Nategatorji !!!!

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
To ni nobeno opravicilo, da zadnji diler "ni vedel", diler dobro ve, kaj kupi in kupi na pol zastonj, nemejebat.press
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Če jaz prav razumem, je ženska pri Planetu kupila avto z 279k km, nato pa ga prodala v Frankolovo z 290k km, ta pa ga je dal potem v prodajo s 167k km.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
od avto frankolovo znajo kr lepi zmazki prit ja. Recimo v pasatu vgrajen motor od a4-ke.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ampak tole me pa res razp***i... VSI vse vedo, VSI o tem pišejo, VSI so s tem seznanjeni...pa kaj sedaj? KAJ se bo zgodilo? NIČ. TOTALNO NIČ.
Res sem razpi**en zdele ....
jezen.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ja tožit ga idi če se ti splača. Pol ko potegneš črto boš mel več stroškov kot te je on nategno. pa še to ni ziher da boš dobil na sodišču kaj.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Kupec prevrtenega verjetno lahko sproži postopek, ker je bil nategnjen.
Prodajalec odiginala pa mislim, da nima več kaj s tem, ker ni oškodovan?!
Zastopi naše pravne zadeve. Vsekakor bi bilo treba posekat prste tistim, ki vrtijo števce nazaj.
10.gif

Pa če je to s pormašino ali računalnikom...
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Kot so meni razlagali naj bi bilo tako. Ko se recimo sproži sodni postopek zaradi goljufije z kilometri (skrita napaka ali stvarna napaka) bi moral avto pustiti pri miru do konca sodnega postopka. Je to res?

Ker če je potemtakem ti avto v tem času zgnije.....
smirk-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik darlev pravi:
Kot so meni razlagali naj bi bilo tako. Ko se recimo sproži sodni postopek zaradi goljufije z kilometri (skrita napaka ali stvarna napaka) bi moral avto pustiti pri miru do konca sodnega postopka. Je to res?

Ker če je potemtakem ti avto v tem času zgnije.....
smirk-1.gif
A ti bi sprožil postopek stvarne napake ali celo goljufije in se še naprej vozil z avtom. Čez 5...10 let, ko bi bili postopki na sodišču končani pa bi prodajalcu vrnil avto in dobil nazaj denar
stupid-1.gif
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik darlev pravi:
Kot so meni razlagali naj bi bilo tako. Ko se recimo sproži sodni postopek zaradi goljufije z kilometri (skrita napaka ali stvarna napaka) bi moral avto pustiti pri miru do konca sodnega postopka. Je to res?

Ker če je potemtakem ti avto v tem času zgnije.....
smirk-1.gif
A ti bi sprožil postopek stvarne napake ali celo goljufije in se še naprej vozil z avtom. Čez 5...10 let, ko bi bili postopki na sodišču končani pa bi prodajalcu vrnil avto in dobil nazaj denar
stupid-1.gif

Ja lej če se vidi datum kdaj so vrteli kilometre ko se avto priklopi na računalnik je vseeno al se vozim še naprej...

Sej lohk da sem zdej bleknu eno neumnost ker ne vem kaj kaže računalnik ko se naredi priklop avta...
grin1.gif


Drugače maš prav....
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Hm...tudi sam kupujem rabljenega. Kaj pa potem vsi po vrsti promovirajo dokazilo o realnih kilometrih?

Kaj če recimo sam spišem to dokazilo v smislu: Dne XXX je avtomobil znamke XXX z ID XXXX imel XXX realnih kilometrov. Prodajalec z vsem premoženjem jamčim za dokazane kilometre in sem jih pred prodajo tudi preveril na pooblačenem servisu.

Podpisane obe strani.
XXX
XXX

Ko model tole podpiše, mora biti res butast da podpiše takšen list. Seveda četudi proda potem z prevrtenimi kilometri in češ da "ni vedel" še vedno lahko podjetje da naprej "ženi", sam pa je prost grehov. Mafija pokvarjena.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Pa za koji jurac vsi nekaj garantirajo prevožene kilometre!! Naj prodajalec garantira, da ni VEČ prevoženih , kot na števcu. Sej sam vidim, koliko je na števcu, mi ni treba nič garantirat, sej nisem slep.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja, lol, saj to je to: prodajalec garantira, da ima avto prevoženih toliko kilometrov, kot jih kaže števec. In dejansko je to res (kot praviš, nismo slepi).

Vsak prodajalec bi moral podpisat, da na avtu ni bil izveden naknaden poseg v število prevoženih kilometrov oz. da je bil števec ponastavljen (ali pač kalibriran) samo, ko je bilo vozilo novo (oziroma je bila nastavitev opravljena tovarniško). Če pa je bil poseg vseeno storjen (recimo zaradi kake okvare), potem se predloži račun oz. dokazilo o posegu v števec (recimo da je očitno, da ima avto več kilometrov). Tudi tu bi se dalo goljufat, ampak bi se število "poskusov" zmanjšalo ...

Kako pa prodajalec preveri, ali so prevoženi kilometri pravi, pa ni moja stvar. On je tisti, bo zaslužil na preprodaji avta ... zato naj celoten postopek izpelje od začetka do konca.

Vse, kar je danes fikcija je lahko jutri pravilo. Če je volja ... (ampak je ni).
evil.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa v izjavo dodati, da v kolikor se izkaže, da kilometri niso Ok, prodajalec plača 50.000eur pogodbene kazni.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
V naši banana republik itak vemo, ko daš denar, nikoli več nazaj, pa se lahko na zobe mečeš. Sej, ko ga čez 3-4 leta prodaš, bo mel ravno prav kilometrov.
 

Podobne teme