Nategatorji !!!!

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Sem misli, da berem tole na Citroen ali pa Renault forumu
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

kaj pa: ce so avto popravili? dvomim, vendar bi bilo (oz je lahko) mozno....
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
gledam malo, madona je enih nategatorjev pri prodaji gradbenih strojev...
bager se 1 teden nazaj prodaja kot slabo ohranjen, danes pr kšeftarju odličen
smile-1.gif
))

Nekaj let nazaj prodajal starejši valjar s tomosovim motorjem za tenis igrišča in prodal za 250€... Drugi dan je bil na avto.netu z nalepko BOMAG s ceno 700€
shocked-1.gif
Da ne govorim kako sem se naposlušal zgodbice o urejanju zelenice...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
A je bil vsaj taprav bomag al rikomag? Drugac pa tukaj doticni prav nateguje... Sem.enkrat au pogledat stroj ce se ne spoznas se nategnes ornk...

Vse odl ohranjen... Kupi za 7 prodaja za 11:))
 

elektron12

Pripravnik
23. apr 2016
134
0
16
Jaz imam eno vprašanje, zakaj se ne naredi neka baza ali spisek nategatrojev, tako bi lahko čisto enostavno preveril ali je določena avtohiša ali prodajalec na tej listi. Zraven bi bile npr opombe kaj je bilo narobe.
Ali kdo pozna avtohišo Vrtin iz Črnomlja?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje zato, ker je ocena nategancije povsem subjektivna.
Recimo nas je en "nategnil" - pravi da sam ni vedel, po dveh mesecih vrnil kupnino. Kaj je zdaj? Je ali ni?.
wink-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Imo je razlog bolj juzne narave in hitrega temperamenta.
Ljudje imajo radi mir v zivljenju.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Citat:
Uporabnik elektron12 pravi:
Jaz imam eno vprašanje, zakaj se ne naredi neka baza ali spisek nategatrojev, tako bi lahko čisto enostavno preveril ali je določena avtohiša ali prodajalec na tej listi.

Zato ker po mnenju tipičnega slovensa ki se zapufa za 10 let za 5 let starega pasata je vsak nakup nateg. Bok ne daj, da na RABLJENEM avtu z 170k km kaj crkne takoj nateg. Sploh pa ko še zve da je prodajalec na njem zaslužo recimo 400€ to je pa itak največji nateg na svetu. In iz tega sledi da bi blo 90% prodanih avtov nateg.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik elektron12 pravi:
Jaz imam eno vprašanje, zakaj se ne naredi neka baza ali spisek nategatrojev, tako bi lahko čisto enostavno preveril ali je določena avtohiša ali prodajalec na tej listi.

Zato ker po mnenju tipičnega slovensa ki se zapufa za 10 let za 5 let starega pasata je vsak nakup nateg. Bok ne daj, da na RABLJENEM avtu z 170k km kaj crkne takoj nateg. Sploh pa ko še zve da je prodajalec na njem zaslužo recimo 400€ to je pa itak največji nateg na svetu. In iz tega sledi da bi blo 90% prodanih avtov nateg.

Previjanje kilometrov pa je nateg, in to večino dela.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
668
45
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik elektron12 pravi:
Jaz imam eno vprašanje, zakaj se ne naredi neka baza ali spisek nategatrojev, tako bi lahko čisto enostavno preveril ali je določena avtohiša ali prodajalec na tej listi.

Zato ker po mnenju tipičnega slovensa ki se zapufa za 10 let za 5 let starega pasata je vsak nakup nateg. Bok ne daj, da na RABLJENEM avtu z 170k km kaj crkne takoj nateg. Sploh pa ko še zve da je prodajalec na njem zaslužo recimo 400€ to je pa itak največji nateg na svetu. In iz tega sledi da bi blo 90% prodanih avtov nateg.

5 let star pasat z 170k je 100% nateg.....
hysterical-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik darlev pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik elektron12 pravi:
Jaz imam eno vprašanje, zakaj se ne naredi neka baza ali spisek nategatrojev, tako bi lahko čisto enostavno preveril ali je določena avtohiša ali prodajalec na tej listi.

Zato ker po mnenju tipičnega slovensa ki se zapufa za 10 let za 5 let starega pasata je vsak nakup nateg. Bok ne daj, da na RABLJENEM avtu z 170k km kaj crkne takoj nateg. Sploh pa ko še zve da je prodajalec na njem zaslužo recimo 400€ to je pa itak največji nateg na svetu. In iz tega sledi da bi blo 90% prodanih avtov nateg.

5 let star pasat z 170k je 100% nateg.....
hysterical-1.gif

Problem je, ker imajo 120-140k na števcu, 170k se marsikomu zdi že veliko.
evil.gif
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Da še jaz napišem kako sem nasedel nategatorjem.

Avto letnika 2005 se je prodajal pri pravni osebi na avto.net. Na začetku je prodajalec povedal, da klima ne deluje, ker ni napolnjena, ker prejšnji lastnik ni uporabljal klime. Spustil je za nekaj evrov in sva se dogovorila, da napolni klimo. Ker klima še vedno ni delovala je spusti še za vrednost rabljenega kompresorja. Avto je bil pisan na fizično osebo. Pravna oseba prodajala za fizično osebo. Prepis smo naredili najbrž z pooblastilom. Ampak to pooblastilo bi moralo biti notarsko overjeno. To nisem prepričan, da je bilo. Najbrž ima pravna oseba tudi veze na "tehničnih pregledih".

Ko sem dal avto na servis je bilo ugotovljeno, da je zanič kompresor, klima hladilnik in hladilnik za vodo motorja. Manjkalo je tudi pol vezne plošče. Dodatno sem pa še ugotovil, da je vozilo imelo lani 30.000 km več prevoženih kot danes.

Govoril sem z obema. S fiktivnim prodajalcem (pravno osebo) in resničnim lastnikom (ga nisem srečal v živo). Prvi se zgovarja na fizično osebo in da če bi to vedel, da ne bi prodajal za drugega in da je to storil zadnjič. Drugi (fizična oseba in družinski prijatelj prvega) se pa zgovarja na prejšnjega lastnika. Naj povem, da nihče ni zanikal vrtenja kilometrov. Samo izgovarnjanje na drugega (torej že predprejšnjega lastnika).

Meni deluje vse skupaj kot ustaljena praksa prodajanja avtomobilov, da jim kupec nič ne more. Kaj lahko naredim? Najbrž nič. Od nakupa je sicer nekaj dni manj kot mesec, ampak ker ga nisem kupil od pravne osebe, se lahko kušnem na rit, ker sem sam kriv, da sem nasedel.

Fiktivni prodajalec je Jure Rebselj iz Novega Mesta.
 
Nazadnje urejeno:

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kupoprodajno pogodbo maš od koga?

Kupoprodajno pogodbo imam od neke starejše gospe. Nikoli je nisem videl. Niti ne na prepisu. Kasneje sem po telefonu govoril z njenim možem. No, vsaj tako on pravi, da je. Tudi njega nisem videl.
 

Podobne teme