Poslovni prenosnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega prenosnika. Cena niti ni pomembna. Pomembna ni je mobilnost, prikljucki (da ne dongle nosit s seboj) in vzdrzljivost baterije. Apple zal odpade zaradi politike korporacije.

Do sedaj sem imel vedno ThinkPad in sem bil vedno zelo zadovoljen. Zato sem tudi zdaj malo cakal na novega X270 in sem kar malo razocaran na testom

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-X270-Core-i5-Full-HD-Laptop-Review.211880.0.html

Potem pa sem pogledal se malo proti HP, ki sem se jih do sedaj iz neznanega razloga otepal in nasel tole:

https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-820-G4-7500U-Full-HD-Notebook-Review.199360.0.html

Glede na test nekako to, kar rabim. Me pa skrbi kvaliteta, tipkovnica v primerjavi s ThinkPad...

Prosim za vase mnenje.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
carbon x1, lahek in baterija dela kar nekaj časa. Ne vem kaj rabiš od priključkov (rj45 je na donglu)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Internet/mreža, HDMI ali pa VGA, dock...

X1 Carbon ima sodelavec. Vse OK., ampak nima klasicnega docka in OneLink ne deluje tako, kot bi pricakoval. Ne zaznava USB in predvsem so tezave s preklaplanjem resolucije ma zunanji monitor, ce racunalnik odklopis/priklopis in OneLink med delovanjem.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Potrjujem, da ima X1 cel kup tezav. Pogosto ne zazna monitorje ali pa jih jih enostavno pomesa medseboj. Pa kljub temu, da je delni carbon, je sam obcutek racunalnika cenen. Dejstvo pa je, da je lahek.

Si pogledal kaj iz ranga Folio 1040? Super masine.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Mene je HP razočaral kak 2 tedna nazaj. V službi sem dobil nevega Zbook-a. Po manj kot treh tednih je nekaj crknilo, sedaj čakam, da pride iz servisa - verjetno je mama plata. Nad performansi pa nimam pripomb. Z dockom grafika dela perfektno z dvema monitorjema.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Potrjujem, da ima X1 cel kup tezav. Pogosto ne zazna monitorje ali pa jih jih enostavno pomesa medseboj. Pa kljub temu, da je delni carbon, je sam obcutek racunalnika cenen. Dejstvo pa je, da je lahek.

Si pogledal kaj iz ranga Folio 1040? Super masine.

Sem, pa se bojim tocno tega, kar si ti napisal za X1 Carbon, ker nima pravega klasicnega docka, ampak gre vse prek USB-C. Poleg tega pa nima skoraj nobemega pametnega prikljucka...

Sedaj uporabljam X240 in mi je super. Zato sem nekako pricakoval, da bom sel na X270, ampak vsaj po testu ni nic posebnega. Se najbolj me je razocarala baterija in hkrati presenetilo, da ima HP boljso avtonomijo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Ja, to je že segment ultrabookov in kot takšni nimajo nič posebnega. USB 3.0, kakšen type c pa se počasi konča. Meni je bilo bistveno, da ima vgrajen 4G modul, SSD, kovina, ca 14 palcev, osvetlitev tipkovnice, relativno lahek, SC reža pa po možnosti touch screen. Nekako sem to našel v Folio 1040 G3.

Za kaj več, boš pa moral pogledati po delovnih postajah. Pred tabo je nekdo omenil Zbook. Sem najprej tudi sam tega gledal pa mi je bil absolutno prevelik in pretežek. Takrat, ko sem jaz gledal, je bila na voljo še 14 inčna verzija. Pa tudi ta mi je deloval ceneno, kljub dobrim materialom.

Medtem ko pišem, je nekdo v debati navrgel, da si poglej HP Zbook studio. Delovna postaja v obliki ultrabooka. Sem tudi sam šel gledat pa bi zagotovo prišel v ožji izbor. Klasičnih dockov pa žal skoraj ni več. Lenovo pri X1 ponuja celo brezično povezavo.

Tole ima od razširitvenih funkcij:
Vrata
Leva stran:
1 priključek RJ-45
1 priključek USB 3.0
1 priključek USB 3.0 (za polnjenje)
Desna stran:
1 priključek za napajanje
2 priključka Thunderbolt™ 3
1 priključek HDMI 1.4
1 priključek USB 3.0
1 kombinirani vhodni priključek za mikrofon/izhodni priključek za slušalke 6
Razširitvene reže
1 bliskovni nosilec podatkov SD UHS-II
(SD podpira digitalno varnost naslednje generacije in zagotavlja združljivost s starejšimi karticami SDHC in SDXC)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
@Davidoff, si zadovoljen z HP Folio? Kvaliteta izdelave, baterija, tipkovnica...

@ynis, hvala, sem gledal. Ker veliko hodim okrog in sem 1/3 leta po letaliscih in letalih mi je malo prevelik.

Kot sicer kaze se bom odlocil za HP EliteBook 820 G4, ceprav iskreno me je malo strah predvsem zaradi kvalitete tipkovnice in samega racunalnika...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Vojnik pravi:
@Davidoff, si zadovoljen z HP Folio? Kvaliteta izdelave, baterija, tipkovnica...

@ynis, hvala, sem gledal. Ker veliko hodim okrog in sem 1/3 leta po letaliscih in letalih mi je malo prevelik.

Kot sicer kaze se bom odlocil za HP EliteBook 820 G4, ceprav iskreno me je malo strah predvsem zaradi kvalitete tipkovnice in samega racunalnika...

Prevelik? Po velikosti in po teži sta praktično enaka.
smile-1.gif


Thinkpad je 1,36kg, HP Elitebook pa 1,26 kg
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
HP Elitebook 820 G4

12,5" display

mere: 310 x 218.9 x 18.9

ThinkPad T470s

14" display

mere: 331 x 226.8 x 18.8

Pri teži je ThinkPad 8% težji, po velikosti 10%. Morda res ni veliko, ampak če pa kar naprej tole okrog vlačiš pa vsak mm in g šteje.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Mi je sicer glede na znamko ThinkPad bolj pri srcu. Ampak tukaj zal tudi zmogljivost baterije govori v prid HP.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Sam sem šel iz x230 na x1 tablet... sicer je 12", samo za na avijona in letalisca je super,... v pisarni imam 2xmonitor preko "docka2 oz te nove stvari, pa moram reci da mi dela dobro...

Ima pa cela izpostava pri nas x1 carbon... pa se tudi kej prevec ne pritozujejo... so pa bolj kot ne skozi v pisarni
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Sem malo pogledal tole X1 Tablet. Gre verjetno za naslednika Helix?

Kako si pa zadovoljen z baterijo? Koliko drži realno - pisarniško delo, Office, wifi..
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Imam Carbon X1 in tudi sedaj T470s. Oba delata super, brez nobenih problemov s docki, .... in zasloni.

Čakam sedaj še na Yogo X1, ...., še štancajo na Kitajskem
smile-1.gif


imamo sicer tudi HP-je, sicer serije 820 in 850 G3, pa ne bi o primerjavi, ...., in tudi kvaliteti izdelave, 'predvsem tipkovnica mi ne sede. Je pa bila na 2570p boljša, vsaj za mene. Vzameš novega iz škatle, na displayu 6 mrtvih pixlov, vzamem drugega ven, spet mrtvi pixli, pa to je EliteBook
smile-1.gif


lp,
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik Vojnik pravi:
Sem malo pogledal tole X1 Tablet. Gre verjetno za naslednika Helix?

Kako si pa zadovoljen z baterijo? Koliko drži realno - pisarniško delo, Office, wifi..

Ja je naslednik Helixa (tega imajo prodajalci).
Cel dan + letalsce za nazaj domov.... ravno vceraj.... ima 2 bateriji, tako da kar nekaj casa da se napolni.
Meni je top prenosnik,..tanek, lahek, odziven,.. pac utp in izhod na projektor gresta preko usb.

vreden svojega denarja (za poslovni racunalnik)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kakšno mnenje glede HP Elitebook 840 G4?

EDIT: Sem ga imel v roki. Sorry, samo preveč plastičen delue za ta keš. Pa predebel, pa glomazen.

Gledam v smeri XPS 13, če ima kdo izkušnje?
 
Nazadnje urejeno: