Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Na evo sem že zafrknil

Še eno vprašanje, je nujno registrirat napravo in potem upgrejdat zemljevide ali lahko to kako zaobidem - registracijo
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ni potrebno registrirat, samo zaženeš GE ali Map updater in ti prenese.
Zadnje ti pa očitno noče prenest, ker je napaka za tunele.
Če pa probaš z mapupdater pa bi moral normalno skozi spustt update.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
popotnik, izredno sem ti hvaležen za vse. Še danes ti ne dam miru
smile-1.gif
Hvala (map updater tudi ne ponudi prenosa)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Map updater ti ne ponudi možnosti v levem spodnjem kotu za drugo možnost nalaganja?

Potem ti pa še edino preostane, da napravo registriraš in preko mygarmin preneseš trenutno ali predhodno verzijo kart ali pa, da se malo popaseš za trenutno verzijo kart in potem Januarja preneseš normalno iz strežnika.

p.s.
Meni je včeraj normalno spustil prenos za dezl560, ko sem ga nalagal kolegu.
 

feliche

Pripravnik
20. jan 2014
39
0
6
Ljubljana
Razlike v času v različnih navigacijah:

Izhodišče: Ljubljana - cilj: Karlsruhe

Google maps: 709 Km, 6 ur 41 minut
Navigon: 708 Km, 6 ur, 7 minut
Garmin 2495: 709 Km, 6 ur, 20 minut s pripombo - 6 minut zamude

iGo Primo Truck nastavitve: 709 Km, 10 ur, 43 minut - omejitev hitrosti na 80 Km/h brez dodatnih nastavitev
Sygic Truck nastavitve: 706 Km, 8 ur, 44 minut - nastavitev največja dovoljena hitrost 90 Km/h
Sygic Truck nastavitve: 706 Km, 9 ur, 42 minut - nastavitev največja dovoljena hitrost 80 Km/h

Kako je možna razlika ena ura pri Truck variantah. In kateremu izračunu verjeti, tudi za OA

PS: Moram preveriti še Dezl 760, ko se vrne s poti.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Odvisno od map providerja. Za iGO in Sygic sta za tovornjakarje na voljo tako Teleatlas kot tudi Navteq. Vprasanje je najprej, katere zemljevide imas dejansko v uporabi za doloceno navigacijo.
 

feliche

Pripravnik
20. jan 2014
39
0
6
Ljubljana
Hmm pri kartah nt,2013.09 je v content.info opcija - truckAttr=yes
medtem ko je v ta.2013.06 v content.info opcija - truckAttr=no

Tko, da predvidevam, da imam za tovornjak "nt", če pa daš kakšen link na ZS tudi za "ta" truck Attr= yes, pa ti bom hvaležen.
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
Da malce obudimo zadevo:

Dezl 560 (predelan) nuvi deluje dobro, hitro preračuna...mogoče je malo bol obremenjen pri računanju dolgih rut.
Drugače pa OK. Mogoče bo delal bolše ko se bo malce ogrel čez teden,konec drugega edna bom malo bolj podrobno poročal kako je uspela predelava.



Nuvi 465 ( predelan ) deluje zelo dobro, res da zmeraj z novimi smučarskimi kartami z visokogorskih pašnikov.

Drugače pa deluje zelo dobro tudi Becker revo2 na navigaciji becker. Hitro natančno, skratka super zadeva.

Gre pa tudi zahvala popotniku za pomoč in trud pri predelavah!
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Tovornjak je moj dom, navigacija (Xtab 50) pa najboljša prijateljica, s katero se marsikdaj kregam, saj hoče levo, jaz pa naravnost. Nekaj pa sem opazil, namreč v novih/novejših kartah je dodatek "FSP" Smart route profile, s katerim naj bi navigacija preračunala naoptimalnejšo pot glede na čas oziroma dan v tednu. Meni je zelo moteča, saj me je npr iz Hamburga peljala namesto po "7"ki na "39"ko potem pa po nacionalki nazaj na "7"ko. To je samo eden od primerov, ko v različnih časovnih terminih spremeni pot.
Zanima me, ali lahko samo zbrišem ta dodatek v mapi ali je potrebno še kaj drugega, naprimer poseg v sys?


Lep pozdrav vsem in vnaprej hvala "gurujem" in "prezidentom" za trud.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja res je, FSP lahko povzroča nepotrebne "ovinke" zato tudi sam odsvetujem nalaganje tega dodatka. Vse te pametne novodobne funkcije se dejansko v praksi ne obnesejo najbolje..Brez problema lahko pobrišeš te dodatke, popravki v sys niso potrebni.
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Dober dan

Katero napravo z čim večjim ekranom priporočate, ekran bi naj bil cca 7".
Šofer tovornjaka sedaj uporablja staro garmin navigacijo z zelo majhnim ekranom. Rad bi kupil nekaj večjega.
Seveda išče najbolše razmerje cena/kvaliteta.

Hvala za vaše odgovore.

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moj glas gre k poceni 7' Androrid tablici na katero lahko namestiš Primo, ki ima podporo za tovornjake. Tablico pa lahko hkrati uporabljaš tudi za druge namene (internet, multimedia). Če pa hočeš namensko PNA navigacijsko napravo s podoro za tovornjake, potem jo boš zelo drago plačal (Garmin dēzl ipd).
 

gregorv

Pripravnik
25. mar 2013
72
0
6
Mislim da za vsakodnevno večurno uporabo tablica ni primerna, ni namen tablice da na njej teče igo primo po 10+ ur na dan.
Jaz sem npr poleti uporabljal igo na nexus 4 cca 4 ure in se je aparat ZELO segrel....

Iščem namensko napravo, se dobi kaj pametnega? Lepo prosim za vaše predloge.

Hvala

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem pač išči v tej smeri:

- Garmin dēzl (760LMT, 560LMT)
- Tomtom 7100, 5150
- Navigon (8410, 70 Premium, 6310, 40 Premium)
- Garmin 465
- Garmin Nuvi 205W, 215W in 255W, ki se POGOJNO dajo predelat v model 465
- WinCE naprava, na katero sam naložiš Primo (Wayteq, razni čip šit kitajčki po 50 $)

to sem zaenkrat stresel iz rokava, morda ima še kdo kakšno drugo opcijo.
 

Podobne teme