Nakup novega vozila?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Kako gre točno zadeva? Prevzamem avto v salonu, grem na tehnični po tablice in plačat cestnino in ostalo, pa k agentu zavarovat, al kako drugače?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Avto prevzameš na koncu, ko že imaš tablice in zavarovanje. V salonu ti pa najprej dajo homologacijo in vse potrebne papirje.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Ok.
Po moji logiki grem potem prvo po tablice in potem po zavarovanje (glede na to, da na polici pise tablica)?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Ok.
Po moji logiki grem potem prvo po tablice in potem po zavarovanje (glede na to, da na polici pise tablica)?
Ne, brez police ne boš mogel registrirat.
tongue-1.gif

Zavarovalnica, registracija in potem veselo vožnjo
cheer.gif
.

Tablico ti bodo pa naknadno na polico napisali.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ko sem jaz kupoval novega, so mi agenta ponudili, kar v avto hiši, s seboj je imel preizkušnje, tako, da sem se iz salona peljal s preizkušnjami in sklenjenim zavarovanjem, obveznim in kasko, na občini sem čez par dni plačal cestnino in dvignil tablice.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ksz.
1. zavarovalni agent v salon
2. s polico in papirji od avtomobila (homologacijo itd.) na najbližjega tehničnega (brez avta, ker nimaš tablic)
3. izbereš tablico, pokneš na avto in srečnjo vožnjo!

off:
kaj pol, je padel novi bravo, al kako?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ksz.
1. zavarovalni agent v salon
2. s polico in papirji od avtomobila (homologacijo itd.) na najbližjega tehničnega (brez avta, ker nimaš tablic)
3. izbereš tablico, pokneš na avto in srečnjo vožnjo!

off:
kaj pol, je padel novi bravo, al kako?

Podobno, mi smo se dogovorili sledeče;

starc se ni hoto zajebavat s prodajo, je šel k renoju, rekel da jim da staro laguno vzame novo,
oni pa mu naj samo uredijo papirje, pride podpisat kaj je treba in to je to.
Ob 9ih zjutraj je predal avto, so mu dali starega kliota, v ponedeljek lahko pride po registriran avto
par podpisov, samo vsede zavergla in lahko pelje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Ok.
Po moji logiki grem potem prvo po tablice in potem po zavarovanje (glede na to, da na polici pise tablica)?
Ne, brez police ne boš mogel registrirat.
tongue-1.gif

Zavarovalnica, registracija in potem veselo vožnjo
cheer.gif
.

Tablico ti bodo pa naknadno na polico napisali.

Pokličeš po telefonu in rezerviraš tablico, št. poveš agentu da ti pripravi polico, potem greš pa pač tja kjer si rezerviral tablico, daš papirje in keš... pol pa sam še tablice nabiješ na avto in je to to...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Registerska oznaka na zavarovalni polici ni strogo obvezna - najbolj važno je, da se na polico zapiše številka šasije.

Torej od prodajalca moraš izvedet št. šasije in komplet opremo ki jo ima avto (zaradi kaska). S tem greš do zav. in skleneš zavarovanje. Potem dobiš pri prodajalcu homologacijski kartonček in račun, s katerim se odpraviš na upravno enoto po reg. tablice. Dobiš tablice, odneseš v salon, montiraš na avto in voziš.

Pa srečno vožnjo
zmaga.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
čestitam.
mislim, da si se dobro odločil, ne glede na to kaj pravijo pametnjakoviči tukaj.
tudi sam bi se odločil podobno, a sem zaradi naraščaja potreboval nekaj večjega.
veliko lepih in varnih kilometrov želim.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Super izbira, trenutno mi je to daleč najlepši "hot hatch", če se lahko tako izrazim, kar jih je na trgu, pa si nisem mislil, da bom to, kdaj napisal, ker mi Kie do sedaj niso bile ravno všeč.
So eni redkih, ki so si upali koncept v skoraj nespremenjeni obliki, spravit na cesto.