Najem Iphona

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Recimo meni je super feature, da ko klicani sprejme klic, da ti telefon zavibrira. Vem, da bom to pogrešal, ampak tako pač je

To je izvedljivo tudi na iPhoneu. Sem naredil eno proof of concept aplikacijo, kjer to dela. Problem je edino v tem, da moraš potem klicati iz te aplikacije in ne iz sistemske. Vem, da sta obstajale vsaj dve aplikaciji, ki sta to omogočali. Samo sedaj jih ni več, ker ju avtorji niso posodobili na 64bitov. Na iOS 11 pa sedaj ne delajo več stare aplikacije, ki so bile samo 32bitne. Očitno je bilo zanimanje za tako aplikacijo tako nizko, da se avtorjem ni zdelo vredno posodobiti aplikacije. Zato tudi jaz nisem naprej razvijal moje aplikacije, ker bi moral narediti celotni dialer.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vprašanje glede iOS 11:
- kako si nastavim vključitev hotspot-a v Control Center?
- zadnjič sem imel vključena oba telefona na WiFi-ju in mi je tudi drugi začel zvoniti, ko sem dobil klic na prvega. Naslednjič se to ni zgodilo. Kako in kje to lahko nastavljam? Ker to je res fajn funkcija. Je možno, da tudi SMS ''prileti'' na drugi telefon?

Si bom dovolil še en osebni komentar, čeprav tema temu ni namenjena: Iphone 5S in Samsung Galaxy A5 2015 sem kupil hkrati za namene testiranja. Iphone 5S je bil nekaj časa tudi v uporabi kot primarni telefon, stalno pa v uporabi za mail, youtube, gps tracking, itd. A5-ko sem potegnil ven, le ko sem potreboval za testiranje povezljivosti v avtu, torej nekajkrat na mesec za 5-10 minut, ostalo je bil ugasnjen. No, sedaj po tolikem času je enormna razlika v delovanju obeh telefonov, A5-ka konkretno šteka v določenih zadevah, ob tem da 5S tudi ni ravno biser, se pozna počasen proc, itd. Ampak z vidika uporabe je občutno, občutno boljši, ob tem, da je to starejši telefon. Na obeh telefonih ni milijon programov ali igric...

Tako da, moj zaključek je, da sem se jaz pravilno odločil za Iphona. Seveda pa to ne pomeni, da bo Iphone res bolj primeren za vse ostale. Vsak se mora sam odločit. Res pa zelo, zelo pogrešam vibro ob sprejemu klica s strani klicočega :(...
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vprašanje glede iOS 11:
- kako si nastavim vključitev hotspot-a v Control Center?
Nisem ziher, če ga lahko dodaš na prvi nivo, ampak pri meni se pokaže, če močneje pritisnem (force touch) na skupino ikon v control centru, kjer so sicer AirPlane mode, Wifi, Mobile Data, itd. Na 5S, ki nima force toucha bi po mojem moral delat daljši pritisk.

- zadnjič sem imel vključena oba telefona na WiFi-ju in mi je tudi drugi začel zvoniti, ko sem dobil klic na prvega. Naslednjič se to ni zgodilo. Kako in kje to lahko nastavljam? Ker to je res fajn funkcija.
Settings -> Phone -> Calls on Other Devices

Je možno, da tudi SMS ''prileti'' na drugi telefon?
Settings -> Messages -> Text Message Forwarding

Morata pa bit oba telefona vpisana v isti iCloud račun in za klice tudi na istem WiFiju (za SMSe pa ni nujno, važno, da imata oba dostop do neta).
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Mtl ne vem zakaj odkrivaš toplo vodo. Samsungi tega ranga so že novi za direkt v smeti, kaj šele 3 leta stari
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Settings -> Messages -> Text Message Forwarding

Morata pa bit oba telefona vpisana v isti iCloud račun in za klice tudi na istem WiFiju (za SMSe pa ni nujno, važno, da imata oba dostop do neta).
Hvala, vse ostalo štima, le tole ne. Enostavno nimam te možnosti pod Messages. Oba telefona sta v istem iCloud računu.

Še en info: prvi bug na Iphone-u: nove številke nisem mogel direkt iz seznama klicev dodati v imenik. Sem klikil v dodaj novo osebo, pa mi potem enostavno ni odprlo tipkovnice, da bi tipkal. Ponovni zagon je rešil zadevo.

Še dodatno vprašanje: obstaja na Iphone-u temna tema, namesto svetle. Kot je WP imel? Da ti svetloba ne žge v oči ponoči in pa tudi poraba baterije je manjša.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne vem zdej točno za 5 ko. SE in novejši imajo neki night mode, ko si prilagajaš osvetlitev oz. jakost bele barve. Imaš to pod Display and brightnest pa si night shift naštimavaš parametre, čas, itd.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Poglej, ce imas pri tvojem v Settings >> General >> Accesibility >> Display Accomodations >> Invert Colours in vklopi "Smart Invert"

IMG_2313-20180413-075956.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hvala, vse ostalo štima, le tole ne. Enostavno nimam te možnosti pod Messages. Oba telefona sta v istem iCloud računu.

Še en info: prvi bug na Iphone-u: nove številke nisem mogel direkt iz seznama klicev dodati v imenik. Sem klikil v dodaj novo osebo, pa mi potem enostavno ni odprlo tipkovnice, da bi tipkal. Ponovni zagon je rešil zadevo.

Še dodatno vprašanje: obstaja na Iphone-u temna tema, namesto svetle. Kot je WP imel? Da ti svetloba ne žge v oči ponoči in pa tudi poraba baterije je manjša.
A iMessage maš vklopljen (z istim Apple IDjem, ne samo s številko) na obeh?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Hvala, vse ostalo štima, le tole ne. Enostavno nimam te možnosti pod Messages. Oba telefona sta v istem iCloud računu.


Kolikor vem, je tole namenjeno predvsem temu, da sporocila prejmes tudi na drugih napravah... recimo na iPadu ali racunalniku ... Med dvema telefonoma z razlicnima stevilkama pa pomoje ne bo slo ... iMessage ja... navadni SMSi pa nevem, ce deluje ...

Tukaj recimo je nekaj napisanega na to temo >> https://appletoolbox.com/2017/12/how-to-forward-text-messages-and-images-to-another-phone/

Edina varianta je pomoje ta, da to aktiviras pri operaterju... Kolikor vem, samo Telekom omogoca forward SMSov na drugo stevilko ...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
No se strinjam, da je precej bolje kot classic invert, oziroma da rečem manj butasto, ampak še vedno je precej butasto, ker invertira določene slike na web pageih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
A iMessage maš vklopljen (z istim Apple IDjem, ne samo s številko) na obeh?
Moram preverit, hvala.
Poglej, ce imas pri tvojem v Settings >> General >> Accesibility >> Display Accomodations >> Invert Colours in vklopi "Smart Invert"

IMG_2313-20180413-075956.jpg
Hvala.
Sicer je zadeva nekako ''čudna'' (recimo začetni zaslon je še vedno svetel), ampak se bo verjetno dalo navadit. Je pa daleč od WP black theme, ki je bila res top.
Sem dodatno vključil še Reduce white point na istem zaslonu spodaj in so sivi deli postali črni deli, tako da fajn. To bi tudi moralo malo manj žreti baterijo, drži?
Me zanima, kako se bo obneslo zunaj, ampak to je izgleda to, kar se da naredit na iOS-u :).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, hvala za obvod, zaenkrat bom pustil pri miru. Itak v zaslon na to fotko ne buljim dlje časa :).
Sem že dovolj ''diplomiral'', da sem si nastavil lastno glasbo za zvonenje :). Me je prav spomnilo na WP ''diplomo'' za ta postopek, loool...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Moram preverit, hvala.

Hvala.
Sicer je zadeva nekako ''čudna'' (recimo začetni zaslon je še vedno svetel), ampak se bo verjetno dalo navadit. Je pa daleč od WP black theme, ki je bila res top.
Sem dodatno vključil še Reduce white point na istem zaslonu spodaj in so sivi deli postali črni deli, tako da fajn. To bi tudi moralo malo manj žreti baterijo, drži?
Me zanima, kako se bo obneslo zunaj, ampak to je izgleda to, kar se da naredit na iOS-u :).
Testiral zunaj in je zadeva popolnoma neuporabna, ker ne vidiš skoraj popolnoma nič.
Tako da bo očitno treba ročno vključevati to stvar za zvečer :(...