nisem upošteval navodila in sem šel naprej. Naprava je potem lepo vodila skozi štepanjo vas in po drevoredu. Na koncu pa se je spet zalomilo. Namesto, da bi nas vodila na park plac ob cerkvi (no, ob ciljnem bloku), ali pa na parkplac za blokom, nas je spet hotela peljat na peš pot, ki pelje ob ciljnem bloku (in potem čez prej omenjen peš most, seveda z druge strani). Je pa bil cilj postavljen na sredi bloka, torej tam kjer je vhod z naslovom ob sotočju 10.
Sem si mislil prav, poskusimo še en naslov, mogoče je tole samo en lapsus, jebat ga se pač zgodi .... In smo bili pred novim podvigom - kako vnesti nov naslov. Vse kar sem poskusil me je vodilo samo do vmesnega naslova, nikakor se nisem prebil do opcije"nova destinacija" ali kaj podobnega. Tudi papirnata navodila niso bila v pomoč, on line navodila pa pač niso bila dosegljiva. No, zadevo smo potem rešili z izklopom naprave in ponovnim vklopom. Vnesemo nov naslov (blizu) - Bilečanska 4. In spet, mašina nas je super vodila do zavoja v levo, ko je spet hotela da peljemo po peš poti do bloka, pet/deset metrov naprej pa je odcep levo , ki je seveda prava pot za avtomobile.
No, dve napaki ena za drugo pa že nista več samo lapsus, sploh ker gre za ceste stare kolikor so stara naselja. A mi lahko kakšen mojster prosim razloži v čem je stvar? Ker kolikor berem zadeve tule je navigon dobra stvar, tudi nekaj recenzij sem prebral za 40 plus in se nihče ne pritožuje nad njim.... mene pa omenjeni lapsusi strašno motijo.
Zdajle grem brat še online navodila da vidim kako se vnaša novo destinacijo. Če ne bom zadovoljen, gre mašina nazaj in vzamem garmina ...

Aja, preden vprašate - ja, nastavljen je bil profil avtomobil in ne pešec ali kolesar. In ja, zavedam se da tale prosti spis ne bo veliko povedal nekomu, ki ne pozna štepanjca, upam pa da se da razbrati bistvo problema.

Večno hvaležen za kakšen namig...
nahrung002.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Hmnja ..., naj me vrag ....

Ravnokar sem se vrnil s poskusne vožnje in zdaj sem lahko brez problema dostopal do opcije za spremembo cilja. Včeraj ta ista pot ni "prijela". V čem je stvar?

Zdaj sem ravno prav razpizden, da bom šel preverit še iste poti kot včeraj (mogoče pa vseeno ne bom vračal mašine).

V čem je stvar z nakupom s strani gramina?