Nakup laptopa

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Čeprav ni logike ne, da bi za slabši pc (v vseh komponentah - na nekaterih sta pa sicer enaka) dajal 100€ več, zaradi firme.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Jst pa nebi kupaval eletronike v trgovini ki je namenjena za prehrano..se ve kam it iskat eletroniko kot je pc...trgovina za prehrano pa naj ostane to kar je..

tist link je bil samo primer...


p.s: sam pa mam doma prenosnik od HP star pol leta in sem dal za njega 650€ s 17 palčnim lcd zaslonom..
wink-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Tega pa nisem rekel, da je slaba firma. Ampak dejansko imaš tule 3 leta garancije, kar sploh ni slabo. Je pa res, da se čudno sliši, da si pc kupil v hoferju. Ampak tale na linku ima kar pošteno ceno. (seveda za izdelavo ne vem, ker še nisem videl nobega hoferjevega laptopa, ampak četudi je slaba imaš garancijo). To je pač moje mnenje, ker imam rad, da dobim čimveč za določeno vsoto denarja.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
ta hoferov prenosnik zgleda tako kot otroški pc...tak da jst ga ne bi vzel pa če bi mel 10 let garancije...
grims-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Ker ga nisem videl v živo, tu ne morem rečti nič. Naj kdo drug,ki ga ima pove o izdelavi.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
A si ga slučajno preizkusil? Vsaj otipal? Vprašam, ker imajo v našem Hoferju vse za steklom, tako da ne vem od kod taka sodba s tvoje strani. No, resnici na ljubo pa tudi Probooki res niso biser kvalitete.
smirk-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
niso ..a vsaj lepše izgledajo....nisem ga videl samo v hoferju videl sem ga tut pri kolegu ki pravi da se je zajebal da je kupil pc ki izgleda kot otroška igračka.....

Kak pa ti veš da Probook niso vredi?
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Dejstvo je da so prenosniki Medion, katere prodaja Hofer, pri nas dokaj neznani. Če pa malo pogledaš po Nemčiji in Angliji, ti pa hitro postane jasno, da so vsekakor skoraj vsepovsod best buy, sploh če primerjaš ceno in kvaliteto. Sedaj pa mi povejtem kaj predstavlja slaba 2 miljona slovenčkov, proti Nemčiji in Angliji skupaj?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
niso ..a vsaj lepše izgledajo....nisem ga videl samo v hoferju videl sem ga tut pri kolegu ki pravi da se je zajebal da je kupil pc ki izgleda kot otroška igračka.....
Torej ni ti lep in kolega pravi, da zgleda kot otroška igračka?
Nič, inšpektorja poklicat in prodajo prepovedat...
wink-1.gif
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
381
0
16
Kransterdam
ksz

si še jaz malo sposodim tole temo.
Kater prenosnik priporočate do 500€? kupuje sestrična, rabi predvsem za net, fax, kšne filme....nč posebnega in zahtevnega.

Torej kaj kupit iz recimo te strani ?

hvala!
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Čeprav ni logike ne, da bi za slabši pc (v vseh komponentah - na nekaterih sta pa sicer enaka) dajal 100€ več, zaradi firme.

Ne gre se za firmo, gre se za samo izdelavo. Komponente so nekaj, drugo pa kako bo laptop zgledal čez kakšno leto aktivne uporabe. Ne pravim, da je ta Hoferjev laptop slab, samo glede na moje izkušnje glede tehnike, sem malce skeptičen do izdelkov, ki ponujajo pretirano preveč za svojo ceno.

Če se bo laptop 2x na leto odneslo iz bajte je dober, če se ga bo pa uporabljalo za malce bolj resno uporabo bi pa jst pogledal za kakšnim laptopom s slabšimi preformansi in boljšo izdelavo.


Po drugi strani pa.. sej folk se tud v Daciah vozi, ker so nove, prostorne pa poceni. Verjamem, da je večina lastnikov zadovoljnih njimi...
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Če si lahko malo temo sposodim, tudi sam kupujem laptopa oziroma netbooka...Rabim predvsem za brksat po netu, office, maile to je pa v bistvu vse pa da je čim bolj prenosen. Za filme, igre to imam stacionarno mašino.. Malo sem gledal 10inčne zadeve katere so okoli 300€ za 500€ je že kar dober. Zanima me pa kako so kaj zmogljivi ti računalniki, imajo samo 1GB rama, 250gb trdega diska, malo me moti, da ni hdmi vhoda, kako je z windovsi, teče 7-ka normalno ali je kaj prirejena??

Če pa bi se odločil za 12inčnega, ima pa že vse boljše, hdmi vhod, ram, disk...praktično vse pa še ceno lahko naviješ do onemoglosti. Mislite da bom z 10inčnem netbookom zadovoljen ali naj raje malo več odštejem in si kupim 12inčno zadevo.

Nekaj takega sem gledal: http://www.mimovrste.com/artikel/2750293937/netbook-lenovo-ideapad-s10-3-166-ghz-crn-59-043813

Hvala
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Likalnik pravi:
Zanima me pa kako so kaj zmogljivi ti računalniki, imajo samo 1GB rama, 250gb trdega diska, malo me moti, da ni hdmi vhoda, kako je z windovsi, teče 7-ka normalno ali je kaj prirejena??
Tisti s procesorjem Atom so vsi penzionerji.
Posebej Windows 7 (ki je ponavadi Starter Edition) plus pradnaložena krama in le 1 GB RAM-a pomeni, da bo treba kar čakat za večino klikov.
Možnosti so:
- bolj vitek OS (mogoče tudi XP ali Linux)
- več RAM-a, 2GB ni tak drago
 
Nazadnje urejeno:

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Ja vsi imajo starter edition zato sem vprašal, če je to pač navadna 7-ka ali prilagojena za te računalnike. Nočem, da so počasni in da čakam v nedogled, potem ga raj nimam.. Potem mi svetujete raje 12inčno zadevo, katera je po specifikacijah dobra. Tudi nočem xp-je, pač je obdobje windows 7 in če kupujem računalnik bi imel rad vsaj občutek da je nov, z xp-ji ga ne bom imel.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Ne ne iščem šminke, ker drugače bi si omislil imaca, iphone, ipad, ipod oziroma neki na isranje...Iščem nekaj, da bom zadovoljen malo dlje kot kakšno leto zato ne vem če je smotrno kupovati računalnik kateri že ob nakupu ni zmogljiv, kaj šele čez let ali dve...

Odločil sem se za tega: http://www.mimovrste.com/artikel/2750287637/prenosnik-hp-probook-5320m-24-ghz-ws996ea kaj vi menite o njem....Pač moram prodati trenutnega, ker je cena tega zelo visoko in si nisem mislil, da bom prišel do te odločitve....