Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

I

Izbrisan uporabnik #488

Pri čangšlangu 7" zna bit problem samo ekran, ki praviloma ni dovolj svetel.
Ostalo je itak ukradeno.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Hvala Janch za prijazen odgovor.

Če bi se ti moral odločit za eno napravo (od teh ki si jih naštel), kaj bi izbral?
Se ne spoznam na garmin sceno, ampak ali se lahko na te naprave nalagajo tudi "nekupljene karte, torej iz pašnikov...
smile-1.gif
....
Je to kompleksno opravilo
wink-1.gif


Popotnik, o kakšni ceni govorimo, saj lahko je tudi 6"...

Snecer, kitajska roba odpade, mora biti nekaj preverjeno, da deluje brezhibno, vse dni v tednu, več ur na dan, nekaj let...

Hvala

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pravi, da Android tablica ne pride v poštev..(čeprav bi se jaz osebno odločil ravno za to opcijo)

@gregorv
jaz lahko pišesem samo na podlagi teoretičnih izkušenj, kako pa se katera naprava obnese v praksi, pa žal nebi vedel. Vem samo, da je skupni imenovalec vseh naštetih opcij (razen Tomtoma) map prvider Navteq (po novem Here), tako da vse navigacije obdelujejo iste podatke. Razlike so samo v cenah samih naprav, naštel pa sem ti jih v prejšnjem mailu - od najdražje do najcenejše opcije (približno)
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Snooper navigacija, prvič slišim za to firmo
Ali res velja vse to kar je zapisano na zgornjem linku....?
Kakšne so razlike med D8500, S6400, S8000?

Janch, samo android tablice verjetno niso zasnovane da npr 5 dni v tednu 12 ur na dan poganjajo navigacijo.....? Pri tem imam v mislih pregrevanje ipd...

Za katero tablico bi se ti odločil v povezavi z android navigacijo, predvidevam da igo?

Hvala

LP
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
glej, v nobenih navodilih katerekoli tablice še nisem videl opozorila, da ne smeš gonit navigacije, igre oz katerega koli programa več ur oz da bi bilo to kakor koli omejeno..pa tudi novejše tablice imajo 3x zmogljivejše procesorje in ostalo strojno opremo, kot namenske WinCE ali Linux based PNA naprave, kar pomeni, da navigacijo procesirajo še bistveno lažje in hitreje. Je pa res, da je razlika ali kupiš kakšno no-name kitajsko tablico za 70 eur, kot pa kašno kvalitetno tablico kot je recimo Galaxy tab ipd. Na Androidu lahko furaš iGO Primo ali Sygic Truck. Torej nisi omejen zgolj na 1 software, tako zase lažje ugotoviš, kaj ti bolj leži oz kar te bolje zadovolji..Android je sedanjost in predvsem prihodnost, vse ostalo bo history prej ali slej. To je sicer moje mnenje, morda se motim.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Android navigacijo uporabljam okrog 2 leti 5 dni v tednu po 15 ur na dan in ni nikoli nobenega problema kar se tiče pregrevanja in tudi nasploh je to sedaj po moje prva in edina izbira za navigiranje. Vso podporo pa imaš tukaj na forumu
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Saj ni problem v pregrevanju ampak, da tablica deluje samo na baterijo.
Pri novi še gre, pri malo starejši in z oslabljeno baterijo pa ne.
Problem se pojavi, ko se baterija izprazni in moraš najprej nekoliko napolnit baterijo, da se sploh android zažene
v tem času pa ne moreš uporabljati gps, ker je prevelik porabnik in tablica takoj ugasne, æe zaženeš navigacijo.

Testirano na Goclever.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Hja, jaz imam aparat nonstop na polnjenju, avtonomija baterija je bolj slaba, tako da se sploh ne grem igrat brez napajanja.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
OK, tablica naj bo
smile-1.gif
, katero 7" pa priporočate, da ni poceni kitajc in da ni najdražja, torej zlata sredina....

Seveda je jasno, da je potrebno poleg tablice dokupit avto polnilec in jo imet na polnilcu med 10...urno vožnjo.....

Še nekaj, ali se pri igo da nastavit višino in težo tovornjaka, da potem to navigacija tudi upošteva pri izračunu poti?

Hvala

LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Seveda se da. Drugo vprašanje pa je, če ima karta podatke o max višini za dotični podvoz. To velikokrat ni primer.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
glede tablice, verjetno je najbojša izbira google (asus) nexus 7 2013 iz amazon.de za 221 eur (pošt. vključena).
če se motim, me popravite

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, to je top tablica gor pa daš Primo in Navteq karte, ki podpirajo tovornjakarske zadeve.

screenshot2014-03-17-13-.png
screenshot2014-03-17-13-.png

screenshot2014-03-17-13-.png
screenshot2014-03-17-13-.png

screenshot2014-03-17-13-.png
screenshot2014-03-17-13-.png
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi, samo ne pa kitajske tablice kupit, tam gori sem videl en link. Tiste se je treba v velikem loku ognit.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ja res je, FSP lahko povzroča nepotrebne "ovinke" zato tudi sam odsvetujem nalaganje tega dodatka. Vse te pametne novodobne funkcije se dejansko v praksi ne obnesejo najbolje..Brez problema lahko pobrišeš te dodatke, popravki v sys niso potrebni.

@Janch, kaj če namesto brisanja .fsp datotek narediš sledeče:

Meni -> Več -> Nastavitve programa -> Promet -> Odkljukaš Zgodovina prometa

Torej, ali je to po efektu = Brisanje datotek FSP?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Niti ne..Kako bi to opisal..FSP so "nespremenljivke" torej nekako fiksno določeni parametri za prevožen čas v nekem določenem odseku ceste/mestne vpadnice/ v določenih časovnih okvirih (globalno gledano), medtem ko pa je funkcija "zgodovina prometa" vezana izključno na trende tvojih potovanj. Tako nekako.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Aha, hvala, sedaj razumem. Narobe sem si predstavljal. Namreč da je Zgodovina prometa pravzaprav statistika hitrosti prometa v določenih dnevih in urah. To kar je fsp, če prav razumem.
 

Podobne teme