Nakup novega laptopa

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
tudi tale HP ni slab, ampak ravno tako ni iz aluminija, so deli ohisja iz aluminija, drugace je plasticen. hardwaresko je malce svohnejsi kot tistle Dell, ki si ga visje gor napopal, je pa tako, da ima Dell verjetno z boljso resolucijo in posledicno boljsi ekran.

Ja to glede ekrana mi je jasno. Sprašujem zato, ker sm malo znižal budget in me zanima kaj pride v poštev za okrog 700€. Predvidevam da je tale HP kar dobra izbira?

Aja pa še zanima me, če rabim za priklop na monitor samo kabel HDMI v DVI? Bo normalno delalo pri resoluciji 1920x1200? Hočem, da je slika lepo čez cel ekran...
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Medion Akoya laptops anyone?

Veckrat se zasledi kaksna dobra (vsaj hardversko) ponudba med hoferjefimi kruhki in vlozenimi kumarcami.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Nič ni narobe z njo, edino Hofer prodaja samo cheap verzije Mediona - s ta nizko resolucijo (1368x768 pri 14" in 15", 1600x900 pri 17"). Meni je to showstopper, če te to ne moti, pa pomojem ni slaba izbira. Poleg tega so večinoma zasloni svetleči, ker meni spe ne odgovarja.

Sicer so imeli neki gamerski prenosnik za jurja in s full HD, ampak tisto je bil prenosnik bolj po imenu... pomojem sem videl že tanjše desktope
tongue-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kaj pa če direktno s HDMI kablom priklopiš? to ni opcija? se mi zdi, da je to še najboljše.
smile-1.gif
u

Dell 2412m nima HDMIja. Sej mislim da ne bi smelo bit nobenih razlik.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
ksz...

Odstranjen flamewar glede katera firma laptopov je najjača.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ker je bil v ozjem izboru tudi pri meni, ti lahko povem, da sem o njem prebral samo dobre stvari in da je res soliden kompjutercek. na koncu ga nisem vzel zato, ker je trenutni komp imel tudi loceno graficno, ki sicer na papirju ni dosti boljsa od integrirane v Samsungu, vendar pa ima svoj RAM in ce drugega ne, se tu to precej pozna ...

mislim, da ne bi smel zgresiti z nakupom Samsunga. serije 9, seveda, 5 ni tako dobra (pregrevanje).