Poslovni prenosnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
@plexix,

si me prepriča, ostajam na Lenovo. :) Glede na ocene X270 (v teoriji mi ta najbolj odgovarja; majhen, robusten, priključki...) celo razmišljam, da tvegam in vzamem T470 + še močnejšo materijo. Ima vse kar rabim, edino velikost in teža me malo skrbita...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Imam XPS 13, lanski model, hackintoshan. Deluje odlično, podoben mac (16G RAM, 1TB SSD) bi bil večji in nekje jurja dražji.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Na žalost Thinkpadi in Elitebooki niso več to kar so bili, kar si najbrž že sam ugotovil. Včasih so bli to top in zmogljivi prenosniki, zdaj hočejo na vsakem koraku kopirati Apple, tako da postajajo tanjši in lažji in zgubljajo quad core procesorje, se pregrevajo oziroma delajo throtthling CPU-ja, zgubljajo priključke, otežujejo vgrajevanje komponent itd.

Ampak prednost Thinkpadov je vsaj v tem, da so še vedno ohranili na večini modeli stari priklop docking station-a, ki deluje dosti bolje kot TB3 in podobno. HP na Zbook modelih recimo podpira samo še TB3 docking.

Še ena prednost pa so zasloni, včasih so bili na vseh business prenosnikih najbolj zanič zasloni kar se jih je dalo dobiti, Thinkpadi so tu naredili korak naprej in največkrat imaš v Thinkpadih kar soliden IPS zaslon poljubne resolucije. Medtem ko Elitebooki imajo še vedno grozne TN zaslone, kjer je dosti da kot gledanja spremeniš za par stopinj in bo že neuporaben.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Te "baterija zdrži" trditve so itak brezveze. Proizvajalci itak navedejo max, ne povejo pa da moraš imet n stvari izklopljeni ter monitor na min brightness, se pravi itak nič ne vidiš razen v popolni temi.Čim pa boš imel brightness na normalni nastavitvi ter delal kaj bolj konkretnega, sploh današnje strani so kar CPU potratne, pa bo baterija šla veliko prej.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Samo je pa res, da so baterije poceni - ponaredki ...... sam sem za ene 4 leta stare HP Elitebooke nabavil baterije iz Ebaya, za 26 eur z poštnino ... ??? Sem malo dvomil, da bo delalo, potem pa ugotovil, da drugi iste prodajajo za 60 eur + dostava.

In so prišle, sem eno razdrl, pa kvalitetno narejena dobre Panasonic celice, sedaj lahko, da so ponarejene celice. Potem sem si pa rekel, da ne zakuri prenosnika, dajmo eno na modelarski polnilec ciklat 5 x gor dol in ??? Ne moreš da verjameš ....

Kapaciteta je bila samo 8% manj, kot deklarirana, in ja je bila 30% pri enaki velikosti močnejša od originala in vse Ok. Sedaj se uporabljajo že 2 meseca , 3 kosi in vse deluje v nulo, mislim, za ta denar ........... samo gledaš in si srečen , da dela, pa dela odlično .....
 
Nazadnje urejeno:

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Samo je pa res, da so baterije poceni - ponaredki ...... sam sem za ene 4 leta stare HP Elitebooke nabavil baterije iz Ebaya, za 26 eur z poštnino ... ??? Sem malo dvomil, da bo delalo, potem pa ugotovil, da drugi iste prodajajo za 60 eur + dostava.

In so prišle, sem eno razdrl, pa kvalitetno narejena dobre Panasonic celice, sedaj lahko, da so ponarejene celice. Potem sem si pa rekel, da ne zakuri prenosnika, dajmo eno na modelarski polnilec ciklat 5 x gor dol in ??? Ne moreš da verjameš ....

Kapaciteta je bila samo 8% manj, kot deklarirana, in ja je bila 30% pri enaki velikosti močnejša od originala in vse Ok. Sedaj se uporabljajo že 2 meseca , 3 kosi in vse deluje v nulo, mislim, za ta denar ........... samo gledaš in si srečen , da dela, pa dela odlično .....
Kaksen link do strani kjer si naročil?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem po kupu prebranih testov narocil Dell xps 13 (non touch screen), pa javim feedback, ce koga zanima. Kvaliteta izdelave mi je vrhunska, ravno prav prikljuckov, dober zaslon, odlicna baterija, lahek in tanek. To kar sem iskal.
cheer.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ma pusti ga, naklada.

Dell XPS 13/15 je že nekaj časa TOP izbira, support je pa v Sloveniji tudi dober. Seveda pa doplačaj za 3-letno garancijo (če že ni v ceni, jaz sem v USA moral doplačat), kot pri vsaki firmi.

Meni je crknil zaslon 3 leta starega Adamota, del ni bil več dobavljiv, pa so mi iz Anglije po parih mailih sitnarjenja poslali novega XPSja, ki dela še danes.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Jaz sem po kupu prebranih testov narocil Dell xps 13 (non touch screen), pa javim feedback, ce koga zanima. Kvaliteta izdelave mi je vrhunska, ravno prav prikljuckov, dober zaslon, odlicna baterija, lahek in tanek. To kar sem iskal.
cheer.gif

Daj ko ga boš nekaj časa uporabljal prosim deli izkušnje. Zanima me predvsem, koliko dejansko drži baterija in ali/če veš obstaja model z LTE modemom ter kako si zadovoljen z dockom oz. priklopi na TB3.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik Vojnik pravi:
@Davidoff, si zadovoljen z HP Folio? Kvaliteta izdelave, baterija, tipkovnica...

@ynis, hvala, sem gledal. Ker veliko hodim okrog in sem 1/3 leta po letaliscih in letalih mi je malo prevelik.

Kot sicer kaze se bom odlocil za HP EliteBook 820 G4, ceprav iskreno me je malo strah predvsem zaradi kvalitete tipkovnice in samega racunalnika...

Morda malo pozno pa vendarle.

Samo kvaliteto sem izjemno zadovoljen, absolutno nobenih težav pa mi je tudi že kdaj tresnil na tla, sicer ne po lastni krivdi. Baterija mi je na začetku zagotavljala ca 4 ure dela. Nič kaj posebnega od SW, Office paketi ter nekaj spletnih orodij, ki jih potrebujem za lastno delo. Mi je pa še posebej všeč 4G modul, ki se obnese zelo dobro. 512 SSD pa 16GB rama odlično opravljata delo. Zagon je izjmeno hitre, ekran na dotik pa tudi odziven. Je pa sam touch pad tudi dobro dodela, tako da bi lahko izbral možnost brez touch screena in je ne bi nič pogrešal.

Tipkovnica ima stopenjsko osvetlitev, deluje lahko malce zatemnjeno ali pa full power. Dotik na samih tipkah mi je všeč, ravno prav mehek in ravno prav so gumbi narazen.

Overall bi rekel, da sem zelo zadovoljen in me X1 ne gane. Ni pa med najlažjimi, vendar to mene ne moti.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
No, odločitev je padla. Po vse pros & cons sem se odločil za Lenovo T470. Raje bi sicer vzel X270, a nisem navdušen nad testom (segrevanje in baterija). Ima vse kar potrebujem - klasičen dock, zmogljiva baterija, dobra tipkovnica, LTE...

Bomo videli, kako bom zadovoljen. Hvala Vsem za pomoč.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Te "baterija zdrži" trditve so itak brezveze. Proizvajalci itak navedejo max, ne povejo pa da moraš imet n stvari izklopljeni ter monitor na min brightness....
A prideš pogledat? Nisem bral prospektov. Imam v službi na mizi X1 in Yogo, pa ti povem da lahko z X1 tipkaš 7-8 ur v svetilnosti z berljivimi okoliščinami, z Yogo pa dodaj še pol ure do uro več. Vem, ker sem včasih po cel dan na terenu s prižganim notebookom, pa pač to zdrži cel delovnik v delovanju. Je pa cenovno to mal overkilla.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Ma pusti ga, naklada.

Dell XPS 13/15 je že nekaj časa TOP izbira, support je pa v Sloveniji tudi dober. Seveda pa doplačaj za 3-letno garancijo (če že ni v ceni, jaz sem v USA moral doplačat), kot pri vsaki firmi.

Iz 1ve roke za 15 lahko rečem da je hardversko načeloma zelo všečen. Ampak.
Če pogledaš po forumih Notebookreview, Dell community support, reddit, ocene Amazon, se vidi da lifrajo kar nekaj škarta, ki ga je potem treba menjavat. In da majo predvsem velik problem s testiranjem driverjev oz odsotnostjo testiranja. Utripanje svetlosti ekrana nekje na relaciji med BIOS in driverji, težave z nezbujanjem ali nepredvidenim zbujanjem iz spanja, wifi nadloge, dock nadloge ipd. Dajo ven nov drajver ki naj bi nekaj popravil, pa začne nekaj drugega nagajat. In ga pol dva meseca ne umaknejo kljub pritožbam po forumu.
Za support pri nas ne vem kolk so učinkovoti, sem sam čaral in ponavadi sčasoma našel delujoče drajverje, zamenjal wifi kartico za Intlovo - ne maram bit brez.
SSD je default pod RAID in ga fura Intel RST, mnogi s CrystalDiskMark in AS SSD ugotovijo da ne teče prav hitro. Je bolje dat v AHCI in fabriški NVMe driver (če obstaja).
15 je hudo tanek za to kar je notri, kar se tudi pozna, tudi če je pasta dobra (kar pogosto ni) čez nekaj minut polne CPU+GPU obremenitve useka power limit throttling, ker VRM mosfeti niso aktivno hlajeni. Bajeslovno se da zmodat s Conductonautom in predelavo hladilnika da pol teče brez zavor na nominalnih frekvencah, ampak daleč od simpl.

Imam WD15 dock, ki zdaj dela ok, po ducatu updejtov in menjavi wifi kartice, na začetku škandalozno zmrzoval od zgolj žične miške in tipkovnice.
Rabiš TB3 dock ali adapter če hočeš prključit zaslon 4K@60Hz ali dva. TB15 je bil polomija, čudno velka škatla, po 1 letu so ga zamenjali s TB16, ko so ugotovili da 4K ne fura zaradi pregrevanja, razlika je da ima TB16 dodatni ventilator, glasen. Tu je sicer več kriv Intel ki je prodajal polpečeno tehnologijo, večina drugih je s prodajo TB3 dockov rajši počakala in šele zdaj kapljajo ven, tud za HP sem videl podoben horror.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Jaz sem po kupu prebranih testov narocil Dell xps 13 (non touch screen), pa javim feedback, ce koga zanima. Kvaliteta izdelave mi je vrhunska, ravno prav prikljuckov, dober zaslon, odlicna baterija, lahek in tanek. To kar sem iskal.
cheer.gif

Daj ko ga boš nekaj časa uporabljal prosim deli izkušnje. Zanima me predvsem, koliko dejansko drži baterija in ali/če veš obstaja model z LTE modemom ter kako si zadovoljen z dockom oz. priklopi na TB3.

Se javljam po par tednih uporabe.

Design: Zgleda zelo fajn. Ni tako tanek kot kaki Air-i ipd...ampak ima zato več priključkov. Kar se tiče designa me moti da sta tako blizu USB-C priključek in adapter, tak da moraš vsakič naštimat malo kabla, da se ne krivita preveč.

Tipkovnica: Za tipkat super, edino nisem se še navadil na postavitev črke Ž nad mali Enter, tako da namesto Ž pogosto pritisnem kaj drugega.

Touchpad: Za WIN PC super.

Ekran: Meni odličen, boljši kot na Thinkpadu T440s, iste resolucije. Manj leakanja in več svetilnosti.

Baterija: Vrhunsko.
shocked-1.gif
Velja pa to za FHD non-touch modele.


Imam mali USB-C adapter za priklop na mrežo, HDMI in dodaten USB. Dela BP.





Edina večja kritika: Ene 3x se mi je zgodilo, da se mi iz je iz sleepa zbudil z restartom, tako da sem zgubil neshranjene stvari.
cry12bpy.gif
Potem sem poupdejtal bios in vse kar je bilo za poupdejtati, od takrat se to še ni zgodilo (1 teden).

Če ima kdo kakšno vprašanje naj javi.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Se še enkrat javljam po do rega pol leta uporabe. Enkrat je ze bil na servisu, crknila baterija popolnoma, ni vec delal, ce nisi imel kabla notri. So zamenjali baterijo in po 3mesecih spet
confused-1.gif
Baterija mi kaze 100%, izklopim napajalni kabel in vse mrkne, prizge se ne...sele ko vklopim kabel nazaj, se zopet prizge. Je mozno, da je sla dvakrat baterija k vragu v pol leta? Ali je kaj bolj verjetno kaj tretjega narobe?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Možno, baterije so na splošno vse slabše, tako pri prenosnikih, telefonih, fotoaparatih.

Imel sem že primer, ko je notebook uspel baterijo preveč spraznit in uničit (brez polnilca v sleep in potem se ga teden dni noben dotaknil). Ker je bilo preveč neverjetno se je potem takoj uničila še ena
bonk.gif