Nakup novega prenosnika

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, kot je razvidno v naslovu, nabavljam nov prenosnik, katerega bom potreboval zgolj za surf po netu, obdelavo fotk (Photoshop CS 3 in Lightroom), pa mogoče se bo še kakšna drobnarija kdaj pojavila. je pa res, da ga med obdelavo kar gonim, saj se včasih res dela na polno in takrat vem, da se kar matra (vsaj zdajšnja mašina se).

skratka, na katere specifike moram biti pozoren, kateri imajo kvalitetne in dokaj realne monitorje, je pa pogoj, da je velikosti 15,4". seveda je tudi zaželjeno, da se da nanj priklopiti tudi navaden LCD monitor, verjetno ta opcija obstaja pri vseh ...

tudi ne bi rad dal večjega premoženja za prenosnik, nekje 600 € max.

glede na to, da so vsi prenosniki danes nekje z Visto, me zanima kompatibilnost Viste in Photoshopa in Lightrooma, kateri mi na XP-jih na trenutni mašini laufajo brez problema (kolikor pač na 512 MB lahko tečejo tekoče ...
tongue-1.gif
)

skratka, cenovno in tako, na laično oko bi mi dejansko ustrezali slednji:

Toshiba Ta mi je še najbolj všečen.

Asus - ta mi je cenovno zelo ugoden, vendar, ali je tudi kvaliteten?

HP

Lenovo - tega ima sodelavec, vendar ga ima na Linuxih, tako da ne vem, kako z Visto deluje, sam pa je kar zadovoljen.

Compaq

torej, rabim trpežno in vzdržljivo mašino - bi kateri od teh to sploh lahko bil, ali bo treba seči globlje v žep? doma imam 4 leta staro mašino, kateri pa, žal, bijejo zadnje ure, zato se mi skoraj malo mudi.


p.s.: mogoče tega mojega "starčka" lahko še kako rešim? bi z razširitvijo RAM-a bilo kaj bolje? bije s Celeronom 2,8 na 512 MB ... če bi mu natlačil 1 GB RAM-a, bi bilo kaj bolje?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zarad procesorja in 2let grancije Toshiba
zarad rama (1slot je še frej še kak GB dokupiš) in grafične pa HP

tvoj malček pa sam dobr veš, da že dolg ni več za fotke težke par MB obdelovat:) kak GB bi se malo poznalo, mogoče tolk, da bi našparal še 400€, pa nabavil močnejši prenosnik, ker za obdelavo fotk je vedno premal:(
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kva je pa pri obdelavi fotografije pomembneje - procesor al grafika in RAM? ker sam nimam pojma o teh zadevah ...
tongue-1.gif


Asus je pa čisto izven? un ta ultra pocen?

kako je z monitorji - ti imajo povečini vsi tiste shine monitorje, to zna bit problematično na terenu, ve kdo?

verjetno bom najprej res probal dat 1 GB še not, če bo kaj lažje dihal, si mogoče dodam še kak mesec časa za šparanje ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
glossy ekran je lep, punce pa stare mame padajo na lepo sliko, za uporabo ga pa nočem, če mi ga šenkaš.
ko so ven pršel, sem se tut jst limu na njega, pa ga hotu met. Pred kratkim sem imel en prenosnik s takim ekranom doma da ga mal porihtam in se v ekranu vidi vse kot bi sedel pred ogledalom. bognedaj da je mal svetlobe za teboj!

po mojem bi šlo tko: procesor, ram, grafična
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mislim, da od teh, ki sem jih nalimal gor, majo samo trije mat zaslon, Asus, al kva je, Lenovo in Compaq ...
tongue-1.gif


kolikor vem, so tudi Fujitsu Siemens dobre mašine, poleg tega so vsi mat in precej ugodni, ima kdo kak podatek o njih?

Toshiba ima glossyja, HP tudi, s tem, da na tega me je že sodelavec opozoril (verjetno majo različni modeli HP-ja isti monitor), da ga včasih kolne, da nič ne vidi nanj kje na terenu, če je ...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
glossy je za moje pojme boljša opcija za 99% upoabe za tisti 1 procent ko so pogoji extremni (svetoba) ti pa tudi mat ekran v računalniku za 600 eur ne bo pomagal
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Aja, pa še nekaj. Doma imam tako navaden monitor in glossy. In z navadnim zunaj sploh ne morem delat, ko je fajn sonce, recimo poleti, ker se nič ne vidi. Z glossy vsaj lahko delam, ampak pač moram se tako obrnit, da mi sonce direkt ne sije v zaslon.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sej res, nihče ni nič povedal, kako je s priklopom navadnega monitorja na lapiča?

se da to? je okej slika?

ker mam novega Della, 22", pa se mi zdi fajn, da bi ga lahko nucal še naprej - sploh doma je brez veze, da se matram na 15,4", če mam enkrat večjega na voljo ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kako je pa drugače z vzdržljivostjo na terenu - dostikrat se mudi, pa bi bilo zelo dobrodošlo, da se za 10 min. vsedem v avto in ključne fotografije pošljem prej ... ampak glede na urnik, se teh 10 minut ponovi kar nekajkrat v dnevu ...

še to: včasih so bile pri ponudnikih interneta kakšne akcije, kjer si lahko dobil prenosnika ugodneje - kakšne take akcije še obstajajo?

@Titov: full hvala, tole bom pregledal, Bof pa mi ustreza predvsem zato, ker imam tam kar nekaj znancev, ki lahko kakšen popust dajo, oz. vsaj vem, da bom dobil lep paket (sej vemo, kako se v skladiščih dela s temi stvarmi
evil.gif
)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Za prenašanje v avtu si nabavi eno fajno torbo, ki bo lepo ščitila prenosnik. Glej, da bo lepo obložena. Glede uporabe pa ni problem, edino če misliš v najhujši zimi pri -20 uporabljat...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne, to ne, tudi če bo zunaj -20, bom raje ogrel avto prej, sej tud tipkat ne bom mogel drugače.
smile-1.gif



glede akcijskih ponudb pri internetnih ponudnikih ve kdo kaj? so? se da dobiti prenosnik na ta način kaj ceneje?


EDIT: našel sem edino tole ponudbo - sicer ugodno, ampak se bojim, da je pa vseeno prešvoh, tudi če dam Visto dol in XP-je gor ... razen, če ga dofilam z RAM-i, kaj pa potem?
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Akcije so vedno, malce tudi spremljal ceneje.si kjer se na prvi strani - top izdelek, radi pojavljajo prenosniki