Najem Iphona

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Jest, tvoja Lumia ima to in zadeva je precej praktična.
wink-1.gif

Vem da ima... ampak kot sem napisal... redki telefoni to imajo... in zadeve nisem nikoli uporabljal... Oziroma funkcija je recimo na Lumii vkljucena... ampak ne opazim neke velike prednosti pred mobilniki, ki tega nimajo ...
smile-1.gif
...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Današnji dodatni ugotovitvi glede 5S: zadeva se ob normalni uporabi kar segreva (npr. srfanje po netu), ekran je na soncu slabše viden.

Lahko ti potrdim, da teh težav z zadnjo generacijo iPhona ni več. Sklepam da boš, vkolikor se odločiš za menjavo, šel na "latest & greatest"
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.402
6.557
113
Kdo da 700+ za telefon je bodisi poslovnež ali naivnež. Večina je slednje.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Meni je prima, ti ni treba držati telefona ob ušesu ali ga gledati, ti lepo zavibrira ko se klicani odzove. Lg G5 ima tudi pa je skoraj neuporabno, ker tako slabotno zavibrira.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kdo da 700+ za telefon je bodisi poslovnež ali naivnež. Večina je slednje.

Zakaj ze? Mogoce eni raje zapravijo denar za mobilnik, kot da ga pustijo za sankom... ali v hrani, ali v fitnessu... ali v velikih feltnah in pimpanju avtomobila ... ali v _______ (vstavi poljubno
smile-1.gif
) ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.402
6.557
113
Hočeš rečt, da naivneži so povsod, in je vseeno če kupi ajfona al vlke felne
smile-1.gif


PS, investicija v primerno hrano ali fitnes je pa samo dobro za zdravje!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hočeš rečt, da naivneži so povsod, in je vseeno če kupi ajfona al vlke felne
smile-1.gif


PS, investicija v primerno hrano ali fitnes je pa samo dobro za zdravje!

Noja... glede fitnessa imam svoje mnenje... Je veliko cenejsih nacinov za gibanje... pa se kaj koristnega lahko spotoma naredis
smile-1.gif
...

Pac razlicne poglede imamo na zadeve ...

Recimo kupim mobilnik za 800€ in ga lahko se vedno cez eno leto prodam za recimo 500 - 600€ .... Nekdo drug kupi mobilnik za 350€ (oz. za 24x15€
smile-1.gif
...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.402
6.557
113
Nekaj so pogledi, nekaj so pa znanstvene raziskave. Res pa je, da nekdo tudi raziskave zavrača, češ da vsako leto drugo govorijo in še oni ne vedo kaj bi radi
smile-1.gif


Takšno logiko imam jaz pri avtih, s tem da kupim 2-3 leta rabljenega, pa prodam čez 2 leti, se na tak način zgubi manj vrednosti. Pri telefonih bi rekel, da se komot uporabi enako logiko, če ne bi apple "namerno" forsiral novi hardware zaradi novega OSa
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pri telefonih bi rekel, da se komot uporabi enako logiko, če ne bi apple "namerno" forsiral novi hardware zaradi novega OSa
smile-1.gif

Pri Applu hardver ni tak problem... izjema je le, ce hoces imeti vse najnovejse funkcije... Drugace pa tudi spodobno dela se cez par let ... Poglej recimo samo mtl-ja... ki ima iPhone 5s, ki se je zacel prodajati v septembru 2012 ... torej bo kmalu 5 let ... Deluje pa cisto spodobno ... in danes ga lahko kupis za ne prav veliko evrov ... recimo za nekje med 100 in 150€
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Saj gre tudi na iphoneu, samo je malo nerodno. Obstaja par aplikacij, ki to omogočajo. Ena je bila vocc (vibrate on call connect). Nerodno je pa zato, ker moraš za klicanje uporabiti to aplikacijo in potem preden pokliče moraš še potrditi en popup, Enak ki se prikaže na primer ko na kaki spletni strani klikneš na tel: povezavo.

Zgleda pa da ni zelo popularna aplikacija, ker je avtor že precej časa ni posodobil. Zgleda je še 32 bitna. IOS 11 ne bo več podpiral 32 bitnih aplikacij. Trenutno imam beto ios 11 in v appstore ne najde več te aplikacije. Verjetno je še kakšna, ki to omogoča, samo je jaz ne poznam.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Nisem nikjer zasledil, če je kdo že mtlju povedal da ajfoni pozimi ne delajo zunaj in da si mora omislit še winterfon?
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Lahko ti potrdim, da teh težav z zadnjo generacijo iPhona ni več. Sklepam da boš, vkolikor se odločiš za menjavo, šel na "latest & greatest"
Nope, šel bom verjetno na eno generacijo nazaj, ker 700 EUR mi ni vreden noben telefon, razen če bi še sam mi vse oddelal.
grin1.gif

Morda bom čez kakšno leto, dve drugače razmišljal, ampak malo dvomim.
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Meni je prima, ti ni treba držati telefona ob ušesu ali ga gledati, ti lepo zavibrira ko se klicani odzove.
Točno to. GSM-ji največ sevanja oddajajo ravno od vzpostavitvi klica, tako da je to odličen pripomoček, da izvedeš klic, držiš telefon v roki in vmes lahko še kaj narediš, ko zavibrira pa samo dvigneš telefon k ušesu. Mi je 2x se zgodilo s 5S-ko, da me je sogovornik čakal. No, se bo dalo navadit, ampak je pa to res škoda
frown-1.gif
.
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Res je, ima tudi 1020 ki je ne more prehvaliti, verjetno še na WP8.1
smile-1.gif
WP8.1, ampak jo uporabljam samo za fotografiranje in snemanje videov
wink-1.gif
. Čeprav bi še vedno normalno delovala tudi kot telefon.
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Nisem nikjer zasledil, če je kdo že mtlju povedal da ajfoni pozimi ne delajo zunaj in da si mora omislit še winterfon?
smile-1.gif
grims-1.gif

Bom ga v deklc zavil, da bo na toplem, pa bo.
wink-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Za razmislit........
Iphone SE. Cena cca. 200 +/- z vezavo pri telekomu.

Ga mam ene 2-3 mesece, pa mi je top (klici, SMS, viber, slike, YouTube, net, ....). Igric ipd. skorajda ne igram.

Šteka ne, baterija je
zmaga.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, ni švoh zadeva. Ampak bom zaenkrat ostal na Lumii 950, Iphone bom pa imel za drugi telefon in za musko špilat na biciklu. Za to je pa 5S dovolj.
Sem pa ravno včeraj v ITA gledal ceno za Ipad 32GB, 330 EUR. Hm, definitivno ne bo naslednja tablica več Android. Včeraj sem Lenovo (quad core, 2GB RAM-a) nadgradil na Android 6 in je spet kot nova, dela super, itd. Čakam 2 meseca, da spet rikne, razen če so 6-ko kaj zoptimizirali v primerjavi s 5-ko... Le ta je tudi delala super par mesecev, potem pa...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zakaj pa?
Če mi Android tablica zadostuje (razen hitrosti, kar pa odpravi nekajmesečni format
smile-1.gif
), potem mi bo tudi Ipad več kot zadostoval za to, kar jo potrebujem.
Če mi pa zrihtaš Surface Pro za 300 EUR, se je pa seveda ne bom branil
wink-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Tablica, edina pametna za takega power userja, je pač surface pro.

V enem sporocilu trdis, da so tisti, ki dajo za mobilnik 700€ poslovnezi ali pa naivnezi... potem pa v isti temi das trditev, da je edina pametna tablica za power userja surface pro, ki stane celo premozenje
rolleyes-1.gif
...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.402
6.557
113
Saj sem rekel power userja, torej poslovnež, ker verjetno nima tablice za igračkanje in potrebuje zraven še prenosnika. No, surface pro potem namesto dveh naprav.