ThinkPad New X1 Carbon ali EliteBook?

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Odločam se za nakup novega (službenega) prenosnika in kolebam med v naslovu opisanima modeloma.
Oba imata i5 procesor, 8GB ram, 256GB SSD disk in obvezno 14" velikost ekrana ter docking station.

Carbon ima OneLInk konektor, preko katerega gre napajanje in vsi podatki. Pri tem sem sicer malo skeptičen, če to res deluje tako hitro kot bi moralo. Carbon ima prav tako hitro polnjenje baterije, kar pride včasih prav. Njegova prednost je tudi, da je res pravi ultrabook, torej res tanek in lahek. Njegova slabost je, da se dobi samo z ekranom WQHD, ki je v praksi za resno delo neuporaben (premajhen font) ali pa v resoluciji 1600x900 pik.

EliteBook se sedaj z novo serijo poizkuša približati ultrabookom, ampak je v primerjavi s Carbonom precej obilnejši. HP ima prav tako še vedno klasičen dock. Dobavljiv je tudi s full HD resolucijo, kar štejem v plus.

Še povprečna uporaba: v službi 8-10 ur prenosnik na docku z zunanjim monitorjem in miško ter tipkovnico. Precej hodim tudi po sestankih, glede trajanja baterije sta oba modela načeloma okej. Lahkost se mi zdi prednost, ker prenašat težko torbo okoli je včasih muka. Doma pa nato delam včasih tudi še 3 ure samo na prenosnik, brez dockinga in zunanjega monitorja. Iz tega razloga odpade resolucija WQHD, ki je za resno delo neberljiva. Delam pa povečini v internem službenem okolju ter Office programi, torej ne rabim imeti ultra super hitrega stroja.

Torej vprašanji:
- s kakšno resolucijo naj vzamem 14" velikost prenosnika (opciji sta samo 1600x900 ali full HD)?
- katerega od napisanih bi vi vzeli in zakaj?

Sedaj dve leti uporabljam EliteBooka, pa sem z njim zadovoljen, načeloma vse dela kot je treba, edino osnovni disk sem zamenjal za SSD, da zadeva teče kot mora. Je pa počasi čas, da zamenjam za nekaj novega. Druga znamka kot HP ali Lenovo pa ne pride v poštev.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Trenutno že imaš docking? Če ja, je kompatibilen z novim EliteBookom?
Za prenašanje je sigurno boljši manjši, meni osebno se full HD na 14" zdi že malo preveč. Je 1600x900 čist OK. Sam imam na 15" 1680x1050 in je čist OK, pri full HD pa je že kriza (mamo v službi).

Pa glede na to da je en ultrabook varianta, je tudi procesor tak? Torej ultra-low voltage (oznaka U na koncu). Klasični mobilni imajo namreč M oznako in so zmogljivejši od U variant.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Imamo EliteBook in je ok. Če ti še dock paše, je še toliko bolje.

Glede ločljivosti: na 15" je full hd kar kul, pa še paše mi, ker grem remote na fiksni comp in vse ostane enako.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Sedaj imam docking, ampak je vseeno če firma kupi zame novega, ker gre moj obstoječi comp naprej po firmi.
Dobri dve leti delam na EliteBook 8460p, proc je i5-2540M, rama 8GB in 256GB SSD. Mašina je še po 2 letih popolnoma okej, ampak ker imam možnost zamenjat, bi si vzel nekaj od v naslovu napisanega. Pa daje me premajhna resolucija, to je 1366x768 in moram potem v internem programu stalno scrollat levo-desno in gor-dol.

EliteBook je okej in sem z njim zadovoljen, ni pa nobenega pretresljivega napredka v zadnjih dveh letih. Ali je to dobro ali slabo pa ne vem
smile-1.gif
.
Carbon pa je res top prenosnik, čeprav ima tudi svoje pomanjkljivosti, vsaj po reviewih sodeč (tipkovnica, počasen SSD).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Glede ločljivosti: na 15" je full hd kar kul, pa še paše mi, ker grem remote na fiksni comp in vse ostane enako.
Na obstoječi 14" je to trenutno jeba, ker mi vedno ikone na namizju razmeče po svoje - lepo si jih nastavim na eksternem monitorju, nato pa doma delam na notebooku pa vsaka ikona po svoje.
Še vedno namreč prisegam na Win 7 Pro in tudi z novim prenosnikom absolutno ostajam na 7-ki
smile-1.gif
.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Jaz sem vzel T440s, 14 col s full HD, I5, 8GB, 256 SSD, zelo zadovoljen. V službi dock + 24-ka, doma samo na prenosniku.

Zaenkrat (potrkat po lesu), mi oči še služijo, upam da še dolgo.

Zaradi nošnje in predvsem potrebnega veæjega prikaza podatkov, sem šel na full HD in ni mi žal.

Se pa jih kar nekaj najde, ko pogledajo na zaslon in rečejo, kak te vidiš to.
smile-1.gif


Lp,
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Full HD je po moje še na meji sprejemljivega, če imaš dobre oči. Kar je pa več, je pa za 14" neuporabno. Mene so ves čas prepričevali naj vzamem WQHD in kako je to super ekran, potem pa sem taistim prižgal to resolucijo, odprl Word in jim dal za brati, pa so takoj spremenili mnenje.
Še vedno kolebam med 1600x900 in full HD. Sem pa tudi sam prej razmišljal o T440, ampak je prenosnik prevelika in pretežka kišta in se mi ne zdi poseben napredek na obstoječega EliteBooka.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Povečaš DPI, povečaš tekst... To se vse lahko reši. Pikslov pa ne gre pomanjšati.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
sem v podobni dilemi. In sem se načeloma odločil za elitebook, ker ga imam zadnjih 7 let (skoraj vse generacije). Ampak ko sem videl v živo tega zadnjega, me je minilo. Tako "plastičen" deluje, da sem preklical naročilo.

Sedaj sem pa spet v fazi odločanja
smile-1.gif
In me mika, da bi enkrat poskusil mac-a. Sicer bi bilo pri delu verjetno potrebno kar nekaj prilagoditev, pa vseeno...

LP
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Tud jst ne... Me res zanima za kasne programe gre, da je resolucija problematicna...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Agree. Argument proti preveliki ločljivosti spada na smetišče zgodovine. Sodobni OS in tudi aplikativna programska oprema so napisani tudi z mislijo na težave s "premajhnimi fonti in meniji".

Kvečjemu kakšen obskuren kos programske opreme, ki se na razvija več, bi lahko povzročal težave.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ok, to mi je jasno, da se da spreminjat velikost fonta.
Ampak kako se to odraža v praksi? Zjutraj dam prenosnik na dock v službi in delam cel dan na eksternem monitorju (24'' z resolucijo 1920 x 1200 pik), nato bom zvečer doma delal še 2 uri samo na prenosniku. Ali to pomeni, da bom moral potem vsakič spreminjat font, ko bom delal na eksterni monitor? Win 8.1 vidim, da ima to urejeno, ker lahko nastaviš veliksot glede na zunanje naprave.
Kako pa ima to urejeno Win 7?