Nakup novega prenosnika

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
Hmm, z glossy zasloni nimam nobenih resnih izkušenj. Ampak že to, da v zaslonu vidim ostre odseve okolice, mi ni všeč. Brijem se pred ogledalom, ne pred rečunalnikom
wink-1.gif


Kot sem razumel, imajo ti zasloni bolj žive (ne nujno prave) barve in so zato boljši za igre, filme. Ne pa tudi za dolgotrajno delo, kjer bolj ali manj vpisuješ tekst. Pri top biznis modelih glossy zaslonov ne najdeš, vsaj jaz jih nisem zasledil.

Je pa res, da moraš zadevo sprobat, ker imajo vsake oči svojega malarja. Me ima, da bi naročil tega Della, ker imam pri naročilu preko neta 15 dnevni rok za vrnitev. Če mi zaslon slučajno ne bi odgovarjal.

Kar pa se Viste tiče: verjetno licenca velja za vse jezike? Edino CD moraš nekje dobiti.

B.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Sony VAIO prenosniki so vsi, do zdaj, imeli glossy zaslone. Zdaj so dali ven par modelov z matte in je grozno primerjati.

Ni samo finta v barvah ampak v osvetlitvi. Osvetlitev pa ti prav pride v svetlem prostoru, ko mora ekran še bolj izstopati, drugače se začnejo rosit oči, ker se jih preveč napenja.

Glede na to, da se Dell prodaja v BOFu, skoči tja pa si oglej. Ponavadi imajo modele na probo.

Če se ne motim licenca ne velja za vse jezike pri Vista Home in business različici. Le VISTA ultimate ima "vse jezike". Preveri pa, nisem 100%.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Sam tudi iščem prenosnik za nekje 700 eur max. Rabil bi ga za na faks. Veliko bi uporabaljal programe Autocad, Catia, Pro Engineer itd. Ali je za uporabo takih programov dobra integrirana grafična kartica? To me še najbolj skrbi, ker dobre grafike so pa potem od 900 eur navzgor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Res je. Za tebe je bolj pomemben kvaliteten monitor, če misliš za računalnikom presedeti več ur in se intenzivno ukvarjati s temi programi. V kolikor ne boš nabavil externega monitorja, glej, da ima prenosnik dober monitor!

Oči so verjetno vredne več kot par 100€, ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
WTF

Q: Why isn’t HDMI or Blu-ray in there? And Display Port is?
A: HDMI can’t drive our 30-inch display, so we put in Display Port.

Par giga prepustnosti je premalo?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ne poznam asusov, komponente se mi zdi da so vredu... vredn €?
aja, pa ni direkt na tvoj post letelo, ampak na temo na splosno
smile-1.gif

KSZ nisem napisal
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
XP dat na prenosnik ni problem.

Sam imam z asusi slabe izkušnje, čeprav je moj starejši prenosnik ravno asus in dela že 5 let. Ampak, ko sem delal v eni štacuni, so se kvarili ko hudič. Ampak to je bil "legendardni" A6T model. Kako je zaj z njihovo kvaliteto pa nimam pojma.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Zanima me par stvari glede procesorjev:

Intel dual core
Intel core 2 duo
Centrino

Kakšna je razlika, kateri je boljši? Kateri je pa AMDjev procesor, ki je recimo enak core 2 duo?