Najem Iphona

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Triple click na homebutton - prej v nastavitvah nastaviti, da imaš tudi Smart Invert med bližnjicami.
Sem gledal, pa tega ne najdem.

Ok, sedaj pa en resen problem in me zanima ali je težava v mojem telefonu ali je to bug. Contacs mi velikokrat zmrzne in moram čakat, da lahko tipkam osebo. Res da imam okrog 4.000 ljudi v imeniku, ampak vseeno. Ios 11 z vsemi posodobitvami na Iphone 6. Se to še komu dogaja? Nekaj sem bral, da naj bi zadnja posodobitev ios-a nekaj zmučkala imenik...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Settings - General - Accessibility - Accessibility Shortcut (čisto na dnu menija)

Tu si nastaviš katere bližnjice imaš na razpolago ob 3nem clicku na home button. IMHO je smiselno dodati Smart Invert Colours, da ne rabiš čez celi meni za vklop/izklop.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še vprašanje. Obstaja kakšen ''one hand mode'' na Iphone-u? Tako kot je bil na WP in ti potem ''zoži'' ekran le na spodnjo polovico:
wpss201804200001.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Še vprašanje. Obstaja kakšen ''one hand mode'' na Iphone-u? Tako kot je bil na WP in ti potem ''zoži'' ekran le na spodnjo polovico:

Reachability se rece tej funkciji... dobis jo pa tako, kot je ze dune napisal... z dvojnim tapom (ne dvojni klik) na HOME gumb ... Deluje pa to na tistih z vecjim zaslonom (se mi zdi, da od iPhone 6 dalje) ...


Na iPhone X je malo drugace, ker nima HOME gumba ... >> https://appleinsider.com/articles/17/10/31/how-to-enable-and-use-reachability-on-iphone-x
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še eno vprašanje glede iCloud-a.
Nastavljeno imam, da mi telefon samodejno nalaga fotografije v iCloud.
Nikakor pa jih ne morem spravit samodejno na računalnike. Moram kliknit download, potem mi pa vse download-a.
Rad bi, da bi recimo iCloud deloval tako kot npr. OneDrive. Ko fotko izbrišeš iz OneDrive-a na računalniku (uporabljam jih več, tako da iz kateregakoli), se izbriše tudi v oblaku. Torej rad bi imel zadevo syncano ENAKO v cloudu in na vseh napravah. Lahko to kako dosezem?
PS: Je mozno nastavit, da mi telefon nalaga fotke samodejno na OneDrive in ne na iCloud?

Sicer pa še kratek povzetek, kaj pogrešam glede na WP:
-tipkovnica je pri WP konkretno boljša, odzivnejša in še Š ima
- black mode
-one hand mode
-vibra ob sprejemu klica na drugi strani
-info na izključenem zaslonu
-moti me, če imaš prostoročno napravo, da ti po klicu takoj pokaze vse moznosti zvoka (npr. telefon, zvočnik in še prostoročno), tako da ne moreš takoj prekinit klica, če bi to zelel
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Še eno vprašanje glede iCloud-a.
Nastavljeno imam, da mi telefon samodejno nalaga fotografije v iCloud.
Nikakor pa jih ne morem spravit samodejno na računalnike. Moram kliknit download, potem mi pa vse download-a.
Rad bi, da bi recimo iCloud deloval tako kot npr. OneDrive. Ko fotko izbrišeš iz OneDrive-a na računalniku (uporabljam jih več, tako da iz kateregakoli), se izbriše tudi v oblaku. Torej rad bi imel zadevo syncano ENAKO v cloudu in na vseh napravah. Lahko to kako dosezem?
Meni sync na relaciji iPhone, iPad, Mac deluje. Žal pa ne vem, kako se zadeva obnaša na Win.

PS: Je mozno nastavit, da mi telefon nalaga fotke samodejno na OneDrive in ne na iCloud?
Ne uporabljam ampak tole je prvi zadetek iz googla in videt je, da bi moglo it. Dropbox vem da podpira.

Sicer pa še kratek povzetek, kaj pogrešam glede na WP:
-tipkovnica je pri WP konkretno boljša, odzivnejša in še Š ima
Š je tudi na iOS je pa res da moraš držat S.

-one hand mode
Double tap na home button ni ok?

-moti me, če imaš prostoročno napravo, da ti po klicu takoj pokaze vse moznosti zvoka (npr. telefon, zvočnik in še prostoročno), tako da ne moreš takoj prekinit klica, če bi to zelel
Ne vem točno kaj misliš. Sicer ponavadi ne gledam na ekran, kadar uporabljam prostoročno, saj takrat tudi dvignem/prekinem na sami prostoročni napravi (avtoradio/slušalke), ampak ko sem probal sedajle poklicat z airpodsi, je vse zgledalo normalno. Razen, če je pri dohodnem klicu kaj drugače (ali pa na kakšni starejši verzijo iOSa).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne uporabljam ampak tole je prvi zadetek iz googla in videt je, da bi moglo it. Dropbox vem da podpira.
Sem nastavil in je potegnilo vse fotke na OneDrive, bom videl, kako se bo zadeva obnesla v praksi, pri avtomatiziranem nalaganju.
Š je tudi na iOS je pa res da moraš držat S.
Drži, ampak tam si imel direkt na tipkovnici. Ravno tako recimo moraš za piko it v drugi pogled... Izguba časa...
Double tap na home button ni ok?
Je bolje kot nič, ampak v WP si nastavil in je potem bil v one hand mode, dokler nisi šel ven. Tu je pa le za eno eno akcijo.
Ne vem točno kaj misliš. Sicer ponavadi ne gledam na ekran, kadar uporabljam prostoročno, saj takrat tudi dvignem/prekinem na sami prostoročni napravi (avtoradio/slušalke), ampak ko sem probal sedajle poklicat z airpodsi, je vse zgledalo normalno. Razen, če je pri dohodnem klicu kaj drugače (ali pa na kakšni starejši verzijo iOSa).
Tole:
300x0w.png

To je na odhodnem klicu, zadnja verzija iOSa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tole:
300x0w.png

To je na odhodnem klicu, zadnja verzija iOSa.


Tole se pojavi sele, ko tapnes na ikono za izbiro vira zvoka (audio) ... Privzeto ekran ob klicu izleda takole kot na spodnji sliki levo ... in ko tapnes gumb z napisom "audio" se pojavi desni ekran z moznostjo izbire zvocnega izhoda ...

skitched-20180424-121630.jpg


POa veliko lazje bo ziveti, ce se koncno "odlepis" od WPja... in se zacnes spoznavati z novim OS-om ... :) ... Direktna primerjava ponavadi ni mozno in treba se je znati prilagoditi... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tole se pojavi sele, ko tapnes na ikono za izbiro vira zvoka (audio) ... Privzeto ekran ob klicu izleda takole kot na spodnji sliki levo ... in ko tapnes gumb z napisom "audio" se pojavi desni ekran z moznostjo izbire zvocnega izhoda ...

skitched-20180424-121630.jpg


POa veliko lazje bo ziveti, ce se koncno "odlepis" od WPja... in se zacnes spoznavati z novim OS-om ... :) ... Direktna primerjava ponavadi ni mozno in treba se je znati prilagoditi... :)
Hm, meni tole avtomatsko ob klicu naredi, ko je telefon povezan na BT inštalacijo v avtomobilu... Bom preveril, če so kakšne nastavitve...

PS: Nič bat, sem že zaključil z WP (Lumia ima že novega lastnika), tako da to napišem samo za info če bo še kdo šel na to menjavo. Drugače sem zadovoljen z iPhonom, sploh mi je odličen dual mail view. Je pa 6-ka očitno prepočasna za iOS11, ker ''šteka''. 6S je pa ''smooth'', kot bi pričakoval od iPhone-a...:cool:
Bližnica za piko je double tap na preslednico. Če ne dela, si moraš to v nastavitvah vklopiti. Samo mislim, da je privzeto vklopljeno.
Hvala, je kakšna bližnjica tudi za vejico?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem bil bolj pozoren vceraj v avtu... in se res pojavi tale meni, takoj po tem, ko zacnes klicat... ampak po sekundi ali dveh tudi izgine in je gumb za prekinitev klica tudi viden ... Sem klical preko avtomobilskega infotainmenta... in ce bi zelel klic prekiniti, bi to naredil prav tako s tipko na volanu ali pa na zaslonu infotainmenta ... Imas pa moznost, da klic preusmeris na drug vir... recimo ce ne zelis, da se klic predvaja preko zvocnikov ampak preko BT slusalke ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, točno tako je. Ampak meni zelo nadležno.
Jaz si namreč zjutraj lepo poklikam vse, katere moram klicati čez dan, da jih imam v seznamu zadnjih klicev in mi jih potem ni potrebno iskati v imeniku.
In tisti dve sekundi je ravno dovolj, da ne moreš prekinit klica brez da klicanemu zazvoni. Kar pa je rahlo tečno, če je ura 5.00 zjutraj.o_O
In moja BT inštalacija ima tudi toliko zamika, da mi ne uspe prekinit klica preden vsaj enkrat zazvoni. Sedaj sem rešil tako, da pač izključim BT za tistih 5 minut, da vse poklikam...

Še tole: par testov je bilo popolnoma uspešnih za upload fotk na OneDrive, tako da mi je tole top rešitev, pa še ogromno prostora imam na njem. Sem kar izključil sinhronizacijo v iCloud, ker mi je tam cela zmešnjava nastala.o_O
 
Nazadnje urejeno:

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Vejice in ostale znake pa jaz naredim tako, da stisnem in držim tipko 123, se brez dvigovanja prsta premaknem na vejico in tipko spustim. Na začetku malce nenavadno, ma se človek kar navadi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še dve vprašanji bi imel:
- SMSov mi ne pošilja, če ni data prenos vključen, ravno tako jih ne prejmem (hm, morda so bila poslana kot MMS-i). Delam jaz kaj narobe ali se da to kje nastavit?
- kako izključim tisto dvojno opozorilo za prejet SMS/MMS. Torej najprej zabipa ob prejemu, potem pa čez nekaj deset sekund še enkrat. In to mi gre svinjsko na živce.
Hvala.

Še ena slaba zadeva, ki se mi je zadnjič zgodila: me kliče neznana številka, jo prekinem in čez 5min, da pokličem nazaj, te številke NI bilo v seznamu klicev. Identično se mi je nekajkrat zgodilo na WP. Pa sem poizkusil z enako rešitvijo. Izklop telefona in ponovni zagon in evo ti, je bila številka pod zgrešenimi klici. Sedaj kdo je od koga kopiral (WP od iOSa ali iOS od WP) ne vem, ampak tole bi brez težav lahko preskočili...:mad::D
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Za piskanje ob sms. Settings/notifications, poišči messages in čisto spodaj repeat alerts. Si vtaknil v sms kak simbol, ki ga pretvori v mms? tudi nekateri smeškoti sms pretvorijo v mms. morda imaš vkloplen iMessage, potem na drug iphone z vtem vklopljenim pošilja kot imessage, tam pa moraš imeti vklopljene podatke.
 
Nazadnje urejeno: