Nov prenosni računalnik ali ...

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Nikakve izdelave je, kot list papirja se zvija. Ob pogostem odpiranju in zapiranju sigurno kmalu kaj odpove.


Aja, kateri OS pa zdaj uporabljaš sploh?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Eno leto zlorabe prijemanja za ekran tudi zvijanja mu ni prislo do zivega saj je s tem namenom narejen, kako hud ''furmanski konj'' sindrom moras imeti da izjavljas take

Win7
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Po nekaj dnevni uporabi fullhd na 13 incov me je minilo in sem sel nazaj na mizerno resolucijo kot ji ti pravis
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
A prav narejen je z namenom, da se zvija? In kake prednosti to prinaša? Jaz sem ga samo odprl v BB in je delovalo tako cheap narejeno...

Aha, tole je prednost?
http://www.philguiol.com/2012/12/12/traveling-the-toshiba-portege-is-probably-not-right-for-you/
http://forums.computers.toshiba-europe.com/forums/thread.jspa?threadID=68770
http://www.cnet.com/laptops/toshiba-portege-z835-p330/4852-3121_7-35059775.html


If you are a frequent traveler with busy and hectic schedules, this one is NOT for you also. It needs TLC. The construction is excellent but very fragile like if you would handle precious artwork or china.

hysterical-1.gif


I bought the Z835-330 and it was great for 2 days before the screen cracked. You suggest no problem, just pay $75 for a replacement. However, it seems that so many have cracked that all the suppliers have sold out. I would urge people to not buy these Ultras from Toshiba.

http://www.amazon.com/Toshiba-...howViewpoints=0

Tako, da sem imel prav, zaslon je zanič. Razen seveda, če laptopa ne prenašaš in ga uporabljaš kot zamenjava za desktop. Ampak prdnost ultrabooka je ravno prenosnost...
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tako sem se tudi odločil. bo moral tale moj še malo potrpeti. oz. jaz bom moral malo potrpeti, ko si vsake toliko vzame malo časa zase.
smile-1.gif


drugače pa sem opazil, da ima Comshop eno 13-ko za precej ugoden denar, bom videl, kako hitro bom dobil en denar, morda se kar stegnem ...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
zanimivo moj z830 je naredil že vsaj 100000km in nekaj 100 prenosnih ur in nekaj 1000 odpiranj pa je še vedno v stanju kot nov
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, zvohal sem eno precej ugodno ponudbo, pa bi rad vaše mnenje o tem prenosniku.

Dell XPS 14z, i5 2,5gHz procesor

za 800€, je to dober nakup?

ekrana ne poznam, ampak glede na to, da imam doma dva Dell monitorja, s katerima sem zelo zadovoljen, računam, da bo tudi tu kvaliteten zaslon. kar sem prebral zdajle reviewjev, zgleda zelo obetavno in kot dober naslednjih mojega MacBooka (ki mi je, mimogrede, danes požrl vse živce, ko se je ob vsaki fotografiji praktično zatikal, je pa res, da ob priklopljenem zunanjem zaslonu ...).

skratka - kakršnakoli informacija o tem Dellu mi bo dobrodošla, še najbolj pa kakšna uporabniška izkušnja.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Resolucija ti odgovarja?
A res ni nikjer podatka o disku in ramu?
No glede diska bi jst v tvojem primeru obvezno vzel ssd. Na terenu rabiš hitri boot, če pade po tleh podatki ostanejo, na splošno hitrejše delovanje...
Rama pa vsaj 8GB;)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ja, o RAM-u razmišljam, sem prebral veliko review potem včeraj zvečer, v enem piše, da je zaslon zelo povprečen, drugje da je super in ok.

minus naj bi bil ravno disk, ker naj bi bil počasen, ampak to ni problem, bom dal not SSD. sem pa včeraj spotoma zasledil še dva prenosnika:

HP Folio 2000 (sicer procesorsko nekje tam, kjer sem zdaj, ampak ima odlično baterijo in zelo dobre ocene, čeprav ima slabši proc)

Dell Inspiron 15R SE (naravnost pošast, z odličnim ekranom - bi vzel brez pomisleka, če bi imel boljšo baterijo in Win 7 ... in ja, če ne bi bil tako velik ... :p v enem od reviewjev sem prebral, da tudi ne omogoča inštalacije SSD diska, ker nima nekega mSATA priključka) ...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Dell Inspiron 15R SE (naravnost pošast, z odličnim ekranom - bi vzel brez pomisleka, če bi imel boljšo baterijo in Win 7 ... in ja, če ne bi bil tako velik ... :p v enem od reviewjev sem prebral, da tudi ne omogoča inštalacije SSD diska, ker nima nekega mSATA priključka) ...

Če ima not trdi disk, ga lahko vedno zamenjaš z SSDjem. mSATA pa se uporablja v ultrabookih in zgleda takole:
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Razumem, da je težko dat vsak € več. Po drugi strani pa moreš razmišljat, da s prenosnikom služiš. To ti prinaša denar, dober in hiter te loči od konkurence. Tudi foto nimaš kompakta, pa bi mogoče kako fotko kdaj hitrej in boljšo naredu;)
Mogoče iščeš preveč za premal denarja?

Na tej strani imajo neke filtre za iskanje, mogoče ti kaj pomaga.
http://www.notebookcheck.net/Asus-UX31A-R4003H.89931.0.html
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ravno zato razmišljam, da bi šel z Appla dol. saj ne rečem, zadeva laufa, je dobra, ampak ko je treba nabavit novega, je to precejšen zalogaj. potem pa pogledam tegal Della, Inspirona, pa ga postavim ob bok MacBooka, pa za 800€ dobil ogromno, medtem, ko se pri MacBook podobne konfiguracije začnemo pogovoarjat pri 1800€. ja, že res, da je MacBook aluminijast, ter da ima firewire priključek in boljšo baterijo, ampak tu Dell ima 4 USB priključke, od tega je prisoten USB 3.0 ki je tudi precej hiter ... da o Full HD zaslonu ne govorim.
grin1.gif


dobro, če pogledam Dell XPS 14z, je res tam tam z MacBookom, ampak je spret prednost v tem, da ima več rama in je še vedno cenejši - za cca. 300€ pri najboljši možni ponudbi ...

predvsem na to gledam - da bi svoj denar čimbolj racionalno porabil ...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Soluto ti tudi to naredi for free, pa ne rabiš nič vleči iz pašnikov
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Dell XPS 14z ... ko sem postavil konfiguracije skupaj, se mi je zdelo butasto dajati 500€ več za zelo podobno stvar. že res, prvi vtis je tak, da je računalnik super, bom pa vseeno vsaj od začetka pogrešal Mac OS. verjetno stvar navade.
smile-1.gif


itak se bo pa dejansko vse skupaj pokazalo, ko se bom lotil prvih fotk ...
tongue-1.gif
kar se benchmarkov tiče, naj bi bila ta konfiguracija (geekbench, sicer na 32-bit narejena) za enkrat boljša ...

aja, trenutno pa najbolj pogrešam SSD, tako da že razmišljam o tem, da bi iz Maca vzel SSD in samo zamenjal diska, edino malo me je strah, če se bo sistem hotel postavit gor ...
tongue-1.gif
pa z garancijo ne vem, kako je, to se moram še pozanimat ...