Nov prenosni računalnik ali ...

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
... enostavno par dodatkov staremu?

torej, trenutno imam MacBook Pro 13", aprila bo dopolnil 3 leta. s stalnim večanjem megapixlov in MB v filetkih fotk se mu tudi pozna, da v njem tiktaka "le" 2,53 Core2Duo. poleti sem mu dodal RAM in zamenjal disk z SSD diskom - 8GB RAM-a in 256GB SSD disk, baterija je fuč.

gledam kaj novega, do max velikosti 14". seveda bi najraje Maca, a fotografski posel žal ni tako cvetoč in bi raje prihranil par 100€.

trenutno imam ogledane naslednje:

Samsung
Toshiba
HP

zadnji Asus je v izboru predvsem zato, ker sem pred časom že imel Asusa, ki ga je kasneje podedovala sestra in še vedno odlično dela. ni pa podatka o trajanju baterije ...
Asus

od teh mi je konfiguracijsko najbolj všeč HP, vendar ima prednaložene Linuxe, kar pomeni, da bi se moral poigrati še s tem, da nanj spravim Windowse (jemljem v račun, da je potrebno jih seveda kupiti), takoj za njim mi je Toshiba (predvsem zaradi SSD-ja), Samsung mi je všeč zaradi kompaktnosti.

vendar pa sem danes med ogledom računalnikov opazil en velik problem - ekran. niti pri enem ni na nivoju Maca (tudi pri tistih dražjih ne, šele tam, kjer se začnejo cene za Maca se tudi ekrani približajo) kar pa je meni zelo pomembno. razmišljal sem, da bi raje vložil v še malo RAM-a in da bi enostavno nabavil novo baterijo. problem je edino, da ne znam poiskati, katera baterija je prava. če bi lahko rešil ta problem, potem raje še kako leto preguram na sicer že starem in precej zgonjenem Macu. drugače pa bo treba nabavit novega, s sicer slabšim ekranom ...

mnenja dobrodošla!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tole je za MacBook Pro 13", mid-2009 model, unibody? mi lahko poveš, po kakšnem ključu si iskal, ker jaz pojma nimam, kako sploh iskati, drugače bi že sam ...
redface-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
999
113
Celje
Obišči stran
za asusa ti lahko jst povem iz prve roke... ga ima žena. Ima dve napaki. Je črn in na njem se pozna VSAK prst in izgleda res grdo. Zaslon je precej slab (dobro res je, da sem navajen prenosnika iz najvišjih serij in na mizi še dodatem monitor z IPS matriko) pa vseeno. Za obdelavo slik zadeva NI primerna!

Lp
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
za asusa ti lahko jst povem iz prve roke... ga ima žena. Ima dve napaki. Je črn in na njem se pozna VSAK prst in izgleda res grdo. Zaslon je precej slab (dobro res je, da sem navajen prenosnika iz najvišjih serij in na mizi še dodatem monitor z IPS matriko) pa vseeno. Za obdelavo slik zadeva NI primerna!

Lp

Če je navajen na slab zaslon Macbooka, očitno ni tako zahteven :).

LP
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Asus ima odlične zaslone, v seriji Ultrabook ,pa še po velikosti ustrezajo. Malo manj pa seveda po ceni.

Tistega Asusa pa sploh ne bom komentiral, obdelava slik, svetleč zaslon z najslabšo resolucijo... pomojem no-go
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Hmm, Portege ima zaslon kot iz papirja.

Te, ki si jih naštel so bolj tako.

Rajši počakaj še, da pride Haswell, našparaj med tem časom, ter potem kakega s Hasellom posodobljenega Asus Zenbook-a.

Če ti bo predrag, pa vzameš kakega znižanega z IvyBridgeom.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Jado@ kaj imaš to ene fore z vaša cena in spletna cena . Mogoče sem kaj preskočil
bonk.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
registriraš se....če želiš kupiti, se tako ali tako moraš hehe...in potem dobiš nižje cene.
tudi v novem katalogu je pojasnjeno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ne vem če je to glih dober način. Za vsak izdelek poiščem cene po internetnih trgovinah. Kje je bolj ugodno kupim.
Kupil TV Sony pred leti v BigBang internetni trgovini. Monitor Eizo S2231 v Avstriji v DiTechu. Procesor Phenom 2 X4 v DiTechu.
Prenosnik za ženo ASUS K93S zopet v Avstriji v EcoTechu...rame, mamaplato....
Kaj sem kupil v Comshopu..ja eden napajalnik, ker sem šel mimo trgovine.
Torej, pri izbiri izdelka že v štartu odpadeš zaradi previsoke cene. Pozneje te sploh ne gledam, ker nisi več na seznamu "priljubljenih"
V Firefoxu imam v bukmarkih za hardwer "Geizhals". .."Comshop" pa ne, čeprav sem dobil comklub kartico pri takratnem nakupu napajalnika.
To je slaba poslovna odločitev podobna POPTV-ju, ko so prepovedali časovni zamik, konkurenci pa dovolila.
bonk.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Tudi Zenbook ima IPS, bistvene razlike tako ne bo. Pride pa v dveh velikostih 11" in 13". Resolucije imaš na obeh FHD, obstaja pa tudi verzija samo s HD+.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Zenbook košta približno isto, kot pa Mac - če bi že dajal toliko denarja, potem definitivno ostanem na Applu, gledam predvsem za cenejšimi opcijami ... žal, so taki časi, da se gleda na vsak evro ...

sem pa včeraj šel pogledat malo Samsung serije 5 (in tudi 9, priznam), pa sta bila samo ob tem, da sta bila tam na mizi precej vroča, kaj bi šele bilo, če bi ju začel malo preganjat ... npr. je bil tako vroč, kot je recimo Mac, ko ga ženem nekaj časa na max ...

trenutno se mi zdi najbolj najbolj všečen HP - ima super ekran, dobro konfiguracijo, trenutno gledam tedva:

HP ProBook 4340s
HP Envy 4

pri prvem je plus robustnost, odlična konfiguracija, cena in nesvetleč zaslon, minus pa, da je ogromen in težak, pri drugem je ravno to velik plus, je pa malce švohnejši in ima svetleč zaslon ...

ampak me resno matra zdržati z mojim Macom še nekaj časa in se stegniti do novega Maca, trenutno je tule ena res zanimiva cena ...
tongue-1.gif
MacBook Pro 13
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
gonzo: tujina proti comshopu, nimamo za burek, tako pač je.
vedno bo nekdo vedno cenejši. klubske cene so pa včasih ugodne...pa tudi spletne cene, ko se registriraš niso slabe.
ampak primerjati s tujino, NO GO.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Zenbook košta približno isto, kot pa Mac - če bi že dajal toliko denarja, potem definitivno ostanem na Applu, gledam predvsem za cenejšimi opcijami ... žal, so taki časi, da se gleda na vsak evro ...

sem pa včeraj šel pogledat malo Samsung serije 5 (in tudi 9, priznam), pa sta bila samo ob tem, da sta bila tam na mizi precej vroča, kaj bi šele bilo, če bi ju začel malo preganjat ... npr. je bil tako vroč, kot je recimo Mac, ko ga ženem nekaj časa na max ...

trenutno se mi zdi najbolj najbolj všečen HP - ima super ekran, dobro konfiguracijo, trenutno gledam tedva:

HP ProBook 4340s
HP Envy 4

pri prvem je plus robustnost, odlična konfiguracija, cena in nesvetleč zaslon, minus pa, da je ogromen in težak, pri drugem je ravno to velik plus, je pa malce švohnejši in ima svetleč zaslon ...

ampak me resno matra zdržati z mojim Macom še nekaj časa in se stegniti do novega Maca, trenutno je tule ena res zanimiva cena ...
tongue-1.gif
MacBook Pro 13

Zamnjaj baterijo in potrpi pa pol vzemi novega maca. V nasporotnem primeru bos dal denar za nek tako-tako laptop (gledano z vidika fotografa), pa nezadovoljen bos z njim ves cas.
V dodaten ram se ti pa ne splaca denarja metat, to je to, kar imas.