Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Evo sem našel skin, vseskozi sem ga imel na dosegu prsta ampak sem bil len in se nisem dovolj potrudil. Sedaj so Priljubljene skupaj z oddaljenostjo v kilometrih in s smerjo. hvalahvala
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Ne vem kam naj dam pripombe glede navigacije iGo za tovorna vozila.
Testiram že nekaj mesecev in po zadnji posodobitvi kart je čedalje slabše. Na cesti Drnovo - Celje je omejitev za tranzit nad 7,5t in dovoljeno za lokalni promet. Če imaš destinacijo v bližini Sevnice te vodi po gozdnih cestah. V Radovljici te pelje po Ljubljanski cesti, čez ožino, kjer je verjetno nemogoče priti s tovornim vozilom. Isto je v bližini Velikega Gabra, kjer te pelje čez železniški podvoz, ki je širok okoli 2m.
Vpisan imam kamion 12 t, 4m višine, širina 2,5m in dolžina 8m, brez prikolice.
Karte so Monolit 2013.07, program pa je iGo Primo 9.6.22.297071, skin GjAk_v1.10_Arine-38

Obstaja kakšen boljši program?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
@Drago, tudi jaz bi bil zelo vesel, če točno te probleme preveriš z najnovejšo Navteq karto. Predvsem pa če javiš situacijo.
smile-1.gif


Mimogrede a imaš .ftr datoteko za Monolit 2013.07?

LP
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Pa res, ftr datoteke nimam. Bo treba poiskat
cool-1.gif


Z Navteq kartami se ne bom ubadal. Imam preveč slabih izkušenj z njimi.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Zdravo

Sam uporabljam že vsaj dve leti samo NQ karte z dodanim FTR in moram reči da je zadeva uporabna, le malokdaj te zezne. Res pa je, da v kakšnih manjših krajih, bolj zakotnih, tudi ta možnost ne deluje. Sedaj imam gor na Xtab 50 karte NQ Q2 z FTr, ki so izšle na našem slovensko govorečem pašniku pred cca tednom dni (hvala Yanch), in po prvih poskusih so OK. Morda je malo moteča datoteka, ki upošteva prednastavljene zastoje in ovire, saj te včasih pelje okoli "riti v žep", zato jo bom sam izbrisal.

PS Kolega bi rad Xtab 50, vendra ga ni več mogoče dobiti. Ali kdo ve, kdaj bo prišel kakšen naslednik te igračke (večji, močmejši, hitrejši,...)
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
to sem se tudi jaz spraševal, gled ena to, da je .ftr za 2013.07 prišla skoraj z mesečnim zamikom...

Danes probal na že omenjeni relaciji z dodano ftr datoteko. Ne opozarja več, da je prepovedano za tovorna vozila nad 7,5t NDM. Ima pa druge muhe, o katerih kdaj drugič, ko bom preveril.
 

jan9640

Zelenc'
22. avg 2013
11
0
1
Nisem vedel, v katero temo naj dam to vprašanje, pa bom vprašal kar tu. Kolega si je kupil nuvija 2557 in mu je zdaj žal, da ni kupil kamionskega. Je kakšna možnost, da se ga spremeni v kamionskega?
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Kaj se trenutno priporoča za navigacijo za tovorna vozila? Gledal sem 7" android tablice pa bi gor naložil iGO Primo z Navteq kartami. Uporabljalo se bo predvsem za navigiranje, zato naj ima dober GPS sprejemnik in se ne rabi kakih drugih "bonbončkov". Kakšen predlog?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Na te kamionske navigacije se ni za zanašat. Na svojem Tabu imam nastavljen kamion z nekimi standardnimi nastavitvami (širina 2,5, 12t NDM, 4m višine). Navigacija me vodi po takih poteh, da se ne čudim, če kje koga rešujejo z avtodvigali. V bližini Velikega Gabra je podvoz pod železniško progo, širine 2m. Navigacija te mirno pripelje do tam, kaj pa potem? Šleperja lahko samo po delih dobiš od tam. Zanimivo je to, da tudi prometnega znaka ni nobenega, ki bi že prej opozarjal na zoženje. Bi blo treba kakšnega domačina povprašat o dogodivščinah kakšnih Romunov, ki se izogibajo cestnin. Dostikrat se dogaja, da te navigacija opozarja, da je dovoljen samo lokalni promet, čeprav imaš destinacijo na tej poti. Priporočam ti, da v osebnem avtu testiraš z nastavitvami za kamion. Navteq karte so po Sloveniji za kamione precej slabše kot pa Monolit.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Najbolj ziher je kombinacija navigacije in navadne karte. Če je možno še z google maps preveriš situacijo na cilju in to je to. Kolikor lahko narediš sranja ker slepo zaupaš navigaciji da bi prihranil par €, jih boš gor plačal ko te konkretno zajebe. Sem že parkrat rikvercal ker sem prišel do podvoza kjer še kombi komaj pride, znaka pa nobenega.
priden.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Verjetno ste vsi z družino zanima me pa sledeče:
Lahko namestim na dezla programsko opremo 3.60 da ne bo kakšni težav?
Posodabljam namreč zemljevide in ne bi rad "zašuštral"
 

Podobne teme