Najem Iphona

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Glede na kritike Androida, sem še vedno v igri, da kupim Iphone SE kot menjavo za Nokio 620. Me pa zanima glede NFC. Na gsmareni pri NFC piše Apple pay only? Kaj to pomeni?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Da je uporaben samo za apple pay, ostale aplikacije nimajo dostopa do njega. Se bo pa to z ios 11 spremenilo. V kaksni meri, bo pa potrebno pogooglati oz. pocakati, da sistem izzide (enkrat septembra).
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Z ios 11 bodo aplikacije lahko brale NFC tage. Zgleda pa da se jih za enkrat še ne bo dalo programirat. Pa mislim, da bo to delovalo le na iphone 7 in novejših. Se pravi na 5SE ne.

Apple Pay je pa plačevanje na breztičnih terminalih s telefonom. To deluje tudi pri nas, samo slovenske banke še niso podprte. Obstaja pa ena virtualna banka (Boon), preko katere lahko Apple Pay uporabljaš tudi pri nas. Samo je treba malo telovaditi, da spraviš iz slo denar gor.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imam 5S. Nekaj vprašanj:
- Control Center se da prilagajat? Predvsem bi rad imel tam hitro/enostavno možnost vključitve/izključitve prenosa podatkov
- a za to, da MMS pride morajo biti podatki vključeni? Ker pri ostalih sistemih pač dobiš SMS, vključiš podatke in potegneš dol MMS. Namreč, mi je bil poslan MMS, vendar ni prišel, ko sem pa vključil prenos podatkov, pa je zadeva prišla
- prejem elektronskih sporočil me še malo ''mede'': sem nastavil, da naj preveri mail-e na 2 uri, ampak se nič ne zgodi in šele ko grem v mail-e, vidim da imam nova sporočila. Zna morda sam vključit podatke ob preverjanju, če recimo takrat ni na WiFi-ju? Obstaja kakšen dober alternativni email klient?
- vklop/izklop podatkov se izvaja z gumbom, ki ga nisem še naštudiral. A je treba počakat nekaj sekund preden ga vključiš, da ''pride k sebi'' ali sem le jaz ''čuden'' in moram skoraj vedno večkrat pritisnit, da mi ga vključi. A samo pritisnem ali ''svajpnem'' v desno?

Ostalo zaenkrat gre, definitvno je delovanje sistema (zaenkrat) bolj tekoče kot recimo pri Lumii 950. Je pa že bilo par glitchev: YT se mi je v landscape modu 2x odprl le čez pol zaslona, kar je bilo rešeno z obračanjem v portrait in nazaj landscape. Pa YT aplikacija se odpira ene 3 sekunde
smile-1.gif
. To je pa to, nič večjega, z vsem ostalim sem zadovoljen. Le še iTunes nisem točno poštudiral, kako si organiziraš pesmi in pa predvsem, kako jih izbrišeš ven (ne fizično na disku).
Predvsem pa je bila ''učna faza'' presenetljivo kratka. Sem že po parih urah igranja bil dovolj seznanjen, da sem zamenjal SIM-ko in uporabljal iPhone-a.

PS: sync koledarja, imenika, itd. preko outlook.com deluje perfektno.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
- prilagajanje controll centra pride v ios 11 septembra
- za mms-e nimam pojma. Imam vedno vklopljene podatke. V ios lahko zelo nadziraš katere aplikacije imajo dostop do prenosa podatkov in katere lahko to počnejo v ozadju.
- preveri nastavitve za background app refresh. Tu lahko vsaki aplikaciji nastaviš, če se lahko updata v ozadju. Zato ni nobene potrebe po izklapljanju prenosa podatkov. Alternativnih email klientov je ka nekaj. Boljša sta Spark in Outlook. Samo ne moreš jih pa nastaviti, da bodo privzeti klient za email. Recimo, ko klikneš mailto link na spletni strani, bo vedno odprlo privzetoi maill app. Isto velja za brskalnik.
- event za vklop/izklop podatkov je blocking. To pomeni, da se gumb ne osveži, dokler se dejansko ne izvede akcija v sistemu. Kar očitno traja par sekund. Se pravi moraš počakat. V ios 11 je ta gumb v control centru in tam se odziva hitreje.

Čas nalaganja aplikacij se podaljša s starostjo naprave. Razlogov za to je več. Vsaka nova verzija ios dela več stvari in na starih napravsh se to pozna. In aplikacije so čedalje večje. Te so se v zadnji letih podaseterile v velikosti. Za novejše to ni tolikšen problem problem, pri starejših se pa pozna. 5s je pa zdaj star skoraj že 4 leta
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.549
113
Pa je šla uporaba te Applove pogruntavščine, se spomnim da moj bratranec ni uspel naumiti in je na koncu obupal
smile-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hehe, sem popolnoma na istem. Uporabljam Android tablico, sem precej v stiku z uporabniki Androida na telefonih in ko vidiš, da Samsung S7 šteka
uf-1.gif
), se mi enostavno obrača želodec, ker tudi slučajno nimam časa in volje, se ubadat s takimi stvarmi.
Kaj rabim: nastavim in pozabim. To mi je odlično uspelo z WP7, 8-ka je bila že slabša, 10-ka pa recimo, da dela, ampak vedno bolj zadeve štekajo (včasih moram čakati 5 sekund, da mi najde v imeniku osebo
rolleyes-1.gif
).
Zato pa sem se sedaj končno odločil, da zagrizem v Iphone-a, ampak kot rečeno: rad bi prej zase preveril, kako meni zadeva ustreza, preden skočim v to. Zaenkrat še ''trpim'' muhe WP, ampak dolgo časa verjetno ne bom več zdržal.
Je pa jajc, včasih bi to v enem dnevu pohendlal, sedaj z leti pa mi je taka muka, da ne moreš verjeti...
smile-1.gif

Pa za test ne rabim top zadeve, saj želim preverit sistem in način delovanja (sinhronizacija imenika, koledarja, različne storitve np. FB Pages Manager, samodejna sinhronizacija fotk v oblak, itd.).

Ne bodi naiven, da jabka nikoli ne zašteka....na lastne oči videl parkrat že, tak da ne vem od kod ta fama, da android šteka, jabka pa ne...
bonk.gif

najbolj smešno je bilo, ko je jabka zaštekala ravno med debato o telefonih oz. o frcanju med uporabnikom androida in iOSa...
hysterical-1.gif

Ne bom te prepričeval karkoli, samo ne bit prepričan v neko zgodbico kako iOS ne zmrzne ali zašteka...
ne-ne-1.gif


Aja, iTunes pa tudi meni nikoli ne bodo jasni...če jih ne uporabljaš pogosto so zakomplicirani za moje pojme
bonk.gif


nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sicer je ze bilo odgovorjeno... pa vseeno se enkrat verjetno ne bo skodilo
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Imam 5S. Nekaj vprašanj:
- Control Center se da prilagajat? Predvsem bi rad imel tam hitro/enostavno možnost vključitve/izključitve prenosa podatkov

Prilagodljivost Control centra prihaja z naslednjo verzijo iOS 11, ki bo verjetno predvidoma izsla v septembru ... Ce se ti mudi, lahko tudi ze sedaj namestis beta verzijo... vendar ni nujno, da bo vse delovalo tako kot bi moralo ... >> https://beta.apple.com/sp/betaprogram/

Prenovljeni Control center pa izgleda nekako takole:

IMG_2208-20170724-085321.jpg
IMG_2209-20170724-085337.jpg


IMG_2210-20170724-085353.jpg
IMG_2210-20170724-085353.jpg




Citat:
Uporabnik mtl pravi:
- a za to, da MMS pride morajo biti podatki vključeni? Ker pri ostalih sistemih pač dobiš SMS, vključiš podatke in potegneš dol MMS. Namreč, mi je bil poslan MMS, vendar ni prišel, ko sem pa vključil prenos podatkov, pa je zadeva prišla

Podatki morajo biti vkljuceni... tako kot na vecini mobilnikov... Le nekateri imajo to opcijo, da dobis SMS, ce so podatki izkljuceni in prejmes MMS... pa se to menda ne deluje pri vseh operaterjih ...



Citat:
Uporabnik mtl pravi:
- prejem elektronskih sporočil me še malo ''mede'': sem nastavil, da naj preveri mail-e na 2 uri, ampak se nič ne zgodi in šele ko grem v mail-e, vidim da imam nova sporočila. Zna morda sam vključit podatke ob preverjanju, če recimo takrat ni na WiFi-ju? Obstaja kakšen dober alternativni email klient?

Gmail? Tam sem tudi jaz obcasno opazil to anomalijo... Imam pa Gmail racun bolj kot ne samo zaradi Googlovih storitev in za testiranja. Primarno uproabljam mail preko Exchange streznikov ... Mogoce je za Gmail bolsji Gmailov klient ... >> http://tinyurl.com/ydfcj4fh ... Jaz sem najbolj zadovoljen z vgrajenim e-mail clientom...



Citat:
Uporabnik mtl pravi:
- vklop/izklop podatkov se izvaja z gumbom, ki ga nisem še naštudiral. A je treba počakat nekaj sekund preden ga vključiš, da ''pride k sebi'' ali sem le jaz ''čuden'' in moram skoraj vedno večkrat pritisnit, da mi ga vključi. A samo pritisnem ali ''svajpnem'' v desno?
Tega nisem ipazil, ker imam prenos podatkov vedno prizgan ... Sem pa sedajle probal in traja kaksen trenutek, da se vklopi ali izklopi prenos podatkov ... Je pa treba na gumb samo tapniti... dela pa tudi, ce poslajdas po gumbu
smile-1.gif
...




Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ostalo zaenkrat gre, definitvno je delovanje sistema (zaenkrat) bolj tekoče kot recimo pri Lumii 950. Je pa že bilo par glitchev: YT se mi je v landscape modu 2x odprl le čez pol zaslona, kar je bilo rešeno z obračanjem v portrait in nazaj landscape. Pa YT aplikacija se odpira ene 3 sekunde
smile-1.gif
. To je pa to, nič večjega, z vsem ostalim sem zadovoljen. Le še iTunes nisem točno poštudiral, kako si organiziraš pesmi in pa predvsem, kako jih izbrišeš ven (ne fizično na disku).
Predvsem pa je bila ''učna faza'' presenetljivo kratka. Sem že po parih urah igranja bil dovolj seznanjen, da sem zamenjal SIM-ko in uporabljal iPhone-a.

PS: sync koledarja, imenika, itd. preko outlook.com deluje perfektno.

Glede sync z iTunes se je treba navadit logike, ki jo uporablja. Sinhroniziras lahko samo z enim racunalnikom in vsebine so dejansko sinhronizirane... Torej, ce jih izbrises na racunalniku in potem sinhroniziras z iPhone, se tudi na iPhonu izbrisejo ... Drugace pa sem jaz vcasih, ko sem se delal preko iTunes, glasbo sinhroniziral tako, da sem naredil eno playlisto z imeon iPhone... notri nametal pesmi, katere sem zelel imeti na iPhonu in oznacil v iTunes, da naj se sonhronizira ta playlista. Ce sem hotel drug izbor, sem iz te playliste preko itunes zmetal ven tisto, kar nisem vec hotel imeti na telefonu, nametal notri nove komade... in sinhroniziral ...

Sicer ne vem, kako je na Windowsih... za MAC OS obstaja dolicna alternativa, ki se ji rece Waltr ... >> https://softorino.com/w2/ ... Kot vidim, je sedaj na voljo tudi za Windows ... Tukaj pa gre preko drag&drop... Enostavno primes v Explorerju datoteke, ki jo zelis prenesti na iPhone in se prenesejo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kreden1

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa je šla uporaba te Applove pogruntavščine, se spomnim da moj bratranec ni uspel naumiti in je na koncu obupal
smile-1.gif
3 EUR mu je bilo preveč za app s katerim potem uporabljaš folder sistem?
Meni namreč takšni komentarji letijo direkt na to, da je pač uporabnik ''vernik'' nekega drugega sistema in zato najde vse možne razloge, zakaj to ni za njega. Meni tudi nekatere stvari na Applu niso najbolj všeč, ampak zaradi tega ga ne bom še odrezal. Moram zadevo potestirat, pogledat če se najde kakšen workaround za res boleče zadeve in ali me te res tako bolijo
wink-1.gif

Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Ne bodi naiven, da jabka nikoli ne zašteka....na lastne oči videl parkrat že, tak da ne vem od kod ta fama, da android šteka, jabka pa ne...
bonk.gif
Ravno zato pa bom zadevo testiral, preden grem v to.
wink-1.gif
.
Poleg tega me vojne med verniki ne zanimajo. Če mi bo japka ok, bom vesel, če ne, bom iskal alternativo. Za razliko od vernikov sem sposoben (vsaj upam) zapisati kritiko za stvari, ki jih uporabljam. Ne pa kot nekateri, ki samo hvalijo svojo kravo.

Prenos podatkov želim izključevati zaradi podaljšanja trajanja baterije.
wink-1.gif

Hvala za info glede prenosa podatkov, torej bom tapnil in šel naprej in bo on v ozadju ''zmlel''.
Gmail, sync samo mailov, privzet klient. Se bom še malo poigral in potestiral, saj za silo gre, le drugače je kot pri WP
smile-1.gif
. Pač navajenost.
Hvala za alternativo (Waltr), ampak bom pogledal za ostalimi alternativami. Ne dam 40 USD le za to. SIcer mi pa to ni toliko pomembno.

V glavnem, na kratko po parih dneh uporabe: izredno zadovoljen s kakovostjo izdelave in material, odzivnost isto (razen redkih glitchev, ki pa so zanemarljivi in verjetno delno povezani tudi s tem, da je telefon star že 4 leta (tega se dobro zavedam)), navadil sem se že čisto nanj, za do konca bo potrebno še malo časa. Koliko sem siguren pa kaže to, da sem ga že prvi dan uporabil za primarni telefon, kar res nikakor nisem pričakoval. Je pa velikost smešna za današnji čas.
grin1.gif

Aja, pa predvajanje YT je fenomenalno rešeno, brezhibno preklaplja med pogledi, intuitivno, itd. Bomba.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.549
113
Čakaj malo, iber sistem potrebuje dodaten app, da se lahko mp3 da gor?

No, če ne drugega je to v WP urejeno, tam se pač normalno, skopira v folder telefona in deluje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, če te to toliko moti, potem greš pač na Androida.
wink-1.gif
. Easy. Itak pa to vsi vedo, da Apple ima to pač zapleteno, tako da, če je to res deal braker je res brez veze, da se izgublja čas z Applom.

PS: Nihče ne pravi, da je to iber sistem. Lahko je za nekoga super, za drugega pa totalen poden. Pač odvisno od posameznika.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.549
113
Kul
smile-1.gif


Kr testiraj, pa potem poročaj, ker me zanima me če je ios primerna alternativa če/ko WP propade
smile-1.gif
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
stari qrba si zakompliciral stvar

idi vzam en telefon na naročnino pa roka.. če ti nebo všeč iphona 7 zlahka zamenjaš za kateregakoli androida...

kontra je težje...

jas sem heawy user... prisegam na japko... pred kratkim sem hotel vexslat na huavei mate 9 ki ima ful močno baterijo... zdržal sem celih 8 ur...

androidu nič ne manjka...

ampak bedarije so me razkurle... ne vem več kaj ker sem znorel in ga lepo zapakiral nazaj in prodal...

ponovno sem se zaklel da ostanem na IOSU...

kok te poznam ti si bolj GEEK mislim da ti bo android bolj sedel saj ga lahko friziraš v vse možne strani..

Če pa hočeš telefon ki enostavno DELA vzami ios...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Čakaj malo, iber sistem potrebuje dodaten app, da se lahko mp3 da gor?

No, če ne drugega je to v WP urejeno, tam se pač normalno, skopira v folder telefona in deluje.

TI si ze eden tistih, ki jih je mtl omenil... Vidis in hvalis zgolj tisto, kar sam uporabljas... pri vseh ostalih pa isces dlako v jajcu in delas iz muhe slona... ter preberes le tisto, kar tebi ustreza ... Pri WP so dolocene zadeve tudi veliko bolj komplicirane, kot bi lahko bile... sploh ce ga nisi navajen ... Enako velja za vsak OS... Noben OS ni "iber" sistem
smile-1.gif


In ne... ne rabis dodatnega appa, da bi dajal gor mp3. Lahko uporabis tudi standardne nacine... imas pa na voljo tudi alternativne resitve. Tega recimo pri WP primanjkuje... in namesto, da bi slo kaj na bolje, gre le se na slabse ... Sem bil tudi nekaj casa zagovornik WP platforme... vendar pa v zadnjem casu opazam, da zadeva tone... in bodo pomoje kmalu tudi tisti najbolj zagrizeni iskali alternative ...
grims-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.549
113
Če pa uporabljam dva telefona, WP in android, tako da direktno vem kakšna jajca so android. Lahko sicer da je kriv podhranjen model ali pa sistem, kar pa niti ni važno, ker bi potem pač dali gor OS ki dela.

ios pa nimam direktnih izkušenj, vem samo to, da je bratranec imel velike probleme spravit mp3 gor. Saj je nakužil preko itunes, ampak mu je prvič šlo, potem je isto ponovil in ni šlo več.

Omenjam samo to, kar imam sam izkušnje, ne se bat, ne udriham kar na pamet
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Darjan, samo zate in tvojega bratranca (no tudi zase) sem si vzel 2 minuti časa.
Nainstaliral program OPlayer (3,5 EUR) in to je to. Si na Wifiju in preko ftp-ja vržeš direkt gor (PO MAPAH) kar želiš, predvaja takoj. Ne rabiš bit programer, je vse enostavno pokazano, tako da po moje vsak z osnovno računalniško pismenostjo bo to lahko uporabljal brez težav.
iTunes bom pa pozabil, ker se mi ne da ubadat z njim
grin1.gif
.

Še tole: glasba špila tudi če zaslon izključiš in pa komande za glasbo imaš tudi na zaklenjenem zaslonu isto kot pri WP
cheer.gif
. Bomba.

@fijatovPes: rad twikam, ampak ne več telefone. Hočem nastavit in pozabit in Android je zame no go. Še tole: ne da se mi zajeb... s preprodajo telefonov.
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če pa uporabljam dva telefona, WP in android, tako da direktno vem kakšna jajca so android. Lahko sicer da je kriv podhranjen model ali pa sistem, kar pa niti ni važno, ker bi potem pač dali gor OS ki dela.

ios pa nimam direktnih izkušenj, vem samo to, da je bratranec imel velike probleme spravit mp3 gor. Saj je nakužil preko itunes, ampak mu je prvič šlo, potem je isto ponovil in ni šlo več.

Omenjam samo to, kar imam sam izkušnje, ne se bat, ne udriham kar na pamet
smile-1.gif

Ce pravis, da so Android jajca, potem pac imas nekega podhranjenega kitajca ali pa kaksni predpotopni muzejski eksponat
smile-1.gif
...

Nekaj casa sem probal uporabljati Lumio 950... in sem zdrzal kaksen teden... S Huawei P10 sem zdrzal celo dobra dva meseca... potem sem spet nazaj primarno zacel uporabljati iPhone ... Enostavno je prevec zadev, na katere sem se navadil... In nekaj casa je moj vrstni red bil iOS, WP potem sele Android... od letos spomladi, ko sem dobil P10 se je vrstni red spremenil in dajem prednost Androidu pred WP ...
smile-1.gif
Je pa res, da je WP se vedno najboljsi, ce ne zelis zapraviti prevec denarja za telefon ... ceprav se da tudi za majhen denar dobiti rabljen iPhone 5S, ki je tudi se cisto uporaben ... in se komot kosa z Lumio 950 ...