Nov prenosnik

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Ženi crkuje Asusov laptop in si želi novega. Pogoj so: kvalitetno ohišje, osvetljena tipkovnica, ekran ne manjši od 15inč. Cena MAX 1500€ raje manj.
Ker nimam blage kaj se danes kupuje bi prosil za kako idejo kaj gledat. Tja do 1000€ bi vzela na gotovino, če je več oz. bližje max ceni pa bi raje na par obrokov.
Asus pravi da odpade, ker ji dobesedno razpada. Sam imam službeni HP probook, pa pravi da ni baš hiter :), kaj pa vem kaj baba hoče, meni je vrh glave.
Tale mi je zanimiv, komentarji dobrodošli :)
Še kakšna ideja, kak thinkpad mogoče ti so baje kvalitetni?
Hvala
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ce je ne moti nemska tipkovnica, je ena boljsih izbir HP Elitebook, recimo prejsnja generacija 855
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Odvisno od trgovine, ze na mojem linku imas agregirane podatke o destinaciji posiljanja in placilnih instrumentih.

Vecinoma jemljejo kreditne kartice ali paypal. S posiljanjem zna biti vecji problem, precej jih ne posilja izven domace drzave ali kvecjemu v eno ali dve dodatni drzavi.

Cetudi Slovenija ni eksplicitno navedena, se ponavadi splaca povprasat direktno trgovca, ce lahko posljejo v Slovenijo. Precej pomaga, ce poznas koga v Avstriji in narocis na njegov naslov. Sicer pa obstajajo tudi storitve preposiljanja, ki ti ponudijo nadomestni naslov, potem pa prejeto posiljko dostavijo v Slovenijo. Npr. sam poznam in sem 2x koristil cheaper & more za narocila iz nemcije. Vse dostavljeno b.p.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Odkar imamo pravilo odvajanja DDV od destinacijske države in s tem povezano birokracijo, so nas lepo odpikali.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Nekaj od Lenovo ali HP. Pri nas v firmi je poleg teh dveh kar nekaj Dell-ov, pa so daleč najslabši (cel kup težav, slabi materiali, lupljenje tipk, itd).
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Nekaj od Lenovo ali HP. Pri nas v firmi je poleg teh dveh kar nekaj Dell-ov, pa so daleč najslabši (cel kup težav, slabi materiali, lupljenje tipk, itd).
Kateri modeli Dell? Gledam (ok, sanjam o) Dell XPS, pa me skrbi, da ni vreden tega denarja, če so res težave?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Načeloma znamka ni važna, vsi imajo v ponudbi od budžet verzij do top poslovnih modelov / mobilnih delovnih postaj.

Slednjih pri naših trgovcih ne srečaš prav pogosto, ker je cena hitro čez 2 jurja. In neukemu kupcu seveda ni jasno zakaj bi za po specifikacijah "enak" prenosnik plačal 2- ali 3-x več.

Sam sem zgoraj predlagal HP, ker je ta cena Elitebookov nesramno nizka v primerjavi s konkurenco. Tudi osebno mi je Elitebook ljubši od Della ali Thinkpada (imel sem vse tri, top poslovna serija), ampak to je zgolj osebna preferenca.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ženi crkuje Asusov laptop in si želi novega. Pogoj so: kvalitetno ohišje, osvetljena tipkovnica, ekran ne manjši od 15inč. Cena MAX 1500€ raje manj.
Ker nimam blage kaj se danes kupuje bi prosil za kako idejo kaj gledat. Tja do 1000€ bi vzela na gotovino, če je več oz. bližje max ceni pa bi raje na par obrokov.
Asus pravi da odpade, ker ji dobesedno razpada. Sam imam službeni HP probook, pa pravi da ni baš hiter :), kaj pa vem kaj baba hoče, meni je vrh glave.
Tale mi je zanimiv, komentarji dobrodošli :)
Še kakšna ideja, kak thinkpad mogoče ti so baje kvalitetni?
Hvala
Vem, zgleda kot reklama za trgovino, ampak...
Tam sem kupil že 4 (štiri) prenosnike, torbice... pa vedno OK, brez problemov.
Poglej, dal sem "nekako tvoj" cenovni razred:
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ženi crkuje Asusov laptop in si želi novega. Pogoj so: kvalitetno ohišje, osvetljena tipkovnica, ekran ne manjši od 15inč. Cena MAX 1500€ raje manj.
Ker nimam blage kaj se danes kupuje bi prosil za kako idejo kaj gledat. Tja do 1000€ bi vzela na gotovino, če je več oz. bližje max ceni pa bi raje na par obrokov.
Asus pravi da odpade, ker ji dobesedno razpada. Sam imam službeni HP probook, pa pravi da ni baš hiter :), kaj pa vem kaj baba hoče, meni je vrh glave.
Tale mi je zanimiv, komentarji dobrodošli :)
Še kakšna ideja, kak thinkpad mogoče ti so baje kvalitetni?
Hvala
Naredi njej in predvsem sebi uslugo in ji kupi MacBook Air: https://www.gravis.de/Katalog/Apple...CPU-16-GB-RAM-256-GB-SSD-mitternacht/p/144112
Pošiljajo v Avstrijo.

Vem ja, premajhen ekran, jaz sem tudi tako kupoval 15", še raje 17", sedaj sem že 5 let na istem MacBook pro 13" - še nikoli nisem imel računalnika več kot 3 - 4 leta!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid in Vojnik

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ja, naredi ji uslugo, potem ji pa kupi vse Mac dodatke, pa iPhona, pa iTunes, pa vse pripadajoče aplikacije, itd itd... Pač če kupiš kvaliteten računalnik ga zlahka uporabljaš več kot par let, ni pa nobene potrebe, da je to ravno Mac. Moj Asus Zenbook je šele letos začel kazati znake zrele dobe, pa ga imam že 6 let, trogam povsod s sabo. Nekomu bi še bp služil naprej, ampak me mal že mika kaj novega. :p Pred tem MSI "gaming" workhorse, ta je pri žlahti še vedno v uporabi po 12. letih!!! Pa mu nič ne manjka, edino SSD disk bo šel noter letos pa bo dober za še nekaj časa.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Imam Dell Vostro 5510 sedaj eno leto. Kar se izgleda tiče, mi je všeč, ker je lahek in tanek. Je pa bolj plastičen na otip.
Kar se pa tiče karakteristih pa bp. Meni za pisarniško delo dobro službi. Moti me edino priklop na polnilno postajo, ki je preko USB-C.
Ta konektor se hitro razmiga in prihaja do motenj na monitorju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Hvala za odgovore.
Vostro mi je padel v oči zaradi velikega ekrana + 3leta garancije.
Mac pravi odločno NE.
Thinkpad ja ampak T serija je žal izven budžeta.... kaj pa E serija ali L?

Ali imata HP probook in elitebook isto ohišje? Razlika samo v drobovju? pa še to bolj majhna? Ima G8 alG9 kakšen pomen?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ali imata HP probook in elitebook isto ohišje? Razlika samo v drobovju? pa še to bolj majhna? Ima G8 alG9 kakšen pomen?
Ne. Point je v tem, da glavna razlika NI v drobovju, ampak ostalih stvareh: kakovost izdelave, zaslona, materiali ipd. No tudi notranjost je bržkone bolj dodelana, ni pa to glavna razlika. Gx je generacija: torej višja je številka, novejši je model. Neke vrste modelno leto torej. _Ponavadi_ je ena generacija na leto in vsebuje aktualno generacijo CPUja. Oba glavna playerja AMD in Intel jih ponavadi obnavljata enkrat letno in proizvajalci prenosnikov z enakim tempom izdajajo nove generacije. Mimogrede, glede oznake HPjev:
prva števka pomeni razred (višja je, bolje je), recimo 8 pripada elitebooku, torej top serija
druga cifra označuje velikost zalosna, 5 = 15", 4 = 14" ipd.
tretja števka označuje proizvajalca CPUja: 0 = Intel, 5 = AMD
potem pa sledi še omenjeni G, ki označuje generacijo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik in Zgaga

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Update:
Sem ji dal na izbiro nekaj modelov, videla v živo le HP in Lenovo ThinkBook + leto starega ThinPad-a pri kolegu.
Odločila pa se je na koncu za Dell, ki sem ga prvega prilimal :)
Včeraj ga je dobila...vesela ko radio...upam da ji služi :nazdravje:
Hvala
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Malo gledam, da bi naredil rotacijo računalnikov in si vzel nekaj novejšega, trenutnega pa prepustil ženi. Mika me tale:
Rabim ga večinoma za razne office zadeve, youtube, Zwift, virtualko... Lepo bi bilo, da je sposoben prežvečiti tudi kakšno igro, vendar seveda ne pričakujem nekega top performancea. Je tole ok za ta denar ali je smiselno pogledati še kaj drugega?