navigacija za kolo

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Zdravo,
zanima me, ce obstaja kaksna podobna navigacija za kolesarje kot jih ima garmin? Tisti se mi zdijo predragi. Verjetno drugi ne podpirajo topografskih kart, ali jih tudi imajo? Ima kdo kaksne izkusnje s katerim od IGOtovih programov na kolesu? Vendar ce bi uporabljal avtomobilsko navigacijo, bi tu verjetno naletel na tezavo z baterijo, ki bi bila kar hitro prazna... Torej predvidevam, da bo najboljsa izbira se vedno Garmin Oregon 450. Kaksna pa je kaj pokritost kolesarskih poti pri nas/v tujini?
Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za take zadeve je še vedno najboljša izbira kakšna garmin pohodniška naprava - Dakota, Oregon...daljša avtonomija baterije, topo karte. Res pa je da ima Garmin svojo ceno..
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
boskosi, glede na tvoj odgovor predvidevam, da verjetno ves, kje se da to kaj ceneje dobiti
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo nima nobenih funkcij za kolo, če si izven ceste. Nice try
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne zavajat in reklamirat prosim.

@avtor teme: Imam Dakoto 20 in sem zelo zadovoljen. Sem jo pa dobil lansko leto več kot 100 eur ceneje pri electronic4you. Za na bicikel si brez topo kart mrzel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
za kolo je najbolje symbian telefon pa gor garmin in topo karta.
dobiš telefone ki to omogočajo za male dnare. pa še škoda ti ga nebo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Iz prve roke lahko rečem, da je Nokia E52 recimo dobra izbira, saj ima izredno dolgo avtonomijo baterije, kar je zelo pomembno pri uporabi GPS aplikacije. Ravno Garmin me je rešil v nedeljo, ko sem z biciklom popolnoma zalutal v nekih ormoških vinogradih
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.599
113
za malo po lokalnem šodru je taka varjanta z telefonom zmagovalna. Ko pa si enkrat v gozdu, več kot 2 ure, pa odpade. Ker v gozdu slabo oz. sploh ne lovi, po 2 urah umre, če maš montirano na belanci, če padeš ali te dež dobi je lahko jeba. dobro za kako staro nokio ti dol visi, za kakega fancy 4 inčnega androida pa ravno ne
smile-1.gif

sam se trenutno odločam za nakup take igrače, v končni izbor sta prišla garmin dakota 20 in edge 705. Slednji ima manjši ekran, ni tačskrin, nima kompasa in je starejši model. tak da bo dakota padla. pa ne cen pri nas gledat ker lahko kozlaš zraven. dakota 20 je iz UK za ene 230 z poštnino
smirk-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
strava, pa verjetno tudi katera od zgoraj naštetih, ima opcijo prikaza "global heatmap", torej ti pokaže vse predhodno zabeležene poti drugih uporabnikov. uporabno da vidiš, ali se po kateri poti kam pride ali je slepa, kako pogosto se uporablja neka pot...