Najem Iphona

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Kako točno se obnaša Hotspot funkcija na iphone-u? Prvič jo vključiš in računalnik se poveže, to vem in dela. Ampak čez en dan je tisti gumb še vedno na zeleni, wifija pa ni videti. A je to vezano na kakšen čas neaktivnosti in zakaj se gumb sam ne izključi :rolleyes:? Da se ponovno povežem, grem pač na tisti gumb in naredim izklop/vklop. Ampak...

Jernej
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Po nekem času neaktivnosti se hotspot izklopi. Zdej zakaj ni vidno, da je izklopljen oz. se barva ikone ne spremeni pa ne bi vedel. Zadnjič sem po dolgem času uporabil hotspot in sicer za povezavo ipada v splet. Vklopim podatke iphonu, vklopim hotspot, v seznanu omrežij ni bilo videt omrežja. Vgašam, nažigam tisti hotspot, ipad v iskanju WIFI omrežij ga ne najde. Nato čisto pomotoma pritisnem še ikono za WIFI, kateri je bil predhodno izklopljen in začuda ipad najde WIFI mrežo, ter se tudi avtomatsko poveže. Čudn ma iphone tole zrihtano. Občasno, ko vklopiš hotspot, ti zraven še BT nažge pa take fore. Vglavnem polom. Je pa res da sam ios, recimo povezava ipad - iphone v mirovanju praktično ne izmenjuje nekih podatkov z spletom in se po cca 10 minutah hotspot iključi. Recimo android naprava povezana na hotspot iphona pa skoz nekaj drka po omrežju, skoz nekaj pošilja, sprejema, sinhronizira, preverja, itd in hotspot je dlje vključen, zaradi nenehnega prometa. Posledično je tudi poraba podatkov večja.
 
Nazadnje urejeno:

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Po nekem času neaktivnosti se hotspot izklopi. Zdej zakaj ni vidno, da je izklopljen oz. se barva ikone ne spremeni pa ne bi vedel. Zadnjič sem po dolgem času uporabil hotspot in sicer za povezavo ipada v splet. Vklopim podatke iphonu, vklopim hotspot, v seznanu omrežij ni bilo videt omrežja. Vgašam, nažigam tisti hotspot, ipad v iskanju WIFI omrežij ga ne najde. Nato čisto pomotoma pritisnem še ikono za WIFI, kateri je bil predhodno izklopljen in začuda ipad najde WIFI mrežo, ter se tudi avtomatsko poveže. Čudn ma iphone tole zrihtano. Občasno, ko vklopiš hotspot, ti zraven še BT nažge pa take fore. Vglavnem polom. Je pa res da sam ios, recimo povezava ipad - iphone v mirovanju praktično ne izmenjuje nekih podatkov z spletom in se po cca 10 minutah hotspot iključi. Recimo android naprava povezana na hotspot iphona pa skoz nekaj drka po omrežju, skoz nekaj pošilja, sprejema, sinhronizira, preverja, itd in hotspot je dlje vključen, zaradi nenehnega prometa. Posledično je tudi poraba podatkov večja.


To ja. Ampak nikjer ni nič napisano. Sem malo poguglal, pa ni nič pametnega ;). Jest?

Jernej
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To ja. Ampak nikjer ni nič napisano. Sem malo poguglal, pa ni nič pametnega ;). Jest?

Jernej

Verjetno je res tako, da se po dolocenem casu neaktivnosti zaradi varcevanja baterije izklopi ... Ce gre za naprave, ki so vpisane v isti iCloud racun, pa funkcije HotSpot sploh ni treba rocno vkljapljati, ker se sama vklopi, ko se zelis recimo iz iPada povezati preko iPhonove SIM kartice ... Enako velja tudi za recimo MacBook ali drug MAC racunalnik, ki je vpisan z istim iCloud racunom ...

Takole izgleda na iMacu, ce se zelim povezati na WiFi, ko je iPhone v blizini ...

AirPortExtra-20190119-220429.jpg


Na iPhonu je funkcija Personal HotSpot na OFF

IMG_6145-20190119-220603.jpg
 
Nazadnje urejeno:

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Verjetno je res tako, da se po dolocenem casu neaktivnosti zaradi varcevanja baterije izklopi ... Ce gre za naprave, ki so vpisane v isti iCloud racun, pa funkcije HotSpot sploh ni treba rocno vkljapljati, ker se sama vklopi, ko se zelis recimo iz iPada povezati preko iPhonove SIM kartice ... Enako velja tudi za recimo MacBook ali drug MAC racunalnik, ki je vpisan z istim iCloud racunom ...

Takole izgleda na iMacu, ce se zelim povezati na WiFi, ko je iPhone v blizini ...



Na iPhonu je funkcija Personal HotSpot na OFF

A če pa pustiš Hotspot na ON, bo čez nekaj časa še vedno na ON (recimo čez dve uri)? Na androidih je nastavljeno na mislim da 10 minut neaktivnosti in potem se hotspot izklopi (ikona izgine). Na iphonu pa ostane na ON, predvsem to me moti ;).

Jernej
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni nujno, da se izklopi, ampak mislim, da ne broadcasta več SSIDa, razen če greš v nastavitve in odpreš hotspot.

Med Jabkastimi napravimi je meni vedno delovalo brez problema, kot je pokazal Jest, ampak v tem primeru zna Mac/iPad/... hotspot tudi aktivirati preko iClouda/BT brez, da je ta predhodno sploh vklopljen. Za druge naprave sem pa parkrat že moral odpret hotspot v nastavitvah, da se je spet pojavil SSID. Možno, da je sedaj že kaj drugače, ker se s tem nisem ukvarjal na zadnjih verzijah iOSa....